Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [34l] le5iu powracam do was po roku :)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [34l] le5iu powracam do was po roku :)  (Przeczytany 2647 razy)
le5iu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« : Kwiecień 12, 2010, 15:36:35 »

Wymiary:
50x25x30
tylne ścianki oklejone folia budowlana ^^ (prowizorka ale efekt jest)

Grzałeczka:
100w z termostatem(AquaEl)

Podłoże: żwir + piasek... czarne kamyczki wybrane na gorę =)

Filtr: gąbkowy aquael FAN-1 (do wlotu powietrza podłączone co2 z bimbrowni 1,5l)

temp: 25-26*C

ph: 7,5-8
reszty nie mierzę

Pokrywa(po prostu pokrywa) Smiley a żaróweczka w niej PHILIPS ww827 11w(60wat) 600 lumen

Obsada:
- 10x platka (z własnego chowu http://img148.imageshack.us/img148/3572/dsc00220ey4.jpg tu rodzice)
- 2x bojowniki ( mój chów) tak to synek tego z poprzedniego akwa tak jak i jego wybranka
- 2x zbrojnik(8cm) i 2x zbrojnik (2cm) mój chow EDIT

a takie dostawałem baty ze będą mi ryby chorować i się nie rozmnożą... Sad ech.... a tu proszę ani choroby a tylko potomstwo  Afro

Na początek. wiem ze są tu fani ryb i wiem ze zaraz dostanie mi się po uszkach ze mam 10 platek w takim małym zbiorniku wiem przepraszam ale ten wysoki z poprzednich moich postów(http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/43-l-le5iu/) o którym tez mi sie od was dostało czeka na aranzacje ale to już będzie w innym wątku.



Zaraz wystawię nowy wątek z akwa tym z przed roku i proszę o pomoc w budowie =)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 16:06:51 wysłane przez le5iu » Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 12, 2010, 15:43:37 »

No przerybienie niestety duże. Ogólnie nienajgorzej, ale ciemno trochę, albo woda żółtawa, chyba, że dawałeś garbniki. 100W - nie za dużo Huh 50W uznałbym za max, chyba, że akwarium stoi w lodówce.... i jeszcze jedno Zbrojownik Huh (Peristedion Cataphractum (L. 1758)) Huh Czy chodziło Ci o Zbrojnika Huh
Zapisane
le5iu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2010, 16:07:45 »

100w taką miałem jest z termostatem wiec jak spada to dogrzewa Smiley kwa stoi przy podłodze.
Zapisane
Acayra
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 12, 2010, 19:47:44 »

W porównaniu do aranżacji z poprzedniego akwarium, to prezentuje się naprawdę fajnie - ogromny krok do przodu i za to szczere gratulacje. Ale jeśli chodzi o resztę - tak szczerze mówiąc, taki litraż bardziej nadaje się na krewetki niż ryby; szczególnie, że upchnąłeś ich tam naprawdę sporo. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się czy nie warto zainwestować w bardziej konkretne wymiary akwa. Z pożytkiem dla ryb i większą frajdą dla Ciebie.

P.S. A co to za kudłacz się wbił w kadr? Smiley
Zapisane

le5iu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 13, 2010, 09:04:35 »

a to dywanik jest z ale nie iwem z czego to dpkladine jest ponoc imitacja barana Tongue obsada tak wiem upchane troszkę ale krewetkarium jest w trakcie powstawania jeśli mogę was prosic zerknijcie http://www.akwarium.net.pl/forum/akwarystyczne-pogaduszki/%2843l%29-w-budowie-prosze-o-pomoc/
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 13, 2010, 10:06:35 »

Oj Lesiu Lesiu Smiley

Dużo ryb. Chorób nie było - to fart. Że się rybska rozmnażają to nie ma żadnego przełożenia na ich warunki.
Jakby Cię z kobietą zamknęli w pokoju 2metry na 2 metry to też byście się rozmnażali, tak Smiley ?

Zostaw tam bojki i daj jakieś małe krewetki i będzie SI.

A to "wysokie" 43l to też za małe na 10 platek i zbrojniki Sad

Niestety...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
le5iu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 13, 2010, 11:48:13 »

platki jutro kumpel zabiera do swojego 250l Smiley wiec bedzie mniej Smiley a zbrojniki zobacze co sie da zrobic
Zapisane
loozaak
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 13, 2010, 22:45:58 »

zalezy czego oczekujesz jak to akwarium spelnia twoje ambicje to elegancko
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 14, 2010, 11:51:19 »

zalezy czego oczekujesz jak to akwarium spelnia twoje ambicje to elegancko

Żadne elegancko! Jest jeszcze dbałość o warunki i dobro zwierząt, za które Lesiu wziął odpowiedzialność.
Jeżeli widzimy, że nie ma dobrych warunków to piszemy. Inteligentny człowiek posłucha i zacznie edukację w dziedzi nie akwarystyki.

Ruskom w Katyniu też było elegancko. Ale obiektywna prawda jest inna.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
bobek77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 99


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 15, 2010, 14:04:49 »

Hej,

Co do grzałki to nie jest tak do końca obojętna jej moc. Uważa się, że grzałka powinna być tak dobrana, że jakby siadł jej termostat i by zaczęło w kółko grzać to nie zobaczysz zupy rybnej rano. Dlatego też zaleca się np posiadanie dwóch słabych grzałek w miejsce jednej mocnej.

O przerybieniu nie piszę, bo to oczywista oczywistość.

Rośliny jakoś może przesadź tak by wyższe nie rosły przed niższymi. Patyk po lewej jakiś taki bez wyrazu.

pozdrawiam
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 15, 2010, 16:03:45 »

zwiru za malo

pokrywa w ogóle jakaś za mała
ryby za duze na ta pojemnosc akwarium
i ten wystajacy sprzet

Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: