Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « shalashaska 240L pierwsze akwarium roślinne
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: shalashaska 240L pierwsze akwarium roślinne  (Przeczytany 45042 razy)
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #15 : Grudzień 19, 2009, 23:17:43 »

Kiryski nie beda Ci wyrywac roslin. Zastanow sie moze nad jakimis wiekszymi rybkami, wybrales same malutkie, obawiam sie, ze Ci zgina w takim litrazu.  papa
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #16 : Grudzień 20, 2009, 01:02:45 »

Bardzo ładnie teraz akwarium wygląda. Jak rośliny dodatkowo się rozrosną tak że dokładnie wyodrębni się co gdzie jest to będzie na pewno super.
Kirysków Pand to ja bym zaplanowała więcej- w takim litrażu i biorąc pod uwagę że nie są to największe Kiryski możesz ich nawet z 15 kupić na początek. Neonki jakby były tylko jednego gatunku to było by zdecydowanie lepiej , otosków nie 2 a co najmniej 10- to bardzo towarzyskie i pożyteczne rybki (na dodatek często tak się ukrywają "robiąc swoje" że i tak ich nie widać ) .

Z jakimiś pielęgnicami do tego towarzystwa było by już całkiem extra Smiley . Np . Zeberki ..nie miałam ich nigdy, ale na Necie prezentują się świetnie. Tylko nie wiem jaki one mają stosunek do Neonek
Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #17 : Grudzień 20, 2009, 08:45:13 »

O neonki to ja sie nie martwie tylko bardziej o krewetki. papa
Zapisane

MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #18 : Grudzień 20, 2009, 11:25:24 »

Z jakimiś pielęgnicami do tego towarzystwa było by już całkiem extra Smiley . Np . Zeberki ..nie miałam ich nigdy, ale na Necie prezentują się świetnie. Tylko nie wiem jaki one mają stosunek do Neonek
Lwica79 -zeberki odpadają  Wink Destrukcyjne podejście do otoczenia. Większość roślin zniszczą. Małe ryby zabiją.
Też sądze że kirysków może być więcej. 
Shalashaska - Akwarium sie dobrze zapowiada. Powodzenia.
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #19 : Grudzień 20, 2009, 13:03:43 »

Początki nie były ciekawe, ale teraz jest super. Bardzo ładna kompozycja, chociaż miałabym watpliwości do dwóch roślinek (tej z tyłu po lewej i tej liściastej, wysokiej). Mój nos wyczuwa w nich rośliny niekoniecznie wodne, ale może się mylę. Do tej obsady dałabym tetry cesarskie, bardzo ładne, niekłopotliwe i dekoracyjne rybki. Spokojne i tylko samce się trochę przepędzają, ale nie niszczą roślin i nie atakują innych rybek. Ale to Twoje akwarium, więc się nie narzucam. W takim litrażu możesz poszaleć - powodzenia  papa
Zapisane

stasiek50
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2009, 13:07:47 »

Bardzo ładny zbiornik.Nie piszesz z jakiego jesteś miasta.Mam nadzieję,że u ciebie prąd tani.Bo tyle watów co masz to wydatek spory na utrzymanie.Aktualnie 72 wat 1-zł na dzień.Jak cały dzień świecisz.Czyli 30 zł na miesiąc.Jak prawie 200 to sporo wydasz.
A od nowego roku podwyżka.Ale cóż hobby kosztuje.
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #21 : Styczeń 03, 2010, 12:44:23 »

Aktualizacja 03 stycznia 2010r.Zapraszam na pierwszą stronkę papa
Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #22 : Styczeń 07, 2010, 19:34:51 »

Szukałem coś na temat roślinek i ta co wygląda jak trawka podobno jest rośliną bagienną.Czy możecie mi polecić jakąś roślinkę co bedzie podobna i bedzie rosła aż pod tafle wody?
Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #23 : Luty 07, 2010, 15:14:48 »

Mały szybki apdejt:

Jak widać trochę się rozrosło, a pojawiły się także glony nitkowate.











A jak się nazywa ta roślinka poniżej która mi wegetuje a nie rośnie?Cheesy



Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #24 : Luty 08, 2010, 12:09:26 »

Opisujesz że to akwa proste mam pytanko czy na tych fotkach jest tak sprytnie usypany żwir? czy to może jednak profilowane akwa.
Sorry że tak dociekam ale wygląda mi na profilowane.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #25 : Luty 08, 2010, 14:45:44 »

zgadzam się z kolega powyżej mi też wygląda na profilowane Cheesy Cheesy
Zapisane

pawel_szp
GG 8287452
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223



WWW
« Odpowiedz #26 : Luty 08, 2010, 19:12:20 »

Proste.
 1. właściciel wie, czy coś jest proste czy krzywe.
 2. przyjrzyjcie się. Smiley


Zbiornik wygląda o dużo lepiej. Niech jeszcze ten prawy róg się rozrośnie i będzie fajnie. Dodaj jeszcze roślin, aby bylo bardziej tajemnicze . Moja ocena 9/10
Zapisane

2x Pielęgniczka Ramireza -samice....
12x Neon Innesa
2x Pangio Oblonga <- potocznie znany piskorkiem Cheesy
8x Żałobniczka/Tetra czarna

AMPULARIE!!!!! WYDAM JAK NAJWIĘCEJ!!

Flora:
Echinodorus D'vall
Rogatek
Anubias nano
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #27 : Luty 08, 2010, 21:36:18 »

To jest prosty zbiornik optiwhite i tak usypałem żwirek.Co do prawego rogu to właśnie nie chce mi ta roślinka coś za bardzo rosnąć i deformuje się.A czy ktoś wie jak nazywa się ta roślinka co pokazałem na zdjęciu post wyżej?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #28 : Luty 08, 2010, 22:47:58 »

W takim razie fajnie usypałeś ten żwirek Embarrassed daje efekt fali schodzący z przodu Wink może, to obiektyw szerokokątny tak zniekształcił nie wiem wiem natomiast że akwarium bardzo fajne, a ta roślinka o której pytasz to mnie to wygląda na:
Hemianthus callitrichoides- hemiantus niski pochodzenie - Kuba, musi miec dobre oświetlenie, należy ją regularnie nawozic to wtedy podobno szybko rośnie.
Pozdrawiam Good !
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #29 : Luty 09, 2010, 21:41:27 »

Teraz, po dodaniu roslin, akwa jest bardzo ładne. Tak trzymaj 10/10  Good !
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: