Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 250l Kadafix'a  (Przeczytany 5759 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« : Lipiec 02, 2013, 20:06:23 »

Witam.
Me uwielbienie do skalarów i zbrojników pchnęło mnie do zmienienia akwarium z 72l na 250l. Jest to więc moje 2 akwarium, lecz do tego podchodzę bardziej starannie i profesjonalnie. W wątku tym chciał bym się dzielić mymi dokonaniami, odkryciami, sukcesami i porażkami (oby jak najmniej Cheesy).
Akwarium zalane 26 czerwca 2013r.

Akwarium:
250l (120x35x60)

Filtr:
JBL e1501

Grzałka:
Aqua Nova 200W (w szafie)

Oświetlenie:
3x54W
 - Juwel High-Lite Day
 - Juwel High-Lite Color
 - Juwel  High-Lite Day

Podłoże:
24l Pro Soil

Nawożenie:
-węgiel w płynie
-K2SO4
-KNO3
-MgSO4 *7H2O
-KH2PO4
-biostymulator Ti (tytan)
-nawóz mikro koncentrat

Testy:
-Zoolek Aquaset

Flora:
-Limnophilla sesiliflora
-Lilaeopsis brazilenisis
-Anubias minima Bonsaie
-Anubias barteri var. barteri
-Anubias nana
-Rotala green
-Rotala colorata
-Lomariopsis lineata
-Hydrocotyle Japan
-Rotala rotundifolia
-Bacopa crenata


Fauna:
5x Skalar
20xHokejówka amazońska
10xKirysek spiżowy
2xAncistrus sp


Przy starcie użyłem AZOO 11in1 SUPER BIO-BACTERIA. W chwili obecnej leje węgiel w płynie oraz potas oraz świecę 6 godzin dziennie całą mocą. Jutro planuje pierwszą przycinkę w celu rozsadzenia oraz aby mniejsze rośliny miały większy dostęp do światła. W piątek dojdą nowe rośliny.

Chciał bym podziękować wszystkim, którzy mi pomagali, doradzali, a w szczególności ogromne podziękowania dla Vento za poświęcony czas i ogromną pomoc.

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale moim sprzętem lepszego nie dało rady ;/ I za brudne szyby  Embarrassed przy okazji przycinki będę czyścił Smiley



« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 16:03:52 wysłane przez Kadafix » Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Drommar
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2013, 15:49:37 »

Na chwilę obecną nieźle się prezentuje  papa
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #2 : Lipiec 07, 2013, 18:04:35 »

Mała aktualizacja.
Doszła rotala rotundifolia, bacopa crenata i hydrocotyle japan (uwielbiam mój sklep, kupując te 3 gatunki wykupiłem pół roślinności Cheesy Zostały same cryptokoryny i cabomby :p)

Parametry
pH 6.8
GH 4
KH 2
Reszta (żelazo, no3, nh3, po4, no2) wyniosło 0.

Od dziś zacząłem nawozić makroelementami w dawce:
N 1,4 ppm dziennie
K 2,3 ppm dziennie
P 0,14 ppm dziennie
Mg 0,7ppm dziennie.

Kilka zdjęć Smiley





Anubias nana puścił nowy liść Smiley


Niestety i nie obyło się bez problemów, podejrzewam, że z mojej winy. W środę zrobiłem podmianę wody, niestety nieodstanej. Na drugi dzień w akwarium zawitała jakaś śliska rzecz. Co to jest ?






Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #3 : Sierpień 13, 2013, 18:34:45 »

Przepraszam, że dawno nic nie pisałem, ale żniwa. Nie było czasu. No ale już jestem i pora na aktualizacje Smiley

Stan z dnia 14 lipca



7 sierpnia



Zbrojniki Niebieskie(nie jestem pewien co do zbrojników czy to na pewno zwykłe niebieskie, proszę o pomoc)

Samiec:





Samica:







Reszta pupili Smiley







Pora karmienia











Oraz problem. Glony nitkowe odpuściły. Ale za to coraz więcej tego glona. Co to za glon, czym może być spowodowany i jak z nim walczyć? Parametrów nie mierzyłem z pół miesiąca, ale ostatnio było za dużo azotu (na poziomie 80mg/l) i zaprzestałem podawanie.





Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #4 : Sierpień 13, 2013, 21:46:34 »

Zbrojniki Niebieskie(nie jestem pewien co do zbrojników czy to na pewno zwykłe niebieskie, proszę o pomoc)

Jest to ancistrus sp., czyli tzw. kundelek sklepowy. Zbrojnik niebieski czyli L183 jest trochę inaczej ubarwiony. Poza tym jego cena zaczyna się od około 30 zł za 3cm - 4cm i idzie w górę. Cena ancistrusa sp. zaczyna się już od 1,50 zł.
Zapisane

gg - 4479432
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #5 : Sierpień 14, 2013, 06:26:32 »

Na tego glona najlepsze są częste podmiany wody + jakieś carbo w płynie lub dobre CO2 z butli.
I oczywiście zejdź z NO3 bo to za dużo nawet dla roślin.
A osobiście obstawiam że często myjesz filtr w związku z walką z glonami- zostaw go w spokoju na miesiąc.
Podmieniaj tylko dużo wody.
Tak prawdę mówiąc powinieneś jedynie czyścić prefiltr w filtrze a reszty nie dotykać z pół roku.

Pozdro

Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #6 : Sierpień 14, 2013, 16:01:22 »

Zbrojniki Niebieskie(nie jestem pewien co do zbrojników czy to na pewno zwykłe niebieskie, proszę o pomoc)

Jest to ancistrus sp., czyli tzw. kundelek sklepowy. Zbrojnik niebieski czyli L183 jest trochę inaczej ubarwiony. Poza tym jego cena zaczyna się od około 30 zł za 3cm - 4cm i idzie w górę. Cena ancistrusa sp. zaczyna się już od 1,50 zł.

Dziękuje bardzo Wink A już się bałem, że samica to plecostomus, stąd me pytanie.

Na tego glona najlepsze są częste podmiany wody + jakieś carbo w płynie lub dobre CO2 z butli.
I oczywiście zejdź z NO3 bo to za dużo nawet dla roślin.
A osobiście obstawiam że często myjesz filtr w związku z walką z glonami- zostaw go w spokoju na miesiąc.
Podmieniaj tylko dużo wody.
Tak prawdę mówiąc powinieneś jedynie czyścić prefiltr w filtrze a reszty nie dotykać z pół roku.

Pozdro

I tu Cię zaskoczę. Nie ruszałem filtra od odpalenia zbiornika. Chcę teraz w najbliższym czasie go otworzyć, aby wyczyścić gąbkę do wstępnej filtracji, gdyż podejrzewam, że jest on zapchany liśćmi od rotali, które strasznie gubi ;/ I strasznie spadła wydajność przez to. Reszty wkładów nie mam zamiaru ruszać.

Z NO3 staram się zjechać, niestety nie wiem ile teraz jest, ale od pół miesiąca nie podaje wcale azotu. Jeszcze dziś zrobię testy. No i z tymi podmiankami był problem. Starałem się co tydzień, ale zdarzały się przez brak czasu przeciągnięcia do 2 tygodni. Ale teraz pora naprawić swoje błędy Wink

Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #7 : Sierpień 26, 2013, 10:26:03 »

Nie jestem może znawcą ale ten twój glon wygląda jak sinica - jeśli mam rację to masz przerąbane chłopie.
Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 27, 2013, 21:22:00 »

Nie jestem może znawcą ale ten twój glon wygląda jak sinica - jeśli mam rację to masz przerąbane chłopie.


Trochę czasu zleciało, ale po tym czasie czuje to, że mam przerąbane :p


Pora na małą aktualizacje Wink
Doszły nowe rośliny, takie jak lotos tygrysi, Hygrophila polysperma i jakiś nurzaniec (tak mi się wydaję Wink ), natomiast wyrzuciłem mech na rzecz sagittari.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione telefonem.









Efekt działania węgla w płynie na glonie Wink




Oraz mała niespodzianka. Wyciągając korzeń, aby obsadzić miejsce za nim zauważyłem ikrę skalarów  Grin Niestety za późno, zaraz po włożeniu została ona zjedzona. Lecz okazało się, że po drugiej stronie akwarium kolejna ikra. Radość ma ogromna, dobrały się 2 pary Cheesy Niestety ikra została również zjedzona. Ale to dopiero początki, młodzi rodzice dopiero się uczą razem ze mną Cheesy



Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Monksona
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 30, 2013, 15:27:35 »

Też jestem miłośniczką skalarów, niestety póki co dwie sztuki mi zdechły i zastanawiam się co było przyczyną. Dopiero rozwijam i zaludniam mój mały zbiornik, ale jak już się lokatorzy zadomowią to chętnie się pochwalę.










_____________________________
kursy językowe dla firm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 12:22:04 wysłane przez Monksona » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: