Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rudolf 250 l Bajzelku  (Przeczytany 2089 razy)
rudolf
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Lipiec 31, 2010, 18:42:36 »

Z góry ostrzegam, fotograf ze mnie żaden, aparat kiepski, do tego zdjęcia w dzień robione, w żaden sposób nie poprawiane, poza wykadrowaniem i wyskalowaniem, więc efekt jaki jest, każdy zobaczyć może.

A teraz trochę o bajzlu:
Kwestie techniczne:
- baniak 250L brutto 100x50x50 szkło float;
- filtracja Ferplast BlueWave 07 - wypchany włókniną, ceramiką Sera Siporax, biobalami i torfem; dodatkowo chińska pompa Sun Sun;
- oświetlenie belka Hagen Glo 2x39W T5 865;
- podłoże torf, K2SO4, ziemia kwiatowa osmocote z nawozami długoterminowymi, wszystko przykryte żwirem kwarcowym wymieszanym z ASII+ z poprzedniej wersji akwarium, plaża z piasku kwarcowego, która zarosła ;
- nawożenie: CO2 butla wysokociśnieniowa, słup wody sole KNO3, MgSO4, K2SO4, KH2PO4, mikro i inne wynalazki;
- grzałka Tetra chyba 250W (dokładnie nie pamiętam);
- tło - biała ściana .

Rośliny:
- Elocharis acicularis (sitowie igłowate);
- Microsorium pteropus windelov;
- Microsorium pteropus;
- Anubias barteri;
- jakieś strzępy mchu, które walają się tu i tam

Zwierzątka:
- Neony simulans;
- Żyworódki endlera;
- Zbrojniki niebiekie;
- Kiryski spiżowe;
- Kosiarki;
- były też jakieś krewetki, ale ostatnio chyba im za ciepło było i zniknęły.

Parametry wody:
- KH 6;
- GH 8;
- PH 6,8 - 7,0.
- reszta dawno nie sprawdzana, więc nie wiem.

Bańka ma 4 miesiące.

Zdjęcia wykonane tuż po przycince trawnika, bo się za bardzo rozpanoszył

A teraz kilka kiepskich fotek:















« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 20:22:07 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Lipiec 31, 2010, 21:32:08 »

Moim zdaniem masz za mało wysokich roślin, powinieneś też pomyśleć nad tłem bo z tą ścianą wygląda to kiepsko.
Daj tam bristol czarny lub niebieski. Z całą pewnością będzie lepiej.
Zapisane

rudolf
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2010, 21:35:01 »

Zapomniałem napisać, że akwarium z założenia było tak robione, aby roślinność była raczej niska. Dość miałem gąszczu, w którym ryb nie widać. Brystol zaraz bym zalał wodą. Może kiedyś kupię czarne tło takie jak fototapeta, ale to dopiero przy restarcie Wink
Zapisane

serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2010, 21:42:03 »

Dla mnie super akwa. Pomimo niskich roślin, akwa jest bardzo "zielone", a przy okazji ma ogromną przestrzeń dla ryb- brawo naprawdę dla mnie extra Smiley
BTW co ma wspónego tło z restartem Huh Undecided
pozdrawiam
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 31, 2010, 21:45:28 »

Akwarium proste bez udziwnień - podoba mi się Smiley W sumie to że nie ma roślin wysokich daje ciekawy efekt przestrzeni - akwarium wydaje się znacznie większe niż te 250l (choć i ten litraż fajny).
K2SO4 wysypałeś na dno zbiornika? Jaka warstwa?

Co do tła to polecam Ci rozwiązanie - błyszczące tło, czarne. Na szybę klej Fixol JBLa (mrs tylko mnie nie posądź o listę płac PR tej firmy, naprawdę nie mam z nimi nic wspólnego Wink ). Tapetę przyklejasz a brzegi zabezpieczasz taśmą przezroczystą. Nic nie zalejesz. Twoje akwarium z czarnym tyłem będzie wyglądało rewelacyjnie.
Zapisane

rudolf
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2010, 22:24:25 »

BTW co ma wspónego tło z restartem Huh Undecided
pozdrawiam

No to, że teraz by mi ciężko było akwarium od ściany odsunąć. Musiałbym zlać przynajmniej połowę wody, a że już mi nowy pomysł po głowie chodzi, to przy okazji .... Smiley, jak szaleć to szaleć, ale dopiero za 2-3 miesiące. Właśnie mi się umyślił trawnik na tarasach. Widział ktoś już trawnik (nie z mchu, ani z wgłębki) tylko z elocharisa na korzeniu? Za jakiś czas postaram się to zrealizować. Korzeń stosowny już mam Smiley

K2SO4 wysypałeś na dno zbiornika? Jaka warstwa?

Warstwa? Hmm..., taka, że było widać prześwity, generalnie tak jakbyś solidnie pomidora posolił Wink
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 22:35:10 wysłane przez rudolf » Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #6 : Sierpień 01, 2010, 11:41:29 »

ładnie. chociaż nie wiem czemu nazwałeś aranżację bajzlem skoro masz tam nienaganny ład i porządek Smiley
Zapisane

rudolf
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #7 : Sierpień 02, 2010, 15:40:21 »

ładnie. chociaż nie wiem czemu nazwałeś aranżację bajzlem skoro masz tam nienaganny ład i porządek Smiley

A no dlatego, że akwarium generalnie reguluje się samo i żyje własnym życiem. Moja ingerencja w układ roślinności sprowadza się do tego, że coś tam czasami podetnę, albo wyrzucę zepsute fragmenty roślin.

Pierwotny zamiar był taki, żeby akwarium stał i stało latami, bez konieczności restartów czy wielkich zmian. Obsługa też sprowadzona do minimum. Jednak jak pisałem wyżej już mi pewne pomysły chodzą po głowie, więc nie wiem ile jeszcze tak postoi Wink Pytanie, czy mi się będzie chciało znowu to wszystko rozbierać i składać do kupy.
Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #8 : Sierpień 07, 2010, 10:31:16 »

Piękne akwarium..no i gdzie ten bajzel ? Tongue Cheesy akwa zdecydowanie w "moim" stylu - jestem za niską roślinnością, a tym samym za większą przestrzenią dla rybek. Zazdroszczę takich fajnych roślinek, szczególnie tej "trawy" niestety ja nie mogę sobie pozwolić na duży wybór roślin. Przez ostatnie pół roku nie było w ogóle w sklepach, dopiero co się pojawiły, ale i też nie za duży wybór.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: