Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bonsai 220l po Irlandzku  (Przeczytany 3362 razy)
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Sierpień 23, 2011, 22:17:20 »

Jako nowy uzytkownik pragne sie przedstawic.
Mieszkam w Irlandii- stad w tytule 220l po Irlandzku- nie potrafilam wymyslic nic lepszego:)
To moje pierwsze w zyciu akwarium.

Poczatki byly ciezkie. Zaczynalam, z plastikowymi roslinkami i tymi okropnymi ozdobami w typie greckich budowli, statkow etc.
Wszystko poszlo w kosz...

Na chwile obecna nie ma nic sztucznego.
Jako, ze jestem laikiem to nie znam nazw roslin, ktore posiadam.
Zreszta w zoologivznym, w ktorym kupowalam nie potrafiono mi podac nazw...
Bardzo ciezko tu kupic ladne, zdrowe i oryginalne rosliny akwariowe.

Ostatnio kupilam cos, co okazalo sie, ze roslina akwariowa nie jest. Ale cale zycie sie czlowiek uczy.

filtr:
2x TetraTec IN 1000
1x aquatel
+kostka napowietrzajaca
+ruch wody
w planie deszczowina.
Grzalka:
Tetra 200W
oswietlenie:
2x54w
Fauna:
1x krab
4x krewetka filtracyjna
10x Razbora klinowa
4xgupik
1xpielegnica boliwijska-samica
11x molinezja
Flora:
Moczarka napewno.
mech, Cabomba,
Nadwódka Trójkwiatowa
 Reszta nieznana.



Podloze to Oliver Knott Nature Soil + zwirek 1mm na wierzchu.

Podaje mikro i makro, potas i co2
Chwilowo chyba mam nadmiar magnezu bo coniektore liscie nadwodki zaczely mi sie podwijac Sad

Podmiana wody 50% co 2tygodnie.



Zakupilismy dzis tez kostke. Czekamy az woda sie uzdatni i akwarium dojrzeje aby trzymac tam narybek. Chwilowo maluchy trzymamy w kotniku a akwa glownym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 22:19:19 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2011, 23:06:03 »

Jeśli to po lewej to jest napowietrzanie (które i tak jest niepotrzebne) to wytrąca Ci ono praktycznie całe co2 które podajesz.
Po co ta kurtyna ?

Zrób fotkę wieczorem ze zgaszonym wszystkim w pomieszczeniu - unikniesz tych odblasków na przedniej szybie.

Rewelki nie ma, ale wygląda dobrze zważając na to, że jest to początek. Myślę, że ma potencjał to akwarium. Zobaczymy jak dalej to rozwiniesz.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #2 : Sierpień 24, 2011, 03:09:40 »

Witaj BonsAI.
Pozdrowienia z Dublina.
Jesli bys miala jakies pytania o dobry sklep, czy sprzet,  to kilka lat juz sie tutaj bawie w akwarystyke, wiec sluze informacja.

Tak jak powyzej - kurtyna absolutnie niepotrzebna, wyrzuc ta pompke z akwarium - podawanie co2 w obecnej chwili nie ma sensu.

Przydaloby sie tez cos na dno z rybek - moze jakies kiryski? 
Polecam Panda Corry.

acha - W irlandii polnocnej  w Lisburn jest swietny sklep - Grosnevor tropical , ceny maja sporo nizsze od reszty republiki.
Zapisane

bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Sierpień 24, 2011, 16:43:40 »

No rewelacji nie ma to wiem...ale zaczelam niedawno. W porownaniu z tym co bylo jest extra Smiley
Troche nie ogarniam jeszcze dawkowania nawozow...


A co2 dlaczego zbedne wg was?

Irishman o super!!!! Bede pytala z cala pewnoscia Smiley
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Sierpień 24, 2011, 17:04:13 »

zbędne nie jest co2 tylko napowietrzanie, które wytrąca co2
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 24, 2011, 17:26:40 »

No rewelacji nie ma to wiem...ale zaczelam niedawno. W porownaniu z tym co bylo jest extra Smiley
Troche nie ogarniam jeszcze dawkowania nawozow...


A co2 dlaczego zbedne wg was?

Irishman o super!!!! Bede pytala z cala pewnoscia Smiley

Te moje "rewelacji nie ma" nie znaczy że jest kiepsko. Akwarium jest bardzo pozytywne. Dla przykładu gdyby moja młodsza siostra tak prowadziła akwarium to bym ją chwalił, a nie gonił.

CO2 jak vento pisze: napowietrzanie wyłącz koniecznie

Pozdrawiam, R.
Zapisane
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #6 : Sierpień 25, 2011, 11:55:39 »

Aj nie doczytalam, moja wina  Embarrassed
Dobra, wiem, ze tego jest cale mnostwo...ale czy ktos moglby mi powiedziec wprost ile i jak stosowac nawozy mikro i makro w moim przypadku?
Czarna magia to dla mnie jeszcze...i nie moge sobie poradzic z roslinami.

kurtyna jest wlaczona sporadycznie, ale nie ukrywam czasem chodzi...rasbory luia tam wariowac wtedy..


Co do nawozow...mialam napisane, zeby na 100l dozowac 2ml, ja mam 220....dozowalam po 4ml...dawka dzienna.
Mikro i makro...do tego siarczan magnezu-Bo tak mi poradzono.
Ale po jakis 4-5 dniach liscie roslin zaczely mi sie zawijac. Moze zbieg okolicznosci...a moze nie.

ktos moglby mi wyjasnic, prosze...
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 25, 2011, 12:23:46 »

Nie podałeś nawet jakie  to dokładnie nawozy (producent, nazwa) więc nie mamy możliwości wypowiedzieć się o ich dawkowaniu. Jeśli są to gotowe produkty do zacznij od dawek zalecanych przez producenta. Z nawozami trzeba wyczuć, dawkowanie jest zależne od 3 czynników: światło, ilość CO2, ilość roślin jak i to czy są to szybkorosnące czy wolnorosnące  gatunki. Nawożenie zależy również od ilości i rodzaju pokarmów podawanych rybom w danym akwarium.
 Tak więc zmiennych jest dużo, a różnice wartości tych parametrów wskazują na zupełnie inne dawki nawozów. Z moich obserwacji wynika, że sporo ludzi ma problem z niedoborem CO2 powodowanym po prostu jego zbyt niskim dawkowaniem lub słabą dystrybucją w zbiorniku. Przyczyną sporej ilości problemów jest zbyt wysokie dawkowanie nawozów przy niedoborze co2.

Jeśli upierasz się na tą kurtynę, to włączaj ją na półgodziny przed wyłączeniem oświetlenia. Za dnia podczas oświetlania zbiornika naprawdę nie warto wytrącać cennego co2 z wody.
Pozdrawiam, R.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 12:25:31 wysłane przez rodia » Zapisane
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #8 : Sierpień 26, 2011, 01:15:16 »

Do niczego sie nie upieram, dostajac akwarium ona juz w nim byla...wiec zotawilam.
Podawalam  Nutrafin plant gro...ale nie widzialam rezultatow. Kupilam Pro-phyll i jakby cos sie ruszylo. Ale, z ebylo mi malo to kupilam na allegro...takie jak to sie mowi- No Name  Embarrassed

Sprzedajacy tak zachwalal, komentarze tez byly super wiec kupilam ale wtedy zaczely mi sie liscie wywijac. Wiec zaprzestalam stosowac...czekam i wlasciwie nie wiem co robic dalej..
Zapisane
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 01, 2011, 17:53:46 »

Kostka dojrzewa...ma sluzyc jako kotnik i przedszkole Smiley
Osprzet firmy fluval.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 01, 2011, 20:23:01 »

Kostka dojrzewa...ma sluzyc jako kotnik i przedszkole Smiley
Osprzet firmy fluval.

Poprzyj fotami !
Zapisane
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 02, 2011, 17:08:25 »

Narazie nie ma czym sie chwalic Smiley ale wstawie. pewnie jutro.

edit: dodaje fotke. na chwile obecna jest tak:


Wode juz dolalam. Czekam na rosliny...wiec poki co moczarka Shocked
Wyleci bo rosnie za duza i za szybko a w moim ogonym musze zrobic porzadek zanim ja tam przesadze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 23:56:38 wysłane przez bonsai » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: