Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zbiornik 180 L by Krystian17  (Przeczytany 4879 razy)
Parravon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #15 : Marzec 14, 2010, 23:42:34 »

Nie no JBL CristalProfi e900 na pewno sobie poradzi w 190l bo kumpel używa go w 240l i sobie chwali wiadomo że filtr powinien być dwa razy wydajniejszy od akwarium jakie posiadamy ale filtry JBL CristalProfi są na prawdę mocne i w porównaniu do Tetry czy jakichś mniej znanych marek wypadają o niebo lepiej.
A zawsze możesz kupić mocniejszy model ale potem są już jakieś potężne modele jak e1500 i cena też nie mała.
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #16 : Marzec 15, 2010, 07:55:25 »

Cytuj
Ale jak masz napowietrzacz i daje tlen do filter tak szybko nie jest potrzebny wodę mam czystą . Dlaczego filter jest tak bardzo potrzebny ?
Odpowiem trochę drastycznie....
Chciałbyś pływać we własnych sikach?
Otóż rybki nie mają WC więc robią tam gdzie są czyli w wodzie i po jakimś czasie w wodzie pojawiają się toksyczne związki chemiczne.
Filtr (nie filter) jest po to aby oczyszczać wodę z trujacych związków - w filtrze żyją bakterie które te związki przerabiają na nietokszyczne a te wchłaniają rośliny jako nawóz - jak masz mało roślin to ten nawóz wciagają gloniska i też masz zielono w baniaku.  Grin
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #17 : Marzec 15, 2010, 16:46:52 »

Z tego co pisze Diana w swojej mądrej książce to rośliny bardziej wolą pobierać właśnie te trujące związki niż NO3 a bakterie przerabiające są wszędzie nie tylko w filtrze
Zapisane

Młode ampularie oddam
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 15, 2010, 17:46:29 »

No nawet ladne akwarium. Widac ze tu prawie tylko rozmowa o filtrze i ... rekinie  Smiley
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #19 : Marzec 15, 2010, 19:40:07 »

Koledzy mają racje filtr jest jedną z ważniejszych urządzeń w baniaku. A propo pojemności twego baniaka to dokładnie wg wymiarów ma 180l. Pomnóż sobie wymiary baniaka i podziel przez tysiąc a wyjdzie ci pojemnośc.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Krystian17
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #20 : Marzec 18, 2010, 18:26:41 »

A kto mi może powiedzieć jak nazywają się moje roślinki ?

Bo chciałbym wiedzieć jak się nazywają .

Kto wie proszę o napisanie z góry dziękuję ;_) .
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: