Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: 510 L zalane 14.11.13  (Przeczytany 32145 razy)
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #45 : Listopad 26, 2013, 23:17:54 »

W kranie ile masz Po4? Skoro azotu masz 10, to Po4 powinno być 1mg/l.
Bylo ok 2
Dzisiaj sprawdzalem udalo mi sie zbic do 1.2

Martwia mnie gloniska. Co prawda okrzemki jakby sie poddaja a przynajmniej nie widze by dalej atakowaly, ale zielone nitki maja miejscami po 15cm

Na lisciach, szybie wszedzie..

Na mchach. Zielona wata...


Aa no i z nowosci jeszcze to przerzucilem obsade ze starego akwa. Moje 3 otoski i RC maja raj.

Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #46 : Listopad 28, 2013, 10:07:30 »

To właśnie jest paranoja związana z dojrzewaniem akwarium. Okrzemki powstają gdy jest za mało światła. Chcąc się ich pozbyć podnosimy czas i moc naświetlania, czym zapraszamy glony nitkowe.
Mi wydaje się, że za wcześnie mimo wszystko zacząłeś nawożenie. Teraz już za późno żeby je przerywać. Staraj się tylko utrzymywać właściwe stosunki między makroelementami i nie przesadzaj z mikro. Akwa z czasem się ustabilizuje i glony odpuszczą.
Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #47 : Listopad 28, 2013, 15:44:27 »

No wlasnie nie wiem jak jest z tym nawozeniem , bo po pierwsze - rosliny rosly w akwarium  miesiac bez nawozenia - ( korzenie byly zbyt krotkie, zeby siegnac warstwy srodkowej gdzie jest nawoz)
- pozostale rosliny ( oprocz anubiasa) rosly x czasu w drugim akwarium w wersji submersyjnej)

wiec  nie do konca jestem przekonany, czy za wczesnie zaczalem.

Jak na razie wszystko rosnie jak szalone i ucialem  najbardziej zaatakowane liscie i recznie staram sie usunac glony.

Zwiekszylem troche podaz co2,  ( ale caly czas brakuje do granicy bezpieczenstwa dla ryb)
Trawnik jakby odbija, nie jest z nim zle.   

heh  jakos to bedzie.

wazne ze no2 jest na stabilnym poziomie  i  spokojnie moga rybska plywac. Musze troche wiecej otoskow kupic, bo te 3 co mam nie wyrabiaja sie Tongue 
Do tej pory wpuscilem 150 RC ze starego akwarium,  jeszcze kolo 50 zostalo...
Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #48 : Grudzień 13, 2013, 13:46:47 »

Witam ponownie. Czas leci, tygodnie mijaja, pomyslalem, ze czas by sie podzielic najnowszymi fotkami. Tak obecnie wyglada moj trawniczek. Nadal walcze z glonami, ale pomalu wychodze na prosta.

Halogeny mam ustawione nadal na 3 godziny dziennie, 4 godziny swieci 160w.

Jak sie podoba zielenina z suchego startu?

Przypominam, ze zdjecia mozna kliknac prawym i otworzyc w nowym wiekszym oknie.
W weekend uruchomie lustrzanke i zrobie jakies lepsze fotki baniaka






« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2013, 13:48:40 wysłane przez Irishman » Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #49 : Grudzień 15, 2013, 22:43:29 »

Kolejny maly update zdjeciowy. Musze troche sie przylozyc do tych fotek, zawsze czasu brakuje.
Mam nadzieje, ze choc troche sie podoba baniaczek.
Jak widzicie jeszcze troche walcze z glonami, ale jest lepiej niz bylo.

Jestem dumny ze swoich mchow, bo mimo dosc sporego swiatla swietnie daja sobie rade.

Za tydzien dojda 3 otoski do 3 obecnych , 15 kiryskow pigmejskich, kilka platek, no i moje ukochane CPD. Mysle jeszcze nad czyms spokojnym, aktywnym , kolorowym i przyjaznym krewetkom.















« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 12:57:09 wysłane przez Irishman » Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #50 : Grudzień 16, 2013, 14:23:18 »

Nie wiem czy to zabieg celowy, ale troszke za ciemno dla mnie w centralnej części akwarium - kwestia gustu.

Reszta super!
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #51 : Grudzień 16, 2013, 15:40:53 »

Nie wiem czy to zabieg celowy, ale troszke za ciemno dla mnie w centralnej części akwarium - kwestia gustu.

Reszta super!

z tym prosto nie jest.
Musze polaczyc henka i mchy ze soba,  w srodkowej czesci jest mchow calkiem sporo. 

do tego   moim glownym okupantem w akwarium bedzie  Microrasbora galaxy.  te male rybki sa bardzo plochliwe i lubia troche zacienione srodowisko. 

Wydaje mi sie ze tak wlasnie  chce zeby bylo.  przod doswietlony , zeby trawnik rosl,  a srodkowy tyl  lekko w cieniu, zeby  mchy i anubiasy   sie rozwijaly.
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #52 : Grudzień 17, 2013, 10:14:08 »

W jaki sposób zakotwiczałeś mchy na korzeniach/skałach?
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #53 : Grudzień 17, 2013, 12:45:38 »

W jaki sposób zakotwiczałeś mchy na korzeniach/skałach?

Suchy start...  Przez miesiac bez wody same sie przyczepily.
Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #54 : Grudzień 17, 2013, 16:22:02 »

Dostalem prywatna wiadomosc  z zapytaniem o to co i jak z tymi mchami suchym startem i czepliwoscia mchow do skal korzeni.

Zamiast odpisywac jednej osobie  napisze tutaj. 
W Polsce metoda dsm jest malo znana i malo popularna. W Stanach powstaja cale fora dyskusyjne poswiecone temu zagadnieniu. Do Dry Start Method nadaja sie rosliny trawnikowe, lodygowe jak i mchy.

Sukces mozna osiagnac przestrzegajac kilku krokow -regularne zraszanie 3 do. 5 razy dziennie oraz wilgotnosc otoczenia (przykrywanie akwarium badz pojemnika jest wazne.

Jak przyczepic mech do kamienia?  Kladziemy kamien do miski  na kamien troche mchu , zraszamy kamien i mech woda, owijamy szczelnie pojemnik folia przezroczysta i dajemy pod jakas lampke.  Czynnosc zraszania powtarzamy kilka razy dziennie, natomiast raz dziennie robimy wietrzenie na powiedzmy 30min po ok 3 tyg mech bedzie sie trzymal kamienia i ten mozna delikatnie zanurzyc w akwarium.

Tak samo z korzeniem jesli chcemy by byl ladnie obrosniety.

Mchy mozemy albo recznie rozdziabac i dac trroche tu troche tam. A mozna posiekac w blenderze dac lyzeczke jogurtu naturalnego i pedzlem rozsmarowac.
Zdaje sobie sprawe ze u mnie mchow malo jeszcze widac, ale mam tam 15 koszyczkow...
Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #55 : Grudzień 29, 2013, 20:49:00 »

Kilka kolejnych zdjec z rozwoju akwarium. Glony w zdecydowanym odwrocie, nie daje im szans - oprocz nieduzej ilosci na szybach zostalo troche nitek na niektorych mchach.

Mikolaj mi przyniosl sporo rybek i tak  zaloga jest w skladzie:

200+ red cherry
20+ CPD
10 kiryskow pigmejskich
9 tetr czerwononosych
8 otoskow
5 pstrazenic
3 platynki
1 kirysek panda

Pstrazenice wzialem na probe, ale widze ze ladnie sobie radza, wiec jeszcze ich wiecej dokupie.

Bardzo mi sie podobaja kiryski pigmeje. Zdecydowanie jeszcze 10 ich wezme.

Teraz dzialam w kierunku powiekszenia stadka cpd.

A tu kilka fotek po dzisiejszej przycince. Trawnika i rotali.








Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #56 : Grudzień 30, 2013, 00:34:26 »

Fajnie wszystko zarasta. Byle tak dalej!

Ograniczyłeś mocno żelazo przy walce z glonami, czy z jakiegoś innego powodu rotala tak zbladła?
Brakuje tu teraz trochę czerwonych akcentów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 02:01:57 wysłane przez vento » Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #57 : Grudzień 30, 2013, 01:35:56 »

Fajnie wszystko zarasta. Byle rak dalej!

Ograniczyłeś mocno żelazo przy walce z glonami, czy z jakiegoś innego powodu rotala tak zbladła?
Brakuje tu teraz trochę czerwonych akcentów.
Masz racje - brakuje kolorow. Chce wprowadzic kilka roslinek, ktore wprowadza troche zycia w monotonna zielen, ale wszystko w swoim czasie.  "Wybarwione" roslinki z tego co sie orientuje potrzebuja duzo swiatla, a ja nadal dzialam na pol gwizdka. Dlatego tez moje rotale sa blade, bo mimo ze swiece mocno , to jednak nadal krotko. 
Micro i macro mam w normie, zelazo jest 0.2 wiec podrecznikowo.

Walczac z glonami nie chcialem przesadzac z oswietleniem
Teraz dopiero zaczynam zwiekszac czas.

Halogeny 450w nadal chodza 3h na dobe,  320w przez 1.5h. I. 160w przez ok 3h

Od jutra wydluzam o 1h wszystkie kombinacje.



Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #58 : Styczeń 03, 2014, 22:08:42 »

dzisiejsze wideo:




oraz kilka zdjec mieszkancow:










« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 22:59:22 wysłane przez Irishman » Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #59 : Styczeń 15, 2014, 23:06:47 »

No i masz babo placek...
Wstaje rano zagladam do alwarium a tam lodowka..
20stopni.

Sprawdzam mojego hydora 300w inline, a ten sie popsul. Tzn termostat diabli wzieli.
Przy ustawieniu na 34 stopnie. Zalacza sie na kilka sekund i wylacza sie.

Wiec wypialem gada z systemu i zawiozlem do sklepu celem reklamacji. A tam zamiennikow brak.

Hydor wypuscil wadliwa partie i wycofal wszystkie grzalki z Irlandii. Nowa partia ma dotrzec za miesiac.

Sklep zaoferowal mi natychmoastowy zwrot kasy albo uzywanego jbla jako tymczasowe rozwiazanie i wymiane na nowa grzalke jak beda w sprzedazy.

Przystalem na opcje tymczasowa i mam w akwa wielka czarna rure...

Jako ciekawostke dodam, ze nawet nie chcieli ogladac paragonu, i na slowo uwierzyli ze nie dziala jak powinna.

Chcialbym, aby taka obsluga klienta byla w kazdym sklepie, rowniez w tych w Polsce.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: