Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Badrass takie tam 315l  (Przeczytany 16352 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« : Październik 02, 2014, 09:45:10 »

Witam!
  
Po długiej nieobecności na forum, usprawiedliwionej budową  akwarium, mam przyjemność przedstawić  nowy zbiornik.
Ale po kolei:

Akwarium: 140x50x45(wys.) czyli 315l brutto szkło gr 10mm

Szafka: (a raczej stelaż) wykonany ze stalowych profili 25x25

Oświetlenie: halogeny ledowe 3x20W ciepłe (najtańsze z allegro)

Filtracja: JBE e900 (zasypany keramzytem) + JBL e1501 (standardowe wkłady) + jakiś wewnętrzny

Ogrzewanie: Grzałka 200w praktycznie się nie włącza ponieważ temp. wody cały czas wynosi 25*C

Wystrój:

Kamienie różnej gradacji zdobyte w kamieniołomie

Piach z Nogatu

Korzeń z allegro (cholerstwo jeszcze wypływa  więc musi być przyciśnięty kamulcami)

Rośliny jakieś tam pozostałości po 112l

Woda wyłącznie kranówka, podmiany 50l co tydzień. Parametrów nie mierzę.
Ryby:

Zbieranina niechcianych ryb:

p. meeka szt.5  3szt. do oddania
p. nikaraguańska szt.1  samiec – do oddania
p.eliotti szt.4
p. Ramireza – 2szt.
Kiryśniki szt.3
Zbrojni ki szt. 3
Gupik szt. 2

Więc jak widać na razie jest to zbieranina ryb do redukcji.

Co ciekawe ramirezy,  sajica oraz meeki regularnie się wycierają i przy takiej menażerii potrafią wychować młode.


Oto kilka fotek:

Tak to się zaczęło...



Pierwsza próba ustawienia



Chwila po zalaniu...



Miesiąc po zalaniu



Moi podopieczni:











Meeki złożyły ikrę:



Małżeństwo z ikrą



Fotka z dziś rana:



A tu kilka filmików moich pupili z narybkiem:

Sajica z młodymi:   https://www.youtube.com/watch?v=nkbwi5ZxE-I&feature=youtu.be

Meeki z młodymi:  https://www.youtube.com/watch?v=dEDfBvSQaNE&feature=youtu.be

Cały zbiornik:         https://www.youtube.com/watch?v=JGVHtUVPQIo&feature=youtu.be

Co więcej dodać? Nie mam pojęcia. Jeśli rozwinie się ten wątek, to na pewno będzie więcej wiadomości.
PZDR

  





« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 09:46:52 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Październik 02, 2014, 17:17:34 »

Noooo, Bardass gratuluję zbiorniczka.
Meeki będą się tłukły, przerabiałem ten temat. Nikaraguanskie podobnie. Na Twoim miejscu zostawiłbym Eljotki. Piękne rybska i w miarę spokojne.
Kirysniki, głupole i zbrojniki bym wywalił. Poszukaj Farowellek, Sturisom itp. Zbiornik w moim klimacie, ale wywaliłbym trochę zielska i dał gałązki wierzby, ewentualnie inne delikatne korzenie. Takia moja mała sugestia  Wink
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2014, 18:48:50 »

Ja bym dała więcej trawy na tył, i pozwalała jej się rozrosnąć na środek. Wywaliłabym natomiast kryptokoryny i dodała korzenie.
Zostawiłabym meeki lub eliotki ot taki sentyment... I dodałabym parę jeszcze jakiejś pielęgnicy.

Ale zbiornik bardzo ładny, nabrałam chętkę na takie coś...
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #3 : Październik 02, 2014, 19:14:17 »

Ej ludzie, przecież Badrass nie prosił o sugestie. Co wy tak z dobrymi radami? Wink

W końcu jakieś konkretne szkło na forum.

Badrass, sam składałeś stelaż?
Szkło ma fajne rozmiary, kleiłeś je na zamówienie?
Czy któreś ryby dobrały się już w pary?
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #4 : Październik 02, 2014, 20:41:31 »

Akwarium bomba. Fajny efekt dają te małe kamyczki wokół kamieni.
A nie myślałeś, żeby z prawej strony dodać jeszcze jakiś korzeń dodatkowy, aby było gęściej gałęzi ?
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #5 : Październik 03, 2014, 11:00:20 »

Noooo, Bardass gratuluję zbiorniczka.
Meeki będą się tłukły, przerabiałem ten temat. Nikaraguanskie podobnie. Na Twoim miejscu zostawiłbym Eljotki. Piękne rybska i w miarę spokojne.
Kirysniki, głupole i zbrojniki bym wywalił. Poszukaj Farowellek, Sturisom itp. Zbiornik w moim klimacie, ale wywaliłbym trochę zielska i dał gałązki wierzby, ewentualnie inne delikatne korzenie. Takia moja mała sugestia  Wink

Wiem, że sie rybska tłuką ale nie mam komu oddać, a do kibla to żal mi ich wyj3b@ć.
Zielsko samo powoli wymiera, chociaż lotos i nurzaniec wielki jakoś sobie dają radę.
Gałęzie dojdą, chociaż bardziej przydałyby się kamulce z grotami (mam dojście do dosłownie ton kamulców różnej maści i wielkości). I tak też zrobię ale to już będzie trochę wyglądało jak Tanga... i troche mi sie to zaczyna podobać - może kiedyś... Tanganika ...

Ja bym dała więcej trawy na tył, i pozwalała jej się rozrosnąć na środek. Wywaliłabym natomiast kryptokoryny i dodała korzenie.
Zostawiłabym meeki lub eliotki ot taki sentyment... I dodałabym parę jeszcze jakiejś pielęgnicy.

Ale zbiornik bardzo ładny, nabrałam chętkę na takie coś...
Zielsko zostanie, te które się uchowa. Baniak ma wyglądać na naturalny z gloniskami na zielsku

Czytaj j/w

Ej ludzie, przecież Badrass nie prosił o sugestie. Co wy tak z dobrymi radami? Wink

W końcu jakieś konkretne szkło na forum.

Badrass, sam składałeś stelaż?
Szkło ma fajne rozmiary, kleiłeś je na zamówienie?
Czy któreś ryby dobrały się już w pary?

Stelaż sam robiłem, bo przypomnę Ci to leży w moim fachu Smiley
Szkło robił mi MarekRedek  z alledrogo - ten sam, który robił mi prawie wszystkie zbiorniki. Ma facet naprawdę rękę do robienia szkła. I tanio!!!
Jeśli dobrze przeczytałeś mój pierwszy post to obejrzałbyś filmy, na których widać meeki i sajica z mlodymi.
Mam w 54l ok. setki młodych meek i sajik
Cały czas jakaś para się wyciera

Akwarium bomba. Fajny efekt dają te małe kamyczki wokół kamieni.
A nie myślałeś, żeby z prawej strony dodać jeszcze jakiś korzeń dodatkowy, aby było gęściej gałęzi ?
Będą
Czytaj j/w
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2015, 10:53:02 »

Panie i panowie, oddam w dobre ręce parę p. Sajca. Już nie mam na nie siły. Wszędzie pływa kupa młodych, a co uporządkuję zbiornik, to sajki urządzą za dzień dwa po swojemu.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Styczeń 06, 2015, 17:29:43 »

Panie i panowie, oddam w dobre ręce parę p. Sajca. Już nie mam na nie siły. Wszędzie pływa kupa młodych, a co uporządkuję zbiornik, to sajki urządzą za dzień dwa po swojemu.
Wystaw na allegro albo olx.
Fora słodkowodnej akwarystyki są w odwrocie (może poza cichlidae - tam też wystaw ofertę). Musiałbyś mieć ogromne szczęście żeby ktoś "z zewnątrz" trafił do tego wątku i zainteresował się rybami.

Swoją drogą, niezłe kozaki. Co im będziesz mieszał, to w końcu ich dom Wink
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #8 : Styczeń 06, 2015, 21:54:03 »

Poszły do przechowalni, w niedzielę jadą na giełdę. Uff..
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #9 : Marzec 03, 2016, 17:49:36 »


Ale wracając do tematu to kiedy byłem na tipi to nie miałem czasu na baniak, a tu walnął termostat w grzałce i wszystkie stare ryby - meeki i elioty szlag trafił -  czyli ugotowały się, bo temp wody wzrosła do ponad 34*C.
Co ciekawe przeżyły młode meeki, mieczyki, które przyszły na świat w tym zbiorniku i sędziwy gibicepss oraz pobrane w spadku kiryśniki.
Wody praktycznie nie podmieniam tylko dolewka jeśli wyparuje, temp cały czas 22-24*C parametrów nawet nie mierzę, wczoraj wywaliłem 2 - słownie dwa wiadra zielska.
Ryby mają się dobrze, dziś obserwowałem ponad godzinę i widzę, że jest jeden super samiec-alfa  meeka który rządzi zbiornikiem.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2019, 10:34:02 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #10 : Marzec 03, 2016, 23:53:32 »

Szkoda rybek ale za to wiesz że zostały wybrańce, najsilniejsze.
Też mam wahania aktywności, kiedyś przez kilka miesięcy nie przycinałem zielska bo mi się po prostu nie chciało, a po przecince i zmianie aranżacji sprzedałem z 112L ok 1500 sztuk nurzańca. Grin  wiadro z 112l i ekipa się nawet rozmnażała bo miałem z 6 nowych kirysków sterby.


Szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 02, 2016, 08:37:47 »

Admina proszę o wyrozumiałość, wieczorem ustawię opcję sprzedaży.

Witam wszystkich,
Widoczne akwarium do sprzedania.
J/w wieczorem szczegóły  w zakładce sprzedam.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: