Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: karkosik87 80L kotnik  (Przeczytany 5814 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #15 : Sierpień 30, 2011, 20:27:35 »

Mieczyki i zbrojniki za małe na Twój zbiornik.
Co do planów- w naturze nie ma 1,2,3 planu. Umówmy się panowie/panie, symetrycznie, "linijkowo" posadzone rośliny służą  tylko i wyłącznie obserwacjom.
W naturze wspomniane "proporcje" nie mają miejsca.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #16 : Sierpień 31, 2011, 08:50:23 »

Mieczyki i zbrojniki za małe na Twój zbiornik.
Co do planów- w naturze nie ma 1,2,3 planu. Umówmy się panowie/panie, symetrycznie, "linijkowo" posadzone rośliny służą  tylko i wyłącznie obserwacjom.
W naturze wspomniane "proporcje" nie mają miejsca.

Emperor, nie wiem, czy dziecko Tobie tak daje się w siwe znaki?, czy co innego, ale umówmy się Wink gdybyśmy mieli się tak przyczepiać pierdół to w naturze też rybki nie napotykają po metrze szkła w wodzie, ani wystających w wodzie rur od filtra, jedzą też co innego niż im podajemy a i temperatury mają zapewne lepsze niż w 90%zbiorników w domach latem :/.

Umówmy się, nie ma co porównywać naturalnych warunków do akwarium, a samo akwarium jest i jego idea, od wieków sprowadza się do tego, by akwarysta miał wgląd na to, co hoduje (jeśli hoduje też obok rybek rośliny, to i na rośliny również stąd 3 plany Wink )

Dodam, że to nie jest atak na to co napisałeś, ale coraz częściej zamiast pomocy nowym obserwuje niczym nie służące negacje i ataki pisemne Wink na mniej świadomych.
Proszę was, pomagajmy nowym, a nie besztajmy na każdym kroku Wink myślę, że stać Was/Nas na ten drobny gest  Good !
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #17 : Sierpień 31, 2011, 09:55:28 »

Emperor, nie wiem, czy dziecko Tobie tak daje się w siwe znaki?, czy co innego, ale umówmy się Wink gdybyśmy mieli się tak przyczepiać pierdół to w naturze też rybki nie napotykają po metrze szkła w wodzie, ani wystających w wodzie rur od filtra, jedzą też co innego niż im podajemy a i temperatury mają zapewne lepsze niż w 90%zbiorników w domach latem :/.
Negujesz idee akwarystyki samą w sobie, podczas gdy Emperor wyraził swoje zdanie na temat często bzdurnych, starych jak świat i nagminnie powielanych zasad jakoby należało odpowiednio zagospodarować tzw. "pierwszy, drugi i trzeci plan".
Dążenie do z pozoru idealnego schematu jakim jest czyste, zadbane, wręcz sterylne akwarium z roślinkami przyciętymi od linijki to karykatura akwarystyki.
Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawe i olewa utarte schematy.

Emperor wyraził swoje zdanie i ma w 100% rację. Zamiast konstruktywnej uwagi,  krytyki czy pomocy, radzisz autorowi wątku by skierował swe akwarystyczne gusta w dokładnie tym kierunku, gdzie sam akurat spoglądasz.

Inna sprawa, że autor wątki nijak nie ma ręki do akwarystyki i prezentowany w tym dziale drugi już jego twór jest tak samo szkarady jak poprzedni.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #18 : Sierpień 31, 2011, 10:24:02 »

W sumie, mogę się zgodzić, że nie koniecznie autor wątku musi iść w stronę baniaka do oglądania od przodu i może iść w zupełnie inną stronę, mianowicie zrobić zbiornik hodowlany z warunkami dobranymi typowo pod dane gatunki, ale nie sądzicie, że tego się trzeba wyuczyć ? Trzeba wiedzieć nieco więcej niż podstawy, myślę, że nawet i ja miałbym problem, żeby idealnie pod wybrany gatunek dobrać odpowiednie podłoże i roślinność rodzimą dla danego gatunku :/ a co dopiero laik i do tego dla kilku różnych gatunków :/.

Poza tym, zapewniam was, że przy żadnym z moich szkiełek nie chodzę z linijką i nie doszukacie się tam tego, o czym piszecie, a już na pewno nie u Karkosika  Good !.

Na koniec dodam, że pochwalam i doceniam kierunek, w którym poszedł emperor, ale nie wszyscy jeszcze mają pojęcie jak to zrobić by było "naturalnie",
a w szczególności niewielu dorasta do tego by dostrzec w tym to co chcieli by zobaczyć Wink. Myślę, że większość woli Bańki w stylu Vento, Piotra Dymowskiego itp..
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #19 : Sierpień 31, 2011, 19:41:39 »

Anubis-Re, w zasadzie to Mrs wyjaśnił wszystko, niemniej jednak......
Nie wiem skąd Twój wniosek o " czepianie się pierdół"?
Zwróciłem autorowi uwagę(bez uszczypliwości, złości i Bóg wie jeszcze czego) na litraż nieodpowiedni do hodowli dwóch gatunków. Może  co poniektórym to pierdoły, mnie nie.
Odnośnie "planów". Napisałem nieprawdę? Wprowadziłem w błąd?
Nie narzucam nikomu jak ma aranżować swój zbiornik. Można chyba jednak wskazać różne alternatywy?
Na koniec- nie bardzo rozumiem co ma moje dziecko do akwarystyki?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #20 : Sierpień 31, 2011, 19:51:36 »

Na koniec- nie bardzo rozumiem co ma moje dziecko do akwarystyki?

 No jak to co???!!! A zdjęcie z siatką Smiley ?

Nie mogłem się opanować i sorrka za OT.

Do autora wątku-lepiej już jest o niebo, ale poczekamy co dalej z tym zrobisz-bez względu na to czy pójdziesz wzorem naturalnych warunków bytowania gatunków, które są w zbiorniku, czy pokierujesz się stylem zbiorników z konkursu ADA.
powodzenia życzę!
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #21 : Sierpień 31, 2011, 20:30:32 »

Nie wiem skąd Twój wniosek o " czepianie się pierdół"?....
....Odnośnie "planów". Napisałem nieprawdę? Wprowadziłem w błąd?...

Czepianie się pierdół odnośnie planów.
Zacząłem pomagać na swój sposób, czyli taki jaki znam i umiem, użyczyłem chłopakowi gg, napisałem do niego z kilkoma wyjaśnieniami i stąd wiele zmian.
Chłopak chce się czegoś u nas nauczyć, ale wszyscy widać jak zareagowali :/, prócz słów krytyki mało tam pomocy.
A jeśli już piszesz, ze jest alternatywa, to proszę bardzo, daj chłopakowi gg i mu wytłumacz co i jak  Cool zobaczymy co później napiszesz  Cheesy
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #22 : Sierpień 31, 2011, 21:02:03 »

Zacząłem pomagać na swój sposób, czyli taki jaki znam i umiem, użyczyłem chłopakowi gg, napisałem do niego z kilkoma wyjaśnieniami i stąd wiele zmian.
I co chcesz za to medal?

Chłopak chce się czegoś u nas nauczyć, ale wszyscy widać jak zareagowali :/, prócz słów krytyki mało tam pomocy.
Jakiej krytyki?
Proponuję zapoznać się definicją słowa "krytyka"
Jaka pomoc miałeś na myśli- miałem zabrać mieczyki i zbrojniki do siebie?
Napisałem,że za mały zbiornik. Przepraszam nie dodałem na końcu zdania uśmiechu.

A jeśli już piszesz, ze jest alternatywa, to proszę bardzo, daj chłopakowi gg i mu wytłumacz co i jak  Cool zobaczymy co później napiszesz  Cheesy
Może jeszcze numer telefonu do żony mam dać? Bądź poważny, za każdym razem gdy komuś zwrócę uwagę mam jeszcze eloboraty  jako uzasadnienie pisać?
Może prywatne korepetycje na dokładkę? Forum już nie wystarcza?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Sierpień 31, 2011, 21:15:22 »

użyczyłem chłopakowi gg, napisałem do niego z kilkoma wyjaśnieniami i stąd wiele zmian.
Chłopak chce się czegoś u nas nauczyć, ale wszyscy widać jak zareagowali :/, prócz słów krytyki mało tam pomocy.
Spędź trochę czasu na forum.
Gdy już napiszesz po raz setny, że danego gatunku ryb nie można trzymać w małym litrażu, zobaczymy czy będziesz taki skory do pomocy.
Na forum zostało bardzo niewielu stałych użytkowników. Większosci nie chce się pisać cały czas tego samego - a w większości przypadków właśnie do takich tematów sprowadza się to forum.
Zobaczymy jak długo wytrzymasz jako stały użytkownik.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #24 : Sierpień 31, 2011, 21:26:52 »

Toście sobie wymówkę znaleźli, że jesteście stałymi użytkownikami, niech was kule biją.

Baniamaniak też jest i jakoś pomaga, z każdą najmniejszą pierdołą, i jeśli los da też mam zamiar pomagać, jeśli będę tylko potrafił, a za was teraz mi wstyd, tyle w temacie.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #25 : Sierpień 31, 2011, 21:29:50 »

Toście sobie wymówkę znaleźli, że jesteście stałymi użytkownikami, niech was kule biją.

Baniamaniak też jest i jakoś pomaga, z każdą najmniejszą pierdołą, i jeśli los da też mam zamiar pomagać, jeśli będę tylko potrafił, a za was teraz mi wstyd, tyle w temacie.
Jedna uwaga - zacznij czytać ze zrozumieniem, bardzo Cie proszę.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #26 : Sierpień 31, 2011, 21:36:24 »

Toście sobie wymówkę znaleźli, że jesteście stałymi użytkownikami, niech was kule biją.
Pisałem coś o stałych użytkownikach?

Baniamaniak też jest i jakoś pomaga, z każdą najmniejszą pierdołą, i jeśli los da też mam zamiar pomagać, jeśli będę tylko potrafił, a za was teraz mi wstyd, tyle w temacie.
Dla Twojej wiadomości- na forum jest parę osób, które dzięki mojej skromnej osobie co nieco zrozumiały w temacie akwarystyki. Porad udzielałem poprzez PW. Nie widziałem do tej chwili potrzeby by wyciągać ten fakt na forum publiczne. Wierz lub nie sporo jest takich użytkowników. Nie wszyscy jednak muszą koniecznie o tym trąbić wszem i wobec.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #27 : Sierpień 31, 2011, 21:42:41 »

Chyba wam się wątki pomieszały chłopaki Wink


Akwarium dużo lepiej się teraz prezentuje, jednak dział 'nasze akwaria' służy raczej do pokazywania wychuchanych baniaków ozdobnych a nie kotników... pewnie stąd ta burzliwa dyskusja wokół twojego wątku Wink Nie ma co panikować, jeśli nie zależy ci na 100% przeżywalności to pewnie te 80 litrów sprawdzi się dla większości gatunków, ale nie koniecznie na raz.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #28 : Wrzesień 01, 2011, 10:37:21 »

Dokładnie, myślę, że najlepiej będzie jeśli Karkosik sprecyzuje nam w takim razie, czego oczekuje po tym baniaku, bo zwykły kotnik byłby wewnątrz pusty z 1 filtrem i grzałką, i to w zasadzie było by na tyle, ale jeśli ma to być bańka do "odchowu domowego" (nazwijmy to na razie tak) to myślę, że to co już tam obecnie jest mu wystarczy, byle tylko pilnował wody.

Jeśli natomiast ma się to w jakiś sposób przerodzić w coś, na co można popatrzeć, to czeka go z pewnością jeszcze dużo pracy.
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: