Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: A-smi Paletkowa 450-tka.  (Przeczytany 45894 razy)
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #75 : Sierpień 09, 2011, 18:03:13 »

Popatrzyłem na Twój baniak 375 i co zauważyłem, ze tam było światła co nie miara. U mnie tak nie ma. Mam pokrywę standardową z dwoma rurami 36 watowymi. I tyle. Z jednej strony chce choć kilka roślin, ale nie chce znowu solarium w baniaku.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #76 : Sierpień 09, 2011, 18:07:43 »

Popatrzyłem na Twój baniak 375 i co zauważyłem, ze tam było światła co nie miara. U mnie tak nie ma. Mam pokrywę standardową z dwoma rurami 36 watowymi. I tyle. Z jednej strony chce choć kilka roślin, ale nie chce znowu solarium w baniaku.

No właśnie A-smi, u mnie nie było światła nie wiadomo ile i rosło super, dlatego właśnie polecam Tobie ją.
Jak już Vento wspomniał, jest niesamowicie ekspansywna jak już się rozhula, więc po dłuższym okresie możesz liczyć na nieźle zarośnięty baniaczek u podstawy Cheesy
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #77 : Sierpień 09, 2011, 18:20:00 »

A-smi, a dlaczego nie wrzucisz kilka korzeni, badyli, patyków etc. byłoby bardziej naturalnie, a ryby byc może zaczęłyby  uzyskiwać kolory i zachowywały by się dziko-naturalnie.
Przemyśl to.

PS Nie obraź się ale dla mnie palety i bujna roślinność to wynik spełnienia marzeń hodowcy, a nie rezultat dążenia do zapewnienia rybom naturalnych warunków.
Pozdrawiam
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #78 : Sierpień 09, 2011, 18:44:53 »

dla mnie palety i bujna roślinność to wynik spełnienia marzeń hodowcy, a nie rezultat dążenia do zapewnienia rybom naturalnych warunków.

 Good !


co do bańki to fakt faktem - jakiś badyl można by wrzucić, ale to jest pikuś, najważniejsze, że rybcie mają litraż jak należy, baniak wysoki, miejsca dużo i gitara.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #79 : Sierpień 09, 2011, 19:01:28 »

Tylko jakieś żyjątka byłyby potrzebne do usuwania pokarmu spomiędzy tych roślinek. Bo odmulać się nie da. Moze jedynie odkurzać. A nie chce żeby coś gniło w roślinach bo i tak pH (właśnie zmierzyłem) mam 5,5.

A-smi, a dlaczego nie wrzucisz kilka korzeni, badyli, patyków etc. byłoby bardziej naturalnie, a ryby byc może zaczęłyby  uzyskiwać kolory i zachowywały by się dziko-naturalnie.
Przemyśl to.

Juz nie raz i nie dwa o tym myslalem ... coś na te modłę  kliknij... , ale zabrac,jak zwykle, sie nie moge.

co do bańki to fakt faktem - jakiś badyl można by wrzucić, ale to jest pikuś, najważniejsze, że rybcie mają litraż jak należy, baniak wysoki, miejsca dużo i gitara.


Kiedyś miałem konar z wierzby mandżurskiej ... jest o tym na początku mojej galerii... ale było, ze ryby się ganiały i czasami któraś przyrżnęła w niego i w końcu go wyjąłem.

Zapisane

pozdrawiam
asmi
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #80 : Sierpień 09, 2011, 19:06:27 »

u mnie faktycznie było (i jest) solarium, ale akurat sagittaria nie potrzebuje za dużo oświetlenia. U mnie rosła przy dużej ilości W, ale spokojnie poradzi sobie przy ułamku tej mocy. Dlatego też wspominałem wcześniej, że jest łatwą rośliną.
Zresztą strzałka nie determinuje wcale do roślinnego baniaka. Nad nią możesz ułożyć wspomniane przez przedmówców korzenie-połączysz trochę koloru z naturalnym wyglądem
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #81 : Sierpień 09, 2011, 19:18:24 »

W końcu doczekałem się fotki.
Asmi, nie myślałeś nad jakimś sporym korzeniem z prawej strony?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #82 : Sierpień 09, 2011, 19:42:49 »

Mrs mnie wyprzedził
Duży korzeń i będzie  gitara.
Gałęzie również wyglądałyby ciekawie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #83 : Wrzesień 10, 2011, 07:16:08 »

Jak tam Asmi, zmieniałeś coś w baniaku?
Jakieś drewno doszło?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #84 : Wrzesień 10, 2011, 17:10:49 »

Nie, nic nie robiłem. Nie mam prawie czasu na podmiany już nie wspominając o dekorowaniu baniaka.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #85 : Wrzesień 10, 2011, 20:32:23 »

Nie, nic nie robiłem. Nie mam prawie czasu na podmiany już nie wspominając o dekorowaniu baniaka.
Koniecznie zrób atkualizacje jesli już zdecydujesz się na jakieś zmiany.
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #86 : Styczeń 14, 2012, 18:42:13 »

Przybylo kilka nowych rybek. Jeden silver ok 16-17 cm, 3  melony 11-12cm i 5 silverków ok 6-7cm.

Przy tej fotce blysnalem lampą


fragment baniaka










Jeden z maluchów


najwiekszy silver


wiekszosc silverów

Zapisane

pozdrawiam
asmi
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #87 : Styczeń 14, 2012, 19:51:08 »

Dołożyłeś też trochę roślinek jak widzę. Śliczne dyski jak zwykle. Zmieniałeś światełko na T5 bo jakoś jaśniej się teraz baniak prezentuje?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 19:53:44 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #88 : Styczeń 14, 2012, 20:08:33 »

Super baniak, Asmi.
A ryby przepiękne.
Inni paletkarze mogą brać z Ciebie przykład!
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #89 : Styczeń 14, 2012, 20:18:30 »

Dołożyłeś też trochę roślinek jak widzę. Śliczne dyski jak zwykle.
Roślin jest trochę więcej z tej nie widocznej strony baniaka. Jednak znowu ślimaki mi się zaległy wiec w ruch poszła bateria z kablami i nieco roślin wyleciało.

Zmieniałeś światełko na T5 bo jakoś jaśniej się teraz baniak prezentuje?
Nie, nadal jest standard.

Super baniak, Asmi.
A ryby przepiękne.
Inni paletkarze mogą brać z Ciebie przykład!
Bez przesady. Sa akwaria, ze moje nawet im do piet nie dorasta. W każdym bądź razie dla mnie ono nie jest najwyższych lotów. Duuuuuuzo mu do przykładnego baniaka brakuje.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: