Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 2 ogólne  (Przeczytany 1702 razy)
BellatriksL
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Listopad 05, 2012, 18:51:54 »

Mam 2 akwaria:

I akwarium 32l

Filtr: deszczownica 450l/h, 6W (hj-611b)

Oświetlenie: jedna lampa sufitowa z dwiema świetlowkami 6500K

Brzęczyk

Podloże to drobny żwirek, 2 korzenie dębu, kamienie, brak tylnej ścianki (jest tylko przyklejone z tylu standardowe tlo)

OBSADA:
xxx gupikow
2 dorosle platki i 3 male
5 krewetek
1 glonojad zloty

ROSLINY:
Mech Java, Willow, Stingy, Peacock moss, Flat, Criping
Moczarka argentynska
Bacopa
Wywlocznik
Rogatek
Sagittaria
Wąkrota bialoglowa

II akwarium 58l

Filtr: Aquarel 4.7 W , 320L/H z napowietrzaniem

Oświetlenie takie jak wyzej

Podloze to grubszy żwir

Z ozdob tylko kamienie

Tylna ściana zrobiona z lupinek kamieni (nie wiem konkretnie jakich ale jak sie dowiem to uzupelnie)

OBSADA:
3 glonojady (samice) planuje kupic samca
3 mieczyki
1 gurami dwuplamisty
1 molinezja (bo jak kupuję drugą to mi zdycha)
2 kiryski

ROŚLINY:
tylko 1 mech a inne to tak jak wyzej
+ 2 niezidentyfikone (kolo filtra i dalej taka z wiekszymi liscmi)




Zdjęcia akwarii na  http://www.photoblog.pl/akwarium2/136883850/ii.html


Proszę o pomoc. Niedlugo będe robic restart obu akwa ponieważ obecne są glony!!!  Zakladam CO2 (bimbrownia) dla szybszego wzrostu roślin (juz kiedys mialam i mchy urosly od razu, usuwam tylną ścianę z większego.

Proszę o jakieś ciekawe pomysly i propowycje jak zmienic akwaria, aby wyglądaly na "dzikie",zielone. Jak przesadzic roslinki, ktore gdzie, jakie ozdoby (naturalne, takie ktore mozna zebrac z dworu, bo tylko takie preferuje). Jakie podloze (myślalam o piasku, bo bardziej mi się podoba niz zwir bo nie zbierają sie syfy) i co zamiast tylnej scianki w wiekszym.
Sama myslalam zeby w mniejszym zostawic tylko mchy i dolozyc krewetek (krewetkarium + gupiki), a platki przelozyc do wiekszego, a w wiekszym inne rosliny i np, kokos dla moze przyszlych glonojadow ;p

Jakbyscie mogli o dajcie jakies pomysly Grin
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: