Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
Autor Wątek: A-smi Paletkowa 450-tka.  (Przeczytany 45309 razy)
djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #120 : Maj 11, 2012, 04:48:56 »

Piękne ptactwo Cheesy też mam u siebie fruwających pupili ^^

Z jakiego drzewa dałeś żerdzie?

Zmień te sztuczne liście na gałązki brzozy ^^ Smiley Ptaki będą miały większą frajdę;p  Good !
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #121 : Maj 11, 2012, 06:22:10 »

Żerdki zrobiłem właśnie brzozowe. Sztucznych krzaków nie trzeba co chwile zmieniać i są łatwe w myciu  dlatego wiszą. Wczoraj dotarło do mnie w końcu  proso w kolbach. Zawiesiłem na żerdkach i teraz maja frajdę wisząc głową do dołu na nich.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #122 : Maj 11, 2012, 11:28:51 »

A-smi, spróbuj też czasem skiełkować ziarno znajdujące się jeszcze na kłosie. Taki kłos prosa z wyrastającymi kiełkami zazwyczaj jest chętnie obskubywany.
Mimo wszystko uważaj na te sztuczne rośliny, bo choć są niekiedy zalecane jako element maskujący, to jednak czasem się prują i ptaki mogą zaplątać się w zwisające nitki, albo kawałek połknąć.
Zapisane
djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #123 : Maj 11, 2012, 12:30:18 »

zawsze bezpieczniej jest dać świeże gałązki ;p niż sztuczne ;p

Jeśli chodzi o kiełkowanie. Ptaki uwielbiają kiełki. Mają one wiele witamin, więcej niz normalne ziarno. najlepiej podawać kiełki 1-2 dniowe. ;P

tutaj możesz oblukać moje ptactwa ;P
http://pokazywarka.pl/gl5x39/
http://pokazywarka.pl/zb14y7/
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #124 : Maj 11, 2012, 19:01:32 »

Fajna ta woliera.
Cały rok Twoje ptaszory w niej siedzą czy na zimę zmieniają lokal?
Zapisane

pozdrawiam
asmi
djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #125 : Maj 11, 2012, 19:47:37 »

powiem tak. Wolierka jest zrobiona w tym roku Grin ma nie cały miesiąc ;p Ale jest miejsce na klatkę, więc jak ją włożę, one wejdą do klatki. Klatkę zamykam i do pokoju ;P
I tak właśnie zrobię z soboty na niedzielę ;p i na zime też do pokoju.
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #126 : Czerwiec 01, 2012, 19:26:35 »

Co tam się Asmi w baniaku dzieje?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #127 : Marzec 16, 2013, 19:48:19 »

Dzis przywiozłem sobie kilka ... dokładnie 12 sztuk rybek.
Większość popołudnia siedziały w kącie i zestresowane i sterroryzowane przez pozostałe ryby. Jednak teraz po sypnięciu granulatu wypłynęły i kilka fotek udało mi się zrobić.







[IMG=http://img13.imageshack.us/img13/9063/img9713a.jpg]http://[/img]





















Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #128 : Marzec 16, 2013, 21:25:20 »

Bardzo fajne foty, Asmi.
Zmieniałeś obsade? Tzn. oddawałeś jakieś ryby i w ich miejsce kupiłeś te które widać na fotach, czy po prostu zwiększyłeś obsade?
Ile w tej chwili masz palet?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #129 : Marzec 17, 2013, 06:39:38 »

Kilku ryb pozbyłem się i zostawiłem 5 sztuk no i teraz ma ich 17 Grin. Planuje pomału zrobić BW i dlatego kupiłem ryby z wzorem na ciele. Widziałem kiedyś baniak w necie właśnie w takim stylu ... herbaciana woda i sporo gałęzi, ale z rybą, w większości bez wzoru (white snow, red melony, red white, itp) i nie bardzo to wg mnie wyglądało.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #130 : Marzec 17, 2013, 17:25:52 »

No i mały pech ... nie, nic z rybami ... zaczep pokrywy fluvala 304 już chyba się zmęczył i odpadł od kubła.  Wyszło to na jaw jak zdjąłem rurę ssącą aby ją i koszyk na niej przeczyścić. Widać wszystko w kuble było pod większym ciśnieniem za sprawą przypchanego koszyka i po zdjęciu rury ciśnienie zmniejszyło się co poluzowało pokrywę i z filtra poleciała woda. Zanim się zorientowałem to trochę jej na podłodze już było.
No nic trzeba to przeboleć. Nowego kubła do fluvala nie będę kupował bo i już wiekowy był ... 10 lat pracy non stop ... i wydajność już nie ta i problem ze startem też był. Chyba w jego miejsce drugi jbl zapewne trafi.

A z rybami jak najbardziej OK. Dzis już śmiało po całym akwarium pływają i pokarm pobierają. Mają problem z płatkami, ale granule i mięcho i owszem jedzą. No i stara obsada jeszcze im dokucza.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #131 : Marzec 17, 2013, 20:40:15 »

Kilku ryb pozbyłem się i zostawiłem 5 sztuk no i teraz ma ich 17 Grin. Planuje pomału zrobić BW i dlatego kupiłem ryby z wzorem na ciele. Widziałem kiedyś baniak w necie właśnie w takim stylu ... herbaciana woda i sporo gałęzi, ale z rybą, w większości bez wzoru (white snow, red melony, red white, itp) i nie bardzo to wg mnie wyglądało.
Masz jakąś ogólną fote zbiornika?
Jak wygląda u Ciebie teraz aranż?

No nic trzeba to przeboleć. Nowego kubła do fluvala nie będę kupował bo i już wiekowy był ... 10 lat pracy non stop ... i wydajność już nie ta i problem ze startem też był.
Kurde, 10 lat pracy kubła. Przy dzisiejszych produktach to już chyba nie jest realne.
W zeszłym roku Asagoth pisał, że nie jest zbyt zadowolony z pracy swojej nowej 205. Okropnie podobno głośny był i nie tak wydajny jak być powinien.
Miałeś jakieś problemy w ciągu tych 10 lat z fluvalem?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #132 : Marzec 18, 2013, 07:57:02 »

Masz jakąś ogólną fote zbiornika?
Jak wygląda u Ciebie teraz aranż?

Eeee, az strach pokazywac baniak Wink

Miałeś jakieś problemy w ciągu tych 10 lat z fluvalem?

No właśnie nie. Przez te lata nawet razu uszczelki pod głowice nie zmieniałem ... jedynie wkłady. Fakt, że otwierałem go rzadko bo zazwyczaj raz w roku, góra dwa.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #133 : Marzec 26, 2013, 15:03:53 »

No i wczoraj dwie rybki ... z tych nowych ... dobrały się i skubane złożyły ikrę na czyściku magnetycznym.

To jest samczyk http://img842.imageshack.us/img842/803/img9735a.jpg

to samiczka http://img593.imageshack.us/img593/8581/img9724ad.jpg żółta u dołu

Ikra długo nie pobyła bo są i glonojady i bocje siatkowane i wspaniale. Zresztą i dobrze.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #134 : Marzec 26, 2013, 20:39:27 »

Próbowałeś kiedyś rozmnożyć dyski?
Zapisane

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
 
Skocz do: