Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: 27L 19ak82  (Przeczytany 18131 razy)
19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« : Maj 15, 2011, 22:07:56 »

Akwarium po wymianie podłoża:

Parametry akwarium:

Szkło FLOAT 4mm:
30x30x30 27L

Oświetlenie
11W 6500K DecoLight

Filtracja
1x kaskada HBL501 400l/h przepływ zmniejszony do minimum + ceramika i pre filtr z gąbki

Nawożenie
CO2 z butli
Montmorillonit
Kulki gliniano-torfowe w podłożu

Woda:
Woda ze studni kopanej dobrej jakości

NO3 - 0 mg/L wg. Zoolek Aquatest
NO2 - 0 wg testu paskowego
KH - 2 st. niemieckich - wg. Zoolek Aquatest
GH - 7 st. niemieckich - wg. Zoolek Aquatest
pH - 6,8 - wg. Zoolek Aquatest

Fauna
xxx Neocaridina heteropoda var. Yellow
4x Crystal Black - Biene

Flora
- Mini Pelia
- Pogostemon Helferi
- Christmas moss
- Flame moss
- Hydrocotyle sp
- Staurogyne
- Hemianthus callitrichoides
- Blyxa japonica
- Rotala rotundifolia

Podłoże
4L Schrimp Sand - Aqua Art
Korzeń dębowy znaleziony
Skałki bazaltowe

FOTO:
28-08-2011










08-08-2011






06-07-2011










26-06-2011


12-06-2011






06-06-2011










15-05-2011


« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 10:42:07 wysłane przez 19ak82 » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2011, 23:50:14 »

super ułożenie kamieni i korzenia. Tylko ten głaz z lewej nie pasuje. Imho za małe akwa na takiego kamola.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2011, 00:04:05 »

rośliny jakie tam poznaję to saugoryne (przód z lewej strony), hydrocortyle sp, japan (przy lewej szybie z tyłu), mały heniek między kamieniami.

Ciekawie się zbiornik zapowiada-lubię takie gruzowiska, ale jakoś nie pasuje mi ten trójkątny kamol po lewej.

Zdradzisz gdzie nabyłeś kostkę z float'a klejoną przeźroczystym silikonem?
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2011, 00:57:04 »

Jak dla mnie z samym korzeniem , bez tych skałek było by ładniej. Skały zbiornik przytłaczają jakoś...i zajmują tyle miejsca, którego w tym litrażu krewetkom i tak nie będzie za wiele. Tła brak...
..ale ogólnie bardzo ładny start i tak.. z pomysłem i z głową (u mnie było zupełnie odwrotnie Wink )
Zapisane

19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2011, 07:12:28 »

Dziękuję za pierwsze opinie i nazwy roślinek. Hmmm ten mech po lewej na skale (lub ostatnie zdjęcie) to Japan moss? Kupowałem go jako weeping moss a sprawdzając fotki w google wydaje mi się że to taiwan moss w sumie to już nie wiem. Proszę o jednoznaczne rozstrzygnięcie co to takiego.
Tła nie ma i raczej nie będzie. kostkę tak przygotowałem aby była do oglądania z każdej strony, fakt faktem, że jeszcze nie mam odpowiedniej komody pod akwarium ale wszystko w swoim czasie.
Cytuj
ten trójkątny kamol po lewej
Wink musi pozostać bo jak preparowałem korzenia to odcinałem go od sporo większego i akurat w tym miejscu jest płaskie cięcie po pile motorowej, co nieładnie wygląda.
Kostka jest robiona na zamówienie w zaprzyjaźnionym sklepie akwarystycznym FAUN w Kielcach. Moim zdaniem akwarium tej wielkości wygląda super z białym sylikonem.
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #5 : Maj 16, 2011, 20:13:35 »

troszeczkę za dużo tam naukładałeś tych kamieni moim zdaniem, ale poczekamy zobaczymy co się będzie dalej działo Smiley
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2011, 12:28:57 »

Mi się podoba, poczekam na mieszkańców i zobaczymy jak się tam będą czuć Cheesy

z tym przyciętym korzeniem piłą to nieźle pojechałeś Cheesy ale widać nie było innego sposobu ani korzenia odpowiedniejszego Cheesy.

zamiast tego trójkątnego kamola wsadził bym jakiś oryginalniejszy kształtem Smiley
Zapisane

19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2011, 14:25:19 »

Sporo czasu zajęło mi obmyślenie aranżacji i znalezienie odpowiednich materiałów przy napiętym budżecie. Korzeń jest fragmentem większego, którego musiałem wstępnie pociąć w lesie aby zmieścił się do samochodu  Cool
Tło jakieś się pojawi ale zależy to od ustawienia akwarium w domu. Popełniłem pewien błąd "lokalizacyjny" mianowicie akwarium stoi na szafce nocnej w pokoju i wszystko byłoby cacy ale mój synek zaczął chodzić i..... myje sobie w nim ręce  Cheesy Więc muszę zakupić jakąś wyższą szafkę lub komodę wówczas dostosuję tło do nowego układu w pokoju.
Zapisane

19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 07, 2011, 07:54:38 »

29-05-2011 w moim akwarium pojawili się pierwsi mieszkańcy 11x Neocaridina heteropoda var. Yellow dodatkowo po wielu uwagach dotyczących "płyty chodnikowej" obok korzenia, postanowiłem zmienić trochę aranżację. Wielki kamień wyleciał - pojawił się mniejszy oraz dodatkowe roślinki. Nowe zdjęcia w pierwszym poście.
Krewetkom chyba się podoba - wczoraj trzy samice złożyły jajka.
Zapisane

19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 09, 2011, 07:46:55 »

Wczoraj obsada została uzupełniona o ostatnie ogniwo. Do akwarium trafiły CR, są w doskonałej kondycji pomimo spędzenia całego dnia w biurze przy 29 stC i problemach z samochodem.
Krewecie przy kolacji:
Zapisane

19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #10 : Lipiec 08, 2011, 11:11:43 »

W pierwszym poście wrzuciłem nowe fotki. Po trzech tygodniach od złożenia jajeczek pojawiły się młode "żółtki" - dwa dni po narodzinach naliczyłem ich 19szt. Pewnie jest ich więcej bo mają sporo kryjówek. Okresu ciąży nie przeżyła trzecia samica - przy zejściu do lepszego świata dopomógł jej Mikołajek - uderzył rączką w akwarium a krewetka wyskoczyła, uderzyła w ścianę i zgon - koroner nie stwierdził czy padła w skutek poniesionych obrażeń czy na zawał serca Wink
Podczas przycinki i drobnych porządków moja "mosurka" pochwaliła się całkiem sporą ilością jajeczek, jest na tyle nieśmiała, że nie pozwoliła zrobić sobie jakichś pokazowych zdjęć ale ustaliliśmy, że wszystko w swoim czasie. Dodatkowo 3 samice Yellowek znów noszą jajka - za trzy tygodnie będzie spora gromadka nowych kolorowych maluszków.
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 08, 2011, 15:20:34 »

No na serio ładny start Smiley Gratuluję przychówku, pochwal sie jak się już CR wyklują Smiley
Zapisane
19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #12 : Sierpień 10, 2011, 09:18:11 »

hmmm gosieks83 jaki przychówek?! jaki?! w drugim tygodniu ciąży padły wszystkie samice CR, następnie kolejno samce, a obecnie zostały tylko 4 samce biene. Yellowki mają się dobrze i się mnożą. Przyczynę zgonów upatruję w zbyt wysokim pH 7,6-7,8 oraz temperaturze 25-26stC.

Korzystając z okazji że mam urlop to przystąpiłem ostro do pracy i wymieniłem podłoże z bazaltu na Schrimp Sand z myślą o poprawie parametrów.

W starym akwarium było mnóstwo malutkich kreweci Yellowek więc trochę to utrudniło zabiegi przenosin. Aby zapewnić maksymalną liczbę ocalonych maluchów zakupiłem drugie identyczne akwarium (tym razem szyba 4mm), przygotowałem podłoże i przesadziłem rośliny. Po przeniesieniu dekoracji (korzenia i kamieni) w starym akwa została tylko woda, bazalt i dziesiątki krewetek. Wężykiem zlałem ponad połowę wody bezpośrednio do nowego baniaka i przystąpiłem do wyławiania "robaczków" następnie przelałem resztę wody i uzupełniłem braki czystą odstaną kranówką.
Do akwarium dołożyłem kurtynę napowietrzającą oraz instalację CO2 z butli. Nowe foto w pierwszym poście.
Po dwóch dobach zmierzyłem parametry wody:
pH=6,8 (było 7,6-7,8)
NO2=0, NO3=0
KH=2 (było 5-6)
GH=7 (było 7-8)

Z Crystali nie zrezygnuję! Poczekam na stabilizację parametrów i zakupię nową partię - poczekamy zobaczymy!
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #13 : Sierpień 10, 2011, 09:38:42 »

Moje kondolencje Tongue
Czekam na postępy i relacje.
Akwarium nieźle zarosło i całkiem przyjemnie wygląda Smiley
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 10, 2011, 09:46:41 »

w drugim tygodniu ciąży padły wszystkie samice CR, następnie kolejno samce

ojojojojoj... musiało zaboleć  Undecided

Dobry ruch z tym podłożem, fajnie, ze się nie poddajesz Smiley
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: