Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 240l abadon85  (Przeczytany 6498 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #15 : Marzec 18, 2010, 14:37:10 »

Jak obniżysz pH do 6,5 to bocje i neona mogłbyś mieć. Neon jednak jest bardzo wrażliwy na sklad wody. Radze najpierw poczytać.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
emigrand
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #16 : Marzec 18, 2010, 14:43:30 »

Kwas ortofosforowy swietnie obniza PH. Do twojego zbiornika uzylbym ok. 10ml kwasu 80% .

PH powinno spasc do okolo 6,5

Aha tylko jezeli zdecydujesz sie na kwas a w akwa sa ryby to rob to malutkimi dawkami po ml na dzien.
Zapisane

djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #17 : Marzec 18, 2010, 14:51:37 »

Masz piekne rośliny i te korzenie de best Cheesy Napisz mi czemu nie dałeś bazaltu na dno tylko zwykły żwir  Huh Huh Huh
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #18 : Marzec 18, 2010, 16:49:59 »

Masz piekne rośliny i te korzenie de best Cheesy Napisz mi czemu nie dałeś bazaltu na dno tylko zwykły żwir  Huh Huh Huh
bo taki mi sie  podoba ? Smiley
Czytam o tych neonach czerwonych i fakt, że wymagania mają dość duże. Nie wiem czy uda mi sie zbić to ph. Wolałbym nie używać kwasu - na ile ten kwas starczy w obniżeniu ph ? Czy po jakimś czasie po podmianach Ph nie wroci spowrotem do  7,5?
Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #19 : Marzec 18, 2010, 21:19:00 »

Poczekamy, zobaczymy co będzie jak rośliny się rozrosną. Jak na razie zapowiada się ładny baniaczek  Wink.
Kwas ortofosforowy swietnie obniza PH. Do twojego zbiornika uzylbym ok. 10ml kwasu 80% .

PH powinno spasc do okolo 6,5

Aha tylko jezeli zdecydujesz sie na kwas a w akwa sa ryby to rob to malutkimi dawkami po ml na dzien.
Radziłbym bardzo ostrożnie  eksperymentoć z kwasem fosforowym, szczególnie jeżeli kolega zaczyna dopiero przygodę z akwarystyką. Co prawda pH spadnie, ale przy okazji stężenie fosforanów pójdzie w górę. Jeżeli nie ma wiedzy i doświadczenia to może narobić sobie biedy (czyli szybko i skutecznie nabawić się glonów), dlatego też kalkulator nawozów i testy to podstawa. Karol ma teraz ok. 0,5 W/L i kilka dość światłolubnych roślin, więc pewnie prędzej czy później nie obędzie się bez nawożenia.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #20 : Marzec 18, 2010, 21:39:39 »

ile zapłaciłeś za szafkę?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #21 : Marzec 18, 2010, 22:05:04 »

ile zapłaciłeś za szafkę?
350zl - znajomy robił. Blat z podwojnej plyty oraz wzmocnienia odpowiednie. Wiec blat praktycznie jakby byl z 4 plyt Smiley
Koledzy w pierwszym poscie napisalem jaki posiadam nawóz. Czy zacząc go już uzywac czy poczekać jeszcze troche ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 22:15:14 wysłane przez abadon85 » Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #22 : Marzec 18, 2010, 23:45:58 »

Fajne masz akwa tylko trzeba poczekac aż rośliny urosną. Wiem że może się czepiam ale na zdjęciu tym z szafką coś mnie poruszyło. Te kontakty czemu są na tzw podłodze w razie rozszczelnienia filtra może byc nie ciekawie przyręc je może do ściany bocznej tak będzie bezpieczniej, lub najlepiej przenieś je na półkę obok jest przecież pusta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 23:48:32 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #23 : Marzec 19, 2010, 15:28:59 »

tak zrobie kolego. Tylko musze pomyslec jak przykrecic ten przedłużacz Smiley
Będę restartował akwarium... Chcę dać ziemie na podłoże...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 15:00:16 wysłane przez abadon85 » Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: