Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14
  Drukuj  
Autor Wątek: andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów  (Przeczytany 59604 razy)
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #180 : Październik 11, 2010, 07:37:52 »

Zbiornik nie dojrzewa miesiąc - wykorzystałem tak zwaną starą wodę (70%). Resztę uzupełniłem świeżą.
Korzenie usunąłem (ten pionowy też mi się podobał), bo raz, że potrzebowałem nieco miejsca na rośliny, dwa, że wierzchnia warstwa korzenia zaczęła dość znacząco ulegać procesom gnilnym. Nie jest wykluczone, że korzeń do zbiornika wróci po uprzednim jego przygotowaniu. Z drugiej jednak strony za dużo drewna nie chciałbym mieć, ponieważ ma to być akwarium roślinne (kamienie za jakiś czas też wyklecą), a korzeń ma być jedynie niewielkim akcentem i "siedliskiem" dla mchów przy okazji.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #181 : Październik 18, 2010, 19:49:06 »


Akwarium nabiera rozpędu. Rośliny ruszyły pełną parą. Walczę z zielonym pyłem, który najwyraźniej się wycofuje, bo przybywa go coraz mniej (coraz mniej mam do ścierania  Grin).
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #182 : Listopad 21, 2010, 16:21:13 »

Przeprosiłem się ze swoim 12-litrowym szkiełkiem i popełniłem coś takiego:


A co mi tam... Smiley
Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #183 : Listopad 21, 2010, 16:53:31 »

śliczne baniaczki  Cheesy Good !
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #184 : Grudzień 04, 2010, 16:38:44 »

"maluch"...


...i problemy. Elelocharis stoi w miejscu, Willow moss z prawej zmarniał i teraz dopiero mu się zaczyna odbijać i puszczać nowe gałązki.
Kupiłem dzisiaj "małego heńka", którego po wielu nieudanych próbach posadzenia w podłożu  Angry postanowiłem przyszpilić wykałaczkami. Patyki usunę dopiero za jakieś trzy tygodnie, kiedy "heniek" puści w podłoże korzonki.

Swoją drogą, sadzenie "małego heńka" to jakaś kara... Angry
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #185 : Grudzień 05, 2010, 13:07:39 »

...i problemy. Elelocharis stoi w miejscu, Willow moss z prawej zmarniał i teraz dopiero mu się zaczyna odbijać i puszczać nowe gałązki.

Co masz pod tym żwirkiem, jakie masz światło i czym nawozisz?

BTW te kamienie to na pewno kwarc, nie zatwardzają wody?
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #186 : Grudzień 05, 2010, 14:00:11 »

A w 12-stce poziom wody nie powinien być czasem wyższy? bo nie wiem czy poziom jest wystarczający dla grzałki, u mnie muiszę mieć zalane wyżej.
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #187 : Grudzień 05, 2010, 16:14:21 »

...i problemy. Elelocharis stoi w miejscu, Willow moss z prawej zmarniał i teraz dopiero mu się zaczyna odbijać i puszczać nowe gałązki.

Co masz pod tym żwirkiem, jakie masz światło i czym nawozisz?

BTW te kamienie to na pewno kwarc, nie zatwardzają wody?

Wszystko napisane w pierwszym poście, a kamienie to na 100% kwarce i nie zatwardzają wody. Wiem co wkładam do akwarium. Wiem też, że rośliny muszą "odchorować". Teraz, jak napisałem wcześniej, mają się lepiej, bo coś zaczyna się zielenić więc najgorsze mają za sobą.

A w 12-stce poziom wody nie powinien być czasem wyższy? bo nie wiem czy poziom jest wystarczający dla grzałki, u mnie muiszę mieć zalane wyżej.
Myślę, że nie, a grzałce nic nie będzie. W przypadku grzałek najważniejsze jest żeby cała ta machineria grzewcza (w tym przypadku spirala z ceramiką) była pod wodą. Jak zaznaczony na grzałce tzw. minimalny poziom wody znajduje się 0,5-1 cm nad wodą, tragedii nie ma. Przy okazji - grzałka jest ciut za wysoka do tego zbiorniczka, ale to mi nie przeszkadza.
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #188 : Grudzień 05, 2010, 19:44:36 »

Wszystko napisane w pierwszym poście

W sumie nie zauważyłem  Embarrassed oglądałem tylko post na tej stronie. Ale i tak dawek nie podałeś.

a kamienie to na 100% kwarce i nie zatwardzają wody.

Tylko się upewniam, bo wygląda jak kwarc Smiley

Teraz, jak napisałem wcześniej, mają się lepiej, bo coś zaczyna się zielenić więc najgorsze mają za sobą.

Światło masz OK., czytujesz holendeskie.pl, więc pewnie wiesz co pisuję w takich przypadkach: 15ppm K, 5ppm Mg (no chyba, że masz super kranówę), 5ppm NO3, 0,5ppm PO4 i trochę mikro.

A ile dajesz EC, bo ja bym dawał 0,5ml dziennie, trochę ciężko dozować tak małą dawkę...

No i czekać...

Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
Dominik15
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #189 : Grudzień 13, 2010, 19:34:18 »

Może jakaś aktualizacja? Smiley
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #190 : Grudzień 14, 2010, 09:30:21 »

Aktualizacji póki co nie będzie, bo się walka w akwariach toczy - w jednym dużym w sinicami (tu wczoraj skończyło się zaciemnienie), w drugim małym walka o utrzymanie mchu, który jak na złość rosnąć nie chce czym doprowadza mnie do lekkiego szału.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #191 : Grudzień 25, 2010, 17:30:03 »

200 litrowe "wstało" i zaczyna funkcjonować normalnie.


Zmiany w prowadzeniu zbiornika:
a) nie podaję PO4 ponieważ patrz c)
b) micro Intermagu zamieniłem na Symfonię złotą, poza tym do baniaka codziennie dawka K2SO4 i KNO3
c) nie odmulam podłoża, bo traktuję je jako źródło NO3 i PO4 - poziomy te kontroluję i reaguję podmianami
d) podmiany raz na dwa tygodnie, chyba że NO3 i/lub PO4 za bardzo wzrośnie
Zapisane

Dominik15
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #192 : Grudzień 25, 2010, 20:59:52 »

Nom bardzo ładny baniak jak bardziej zarosnie to bedzie super.Powodzenia
Zapisane
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #193 : Styczeń 02, 2011, 14:43:10 »

Nie musi wcale zarastac. Juz jest zajebiaszczo.
Zapisane

amiboo
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #194 : Styczeń 02, 2011, 15:32:53 »

Andrzej72 . Jak wygladaja skoki No3 i Po4 w liczbach na przestrzeni czasu /dni/ i dlaczego do nich wedlug Ciebie dochodzi ?
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14
  Drukuj  
 
Skocz do: