Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów
Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów  (Przeczytany 59224 razy)
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« : Sierpień 22, 2008, 11:11:33 »

Akwarium
- 200 litrów proste

Oświetlenie
dwie belki GLO T5, 2x39W każda
- tył Narva 865 39W T5 + Gro-lux 39W T5
- przód Narva 865 39W T5 (Aquastar 39W T5 - wyłączona)

Technika
- grzałka 100W
- filtr JBL Cristal Profi e900 (wypełniony gąbkami i keramzytem)

Podłoże
- żwir granulacja 2-5 mm

Nawożenie
- CO2 z butli wysokociśnieniowej 1,5kg (3b/s)
- K2SO4
- Symfonia złota

Rośliny
Fontinalis antipyretica
Mayaca fluvalitis
Didiplis diandra
Eleocharis acicularis
Eleocharis vivipara
Ludwigia repens
Hygrophila difformis
Heteranthera zosterifolia
Hydrocotyle leucocephala
Limnophila sessiliflora
Lysimachia nummularia 'Aurea'
Eustralis stellata
Cryptocoryne pontederiifolia

Obsada
- skalary (6 sztuk)
- otoski (4 sztuk)
- krewetki Amano

12.09.2010


10.10.2010


18.10.2010 - trwa walka z zielonym pyłem (chyba wygrywam Grin )


Bąblujący Willow Moss


25.12.2010 - akwarium "wstało z kolan"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akwarium
- 12 litrów proste

Oświetlenie
- lampka akwarystyczna Atman 7W

Technika
- grzałka 25W
- filtr kaskadowy Hagen Elite Hush 5

Podłoże
- żwir granulacja 2-3 mm

Nawożenie
- Easy Carbo
- K2SO4
- Symfonia złota

Rośliny
Eleocharis acicularis
Pelia
Stringy Moss
Mały heniek

Obsada
- krewetki (red cherry, babaulti, orange)



04.12.2010


03.01.2011
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 16:13:00 wysłane przez andrzej72 » Zapisane

coyot
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2008, 11:16:10 »

Oczywiscie wypowiadanie sie teraz, to lekki nietakt - w koncu to dopiero 4 dni. Jak na moj gust, to jednak brakuje tla w tym akwarium. Jakos nie pociagal mnie nigdy widok tapety za akwarium.;-/ Ale to moje prywatne zdanie.
Ocena odnosnie aranzacji musi zostac odroczona...;->
Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2008, 17:49:16 »

w akwa przyda sie więcej roślinek a skalary nie nadają sie do tego zbiornika(min.50 cm wysokości)
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2008, 19:13:51 »

Jak pisałem wcześniej - rośliny są w większości z odzysku. Mam nadzieję, że podrosną i się rozrosną.
Co do skalarów - uważam, że ten wymóg 50 cm wysokości zbiornika dla skalarów to coś w rodzaju stereotypu powtarzanego tylko dlatego, że ktoś kiedyś coś takiego napisał. Mało tego - te 50cm powinno się wg wielu źródeł mierzyć OD PODŁOŻA DO LUSTRA WODY A NIE OD DNA AKWARIUM. W związku z tym powinno się mieć zbiornik o wysokości 60cm aby mieć 50cm słup wody (10cm odpada na podłoże). Wiem, że za chwilę pojawią się głosy typu "skalar skarłowacieje" itp. Poza tym wg różnych źródeł te 50cm wysokości to warunki dla skalara optymalne, co nie oznacza, że akwarium o wysokości 40cm uniemożliwia hodowlę tych ryb. Argument w stylu "ta ryba będzie się męczyć" też do mnie nie przemawia. Owszem ryba będzie się męczyć ale tylko wtedy kiedy woda będzie do bani a zbiornik będzie tak zarośnięty, że ryba nie będzie miała gdzie pływać. Ale w takich warunkach każda ryba będzie się męczyć.
W związku z powyższym ze skalarów - sorry - nie zrezygnuję.
Zapisane

annaxs90
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Sierpień 22, 2008, 19:30:51 »

andrzej72 widać że jesteś człowiekiem który uparcie broni swojego zdania Smiley jak sie wszystko rozrośnie to będzie naprawdę ładnie. początki są zawsze trudne
Zapisane

Smiley
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #5 : Sierpień 23, 2008, 03:58:43 »

Wrzucisz fotki za tydzień dwa i jak się rozrośnie wszystko to i oceny się zmienią:)
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #6 : Sierpień 23, 2008, 08:23:08 »

andrzej72 twoje aqwa stoi plecami do okna. Jak dobrze pójdzie to za tydzień lub dwa akwarium będziesz miał pięknie wysłane różnorakimi glonami.  Undecided
Zapisane

calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #7 : Sierpień 23, 2008, 09:58:54 »

no akwa ciekawe tylko te tło mogłoby być troszkę ciemniejsze. rozrosną się roślinki ,dojdą skalary i będzie ładnie.wrzuć za jakiś czas fotki z rybkami
Zapisane
majkelpast
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


Zawsze i bez końca będę odwracał łeb do Słońca


« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2008, 10:41:39 »

Mała dygresja co do skalarów - znajomy trzyma 4 (było 5 bo jeden ostatnio zdechł) skalary w 112l. Ma je wiele lat i więcej nie urosną, i mimo to że skarłowaciały (patrząc na ich wzrost osiągany w dużych akwariach) i tak są spore. Do tego są tam dwa samce, które tłuką się ciągle i w efekcie podzieliły sobie akwa na dwie połowy. Ile im zostaje? Około 50 l na parkę. Wierz mi, one serio nie mają się gdzie ruszyć. Póki są małe sto dwunastka starcza w zupełności, lecz dla mnie, przy dorosłych osobnikach nie jest dobrym pomysłem je tak kisić. Co do wys. można jeszcze przeboleć te 40cm, po prostu potrzeba dłuższego akwa.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2008, 11:57:33 »

andrzej72 twoje aqwa stoi plecami do okna. Jak dobrze pójdzie to za tydzień lub dwa akwarium będziesz miał pięknie wysłane różnorakimi glonami.  Undecided
I tu bym się z Tobą zgodził ale jest właśnie jedno ale... Otóż słoneczko nie operuje bezpośrednio na zbiorniku tylko przez półprzepuszczalne niby-tło (szary papier pakowy). A taka bariera to już dużo. Poza tym w przypadku LT światło słoneczne jest dość ważnym czynnikiem, które pomaga w funkcjonowaniu zbiornika - oświetlenie sztuczne służy w tym przypadku jako doświetlenie. Poza tym ważne jest aby prawidłowo uruchomić taki zbiornik - jeśli tu wszystko zostanie dobrze zrobione, problemów być nie powinno. No i takiego baniaka się nie nawozi żadnymi nawozami w płynie a to kolejny czynnik, który minimalizuje ryzyko pojawienia się glonów.
Z resztą polecam lekturę D. Walstad na ten temat.
Do tego są tam dwa samce, które tłuką się ciągle i w efekcie podzieliły sobie akwa na dwie połowy. Ile im zostaje? Około 50 l na parkę.
Dlatego w planowanej obsadzie napisałem "2 lub 4 skalary". Po tym jednak co napisałeś skłonny jestem zakupić tylko 2. Co do karłowacenia skalara w takim zbiorniku jak mój to sprawę badam.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 28, 2008, 19:31:50 »

Akwa ladne, ale brakuje mi tutaj chyba jakiegos tla... Good !
Zapisane
l.vip
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #11 : Sierpień 28, 2008, 21:01:16 »

Ja dla dobra ryb bym zrezygnował ze skalarów i spróbował z innymi rybami ale w każdym razie mam nadzieję że rybki niezależnie jakie kupisz będą cieszyły się z nowych warunków jakie im zaoferujesz. Wink
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #12 : Sierpień 29, 2008, 17:29:09 »

Koniec grzebania w zbiorniku. Wszystko jest na swoim miejscu z obsadą włącznie. Po 11 dniach trzeba było podciąć moczarkę i usunąć kilka liści nurzańcom.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 29, 2008, 18:53:40 »

A jest jakies tlo w tym zbiorniku? Wink
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #14 : Sierpień 29, 2008, 19:39:16 »

Jest - to tzw "szary papier" do pakowania. Świetnie sprawdza się w przypadkach, gdzie zbiornik oświetlany jest częściowo przez światło słoneczne.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: