Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: CyFer 66l  (Przeczytany 4731 razy)
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« : Maj 14, 2010, 12:08:30 »

Witam! Chciałbym zaprezentować wam nowy wystrój mojego akwarium 66l. Zrezygnowałem z czarnych wód. Pomimo, że bardzo mi się podobają są zbyt ponure Smiley Postanowiłem przerobić ten zbiornik na ogólny, nie podchodzący pod konkretny biotop.

13.05.10.





Wymiary akwarium:
długość: 55 cm
szerokość: 30 cm
wysokość: 40 cm

Oświetlenie:
dwie świetlówki T8 (2x15W)
Phillips Aquarelle
Aqua Glo

Nawożenie:
CO2 (bimbrownia)

Filtracja:
filtr zewnętrzny AquaEl Mini Kani 120.

Podłoże:
ziemia do kaktusów
piasek kwarcowy

Dekoracje:
korzenie
szyszki olchy
liście dębu

Krewetki:
4x Krewetka Amano

Rośliny:
Eleocharis parvula
Cladophora aegagropila
Cryptocoryne wendtii
Hygrophila corymbosa
Pistia stratiotes



Akwarium obecnie ma równy tydzień, kilka dni temu wpuściłem parę krewetek Amano aby uporały się z małymi glonami, które zostały przyniesione na roślinach z drugiego akwarium - w tej chwili już ich nie ma Smiley
Jest to kolejne moje akwarium, w którym użyłem na spód podłoża ziemię do kaktusów. Wierzch podłoża to piasek kwarcowy kupiony w Leroy Merlin (bardzo się opłaca 7,50 zł za 25 kg), użyłem go ze względu na kolor, który nie jest jednolity tak jak w przypadku piasku kupowanego w zoologicznym. Póki co nie wiem jakie ryby będą pływać w tym akwarium, nie przemyślałem jeszcze końcowej obsady. Zapewne tradycyjnie któryś z użytkowników skomentuje pomarańczowe tło, więc odpowiem już na wstępie: Podoba mi się takie tło i nie zamierzam go zmieniać na czarne. Muszę jeszcze zakupić jakieś rośliny na tył zbiornika, ale wszystko w swoim czasie.

Zdjęcia zbiornika o większym rozmiarze oraz te, których nie zamieszczę na forum znajdziecie na mojej stronie:
www.akwa-jr.cba.pl Serdecznie zapraszam i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 12:15:45 wysłane przez CyFer » Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Maj 14, 2010, 12:42:14 »

Wszystko pięknie TYLKO
Nic nie widać
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2010, 12:50:48 »

Czego nie widać? Zdjęć?
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #3 : Maj 14, 2010, 13:39:21 »

Przyznam że nawet ładnie wygląda  -  są 2 zdjęcia
Zobaczymy jak podrosną rośliny - dadaj jakieś zdjęcia za jakiś czas  Good !
Masz ładne gałązki pomyśl nad jakims mchem na nich w małych 2-3 kępkach może bedzie jeszcze ładniej
No i ta gałęzatka na środku jak dla mnie zaduża w stosunku do reszty planu
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 13:43:40 wysłane przez szakallo » Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #4 : Maj 14, 2010, 16:49:55 »

Twoje aqwa dla mnie zawsze są zajefajne, i to też mi się podoba
           
             pozdro
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 14, 2010, 17:18:29 »

Witam
Akwarium wygląda świetnie. Zastanawiam, się ile uroku daje mu kolor bijący od tła - jest niesamowicie konstrastujący z roślinami i żwirem. Zastanawiam się nad tym czy akwarium dalej będzie takie łądne jak rośliny wyrosną i nie będzie tego kolorku tła widać.

Jeśli jest to MiniKani to chyba można tą pompę zamontować na wężu poza akwarium ? Wylot filtra też niezbyt estetytczny. I sprawa światła. Drażni trochę świecąca w oczy żarówa jak się patrzy w akwa, może jakaś osłonka ?

Powodzenia, zapowiada się dobrze.
Pozdrawiam, R.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #6 : Maj 14, 2010, 17:21:29 »

Oświetlenie robiłeś sam?
Tzn. mam  a myśli tą "belke" ze świetlówkami.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 14, 2010, 17:21:38 »

Jeszcze mam pytanko odnośnie akwarium z linka w sptopce : http://www.akwa-jr.cba.pl/akwarium160l.html

Piszesz, że masz 2x54W do niego w T5, a akwarium 100cm. Tyle, że świetlówka 54W ma zwyczajowo 54W. Więc jak to u Ciebie?
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #8 : Maj 14, 2010, 17:45:56 »

Bardzo ciekawie wygląda.
Tak trochę minimalistycznie i elegancko
I ten ceglasty kolor tła..

Zobaczymy co dalej:)
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 14, 2010, 17:51:53 »

No i ta gałęzatka na środku jak dla mnie zaduża w stosunku do reszty planu


Rośliny urosną to się wyrówna Wink Mogłem ją przepołowić ale nie chciałem Smiley

Jeśli jest to MiniKani to chyba można tą pompę zamontować na wężu poza akwarium ? Wylot filtra też niezbyt estetytczny. I sprawa światła. Drażni trochę świecąca w oczy żarówa jak się patrzy w akwa, może jakaś osłonka ?


Można, ale takie ustawienie pompy było dla mnie najwygodniejsze i najbardziej praktyczne - chociażby z uwagi na CO2, rozpuszczam je poprzez przepuszczanie bąbelków przez filtr. A co do światła - nie zwróciłem nawet na to uwagi, ale pomyślę nad tym.

Oświetlenie robiłeś sam?
Tzn. mam  a myśli tą "belke" ze świetlówkami.


Właściwie to są świetlówki umieszczone w odbłyśnikach asymetrycznych, które można kupić na allegro. Jedynie sam dorabiałem do szafki boczne płyty meblowe, na których te odbłyśniki leżą.

Jeszcze mam pytanko odnośnie akwarium z linka w sptopce : http://www.akwa-jr.cba.pl/akwarium160l.html

Piszesz, że masz 2x54W do niego w T5, a akwarium 100cm. Tyle, że świetlówka 54W ma zwyczajowo 54W. Więc jak to u Ciebie?


Świetlówki wystają kawałek po obu stronach. Cały sprzęt oświetlający akwarium jest dłuższy, ponieważ wcześniej służył mi w większym akwarium.

Pozdrawiam!

Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #10 : Maj 14, 2010, 21:23:01 »

dla mnie póki co nic specjalnego, może kwestia gustu, co tam będzie pływać?

btw, zakupy robisz w świdnickich sklepach?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 15, 2010, 10:12:56 »

Tylko pojedyncze rzeczy kupuję. Większość we Wrocławiu na giełdzie albo przez internet.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #12 : Maj 16, 2010, 17:44:51 »

pytam tak z ciekawości, na jeżdżenie do wrocka nie mam czasu ale ostatnio jeżdże do w-cha do centrum ogrodniczego mar - byłeś?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #13 : Maj 16, 2010, 18:44:34 »

Mi się podoba, trochę łyso...wiadomo, nowo założony baniak. Roślinki pomału odbiją i będzie pięknie, tak jak zresztą zawsze w Twoim przypadku Smiley pamiętam Twoją 160 Smiley i wiem, że ta 66 jest w dobrych rękach. Co do tła ja też aktualnie nie mam tła, z tym, że kolor ścian mam trochę inny (ciemny zielony) ale podoba mi się ten efekt na razie. Pozdro
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 17, 2010, 11:54:22 »

pytam tak z ciekawości, na jeżdżenie do wrocka nie mam czasu ale ostatnio jeżdże do w-cha do centrum ogrodniczego mar - byłeś?

Nie byłem, właśnie przeglądam ich stronę i z ciekawości chętnie wybiorę się tam w tygoniu Smiley

Mi się podoba, trochę łyso...wiadomo, nowo założony baniak. Roślinki pomału odbiją i będzie pięknie, tak jak zresztą zawsze w Twoim przypadku Smiley pamiętam Twoją 160 Smiley i wiem, że ta 66 jest w dobrych rękach. Co do tła ja też aktualnie nie mam tła, z tym, że kolor ścian mam trochę inny (ciemny zielony) ale podoba mi się ten efekt na razie. Pozdro

Dziękuję za miłe słowa Smiley ale co do tła, to nie jest kolor ściany tylko pomarańczowy brystol  Cheesy

Pozdrawiam!
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: