Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013  (Przeczytany 17417 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #45 : Czerwiec 06, 2013, 07:52:48 »

Nic nie zmieniałem, ale zastanawiam się czy w ogóle warto. Kwiaty pokrywają korzeniami coraz większą powierzchnię słupa wody więc nic nie będę dodawał.
Po pewnej modyfikacji osmozy (prefiltr sznurkowy),  zastosowałem armatkę torfową - to był strzał w dziesiątkę.
Jarzeńce mają taki pasek boczny czerwony, że aż dech zapiera. To samo ramirezy - nie wiedziałem, że mogą mieć takie kolory. No i co podmiana ryby  wycierają się jak głupie.

Parametry mówią same za siebie: pH 5.8-6.5 (nigdy nie udało mi sie tak nisko zjechać!), NO2-0, NO3-5, Kh-0, GH-1-3
Stosuję napowietrzanie z filtra wew. po to aby nie było wahnięć pH.
W którym miejscu jest ten filtr sznurkowy? Za osmozą i przed armatką, czy przed wejściem wody na osmoze?

Super baniak, Badrassie.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #46 : Czerwiec 06, 2013, 09:34:47 »

W którym miejscu jest ten filtr sznurkowy? Za osmozą i przed armatką, czy przed wejściem wody na osmoze?



Filtr sznurkowy jest zamontowany przed osmozą.
Armatka zaś została zbudowana z rury kanalizacyjnej PCV ϕ160 ok 1,5m  na podstawie tego projektu:
http://www.channa.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=24&t=840
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2013, 09:58:02 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #47 : Wrzesień 08, 2013, 22:47:17 »

Ryby na przechowaniu, woda wylana, korzenie sprzedane. Koniec BW teraz będzie roślinne (jak tylko Vento się zlituje Smiley )
Niedługo się odezwę z nowym aranżem
PZDR
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #48 : Wrzesień 09, 2013, 01:47:23 »

Vento nie ma się co litować Smiley

Dawaj znać tylko jakie warunki w bańce będą, to dobierzemy jakiś odpowiedni zestawik zieleniny Smiley

A hydroponika zostaje, czy też likwidujesz?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 01:49:19 wysłane przez vento » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #49 : Wrzesień 09, 2013, 08:08:00 »

Ryby na przechowaniu, woda wylana, korzenie sprzedane. Koniec BW teraz będzie roślinne (jak tylko Vento się zlituje Smiley )
Niedługo się odezwę z nowym aranżem
PZDR
Zbyt długo to Ty nie wytrzymałeś z BW Wink
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #50 : Wrzesień 09, 2013, 15:04:03 »

Zbyt długo to Ty nie wytrzymałeś z BW Wink

Bo ja jestem z tych co wolą gonić króliczka niż go złapać.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: