Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wiktordublin 96l ogólne  (Przeczytany 3440 razy)
wiktordublin
Nowy
*
Wiadomości: 26


« : Listopad 13, 2010, 03:15:37 »

Witam wszystkich, świetne forum !
Akwarium ma 2,5 miesiąca. Aktualizuję opis na bierząco gdy zachodzą jakieś zmiany. Sugestie mile widziane.

Pojemność:
96l
Wymiary: 81 x 31 x 46

Filtracja:
Juwel Compact wewnętrzny (1000 l/h)
Warstwy:
2cm wata - zmieniam co tydzień
Cirax - płukane co 2 miesiące
2xgąbka duże pory - płukane co 6 miesięcy
2xgąbka małe pory - płukane co 6 miesięcy
Był też wkład węglowy ale przestałem używać - roślinom wydaje się byc lepiej bez niego.

Oświetlenie:
Pokrywa: Hagen, wyklejona od wewnątrz samoprzylepną taśmą aluminiową - taki odbłyśnik domowej roboty
Dzień: 10-22
Przód: 20W AquaGlo
Tył: 20W SunGlo
Noc: 9 niebieskich diod LED

Grzałka:
Juwel 100W z termostatem
Temperatura wody 28 *C

Nawożenie:
Tetra PlantaMin

Pokarmy:
TetraMin
Tetra Pro Vegetable
Tetra Pro Color
Suszona ochotka

Rośliny:
Cabomba, Elodea Densa, Alternanthera Reinecki, Ludwigia Glandulosa Perennis, Echinodorius Blecheri, Amazonka, Żabienica, Różdżyca Rutewkowata (chyba)

Obsada:
2x Bojownik wspanialy (para)
1x Kosiarka (będą 2)
1x Prętnik Karłowaty (będą 2)
1x Gupik (wiem, wiem nie pasuje i za mało, zła decyzja była, tylko teraz już nie mam co z nim zrobić, więc zostanie bo musi, jedna z samic bojownika mu czasem podgryza płetwy, mam nadzieję że jej sie znudzi)

Korzeń - z allegro - wygotowany 2 razy i wymoczony 48 godzin (ale i tak barwił akwarium przez tydzień).
Tło - czarne.
Podłoże - żwirek ze sklepu zoologicznego, 5cm.

Podmiany wody - 10% co tydzień.
Jakiś brunatny glon rośnie na większości liściastych roślin - z chęcią się dowiem jak usunąć?

Zdjęcia - żeby powiększyć kliknij prawy przycisk myszy i "pokaż obrazek".







« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 20:04:23 wysłane przez wiktordublin » Zapisane
Kubik118
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2010, 10:19:14 »

Niezła głębia... Na początku myślałem że te cabomby to fototapeta Wink
Ale nie widzę nigdzie trawniczka  Wściekły
Co do obsady:
1.To nie żadne gurami tylko prętnik karłowaty (zresztą pięknie ubarwiony)
2.Nie martw się że masz mało;. Wkrótce będą tysiące Undecided
3. Nie masz możliwości oddania tej kosiary?
Ogólnie daję 4+/6
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #2 : Listopad 13, 2010, 10:28:01 »

Generalnie całkiem spoko.
Kilka uwag ode mnie Smiley

- Prętnik karłowaty zdecydowanie Wink
- Kosiarka to ryba stadna, nawet 2 sztuki to za mało. Poza tym masz trochę za małe akwarium dla kosiarek (dorastają do 15cm) - zaleca się ponad 100 litrów - oddałbym kosiarkę albo najlepiej zamienił na 2 samicę do prętnika - miałbyś dwa Azjatyckie harem w akwa wówczas Wink
- ekspertem od roślin nie jestem, ale SunGlo+Aquaglo - nie rosną Ci glony? poza tym masz obsadzony tył roślinami - czy Aqua nie powinna być właśnie z tyłu? (tutaj eksperci niech potwierdzą),
- filtr masz w środku czy na zewnątrz? wydaje mi się, że Juwel Compact to filtr wew. a więc nie kubeł. Co do filtracji to dołożyłbym coś jeszcze. Może właśnie jakiś mały filtr kubełkowy do tego? Poza tym dobrze, że wywaliłeś węgiel Smiley

Co do obgryzionych płetw to kosiarka też może byc agresywna w stosunku do mniejszych ryb...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Ricco
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #3 : Listopad 13, 2010, 13:22:11 »

Witam.
Jak na 2 miesięczne akwarium to bardzo pozytywny wygląd, daje 4+ Smiley
Jeżeli chodzi o filtr to raczej jest to wew a nie kubełek, jak na mój gust trochę za słaby jak na dłuższa metę, warto by było nabyć jakiś kubełkowy.Podejrzewam ze kopiłeś ten zestaw http://www.juwel-aquarium.de/en/rekord334.htm?cat=521 wiec tutaj jest wszystko opisane.Co do wkładu węglowego to się go używa podczas cyklu azotowego nowego akwarium i po leczeniu rybek.Na dłuższa metę taki wkład potrafi bardzo szybko wyjałowić akwarium wiec dobrze zrobiłeś że go usunąłeś.Jeżeli chcesz poczytać to proszę : http://malawi.pl/index1p.html.
Jeżeli chodzi o roślinki to ta czerwona na środku to Alternanthera reinecki, miałem taka sama ale z niej zrezygnowałem bo nie podobało mi się gdyż wypuszczała cały czas korzenie do okola łodygi.A obok niej taka zielona z dużymi blaszkami to amazonka.
Co do obsady to tak:
Dla bojka dokupiłbym jeszcze jedną samiczkę co wpłynie na zmniejszenie agresji w czasie godów Smiley
Jeżeli chodzi o kosiarkę to lepiej oddaj,ale jeżeli zamierzasz mieć większe akwarium w przyszłości i dokupić ich więcej to napisz mi na PW a podam ci namiary na sklep gdzie można je znaleźć Smiley
Prętnik naprawdę ładny, i te kolory Smiley
Gopików szkoda bo nie dadzą rady przy bojownikach i kosiarce.
Ja bym dołożył ławice Razbory klinowej ale musisz pierwsze zmierzyć parametry wody i zobaczyć czy rybcie będą chciały u ciebie pływać.

Powodzonka R.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #4 : Listopad 13, 2010, 14:24:26 »

Tak jak pisza wyzej oraz:
 
= pozbadz sie czerwonej roslinki
= pozbadz sie roslin nieakwariowych
= temperaturomierz na szybe boczna lub do szuflady
= filtr zewnetrzny /kubelkowy/ jezeli zamierzasz zwiekszyc obsade
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2010, 14:34:21 »

Czy akwarium wystaje po za szafkę ??
Zapisane
Ricco
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2010, 14:52:32 »

Czy akwarium wystaje po za szafkę ??
Z tego co widać na zdjęciu to wystaje. Mam tylko nadzieje że to nie jest biurko tylko szafka bo nawet nie chce mysleć co może się stać pod cieżarek baniaka. Oby nie!!!
Zapisane
wiktordublin
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2010, 17:14:35 »

Dzięki za odpowiedzi, zaktualizuję opis.
Kosiarka póki co ma jakieś 8-9 cm, zanim urośnie do max rozmiaru to pewnie zmienię akwa na większe więc oddawać nie będę bo jest nieoceniona w sprzątaniu glonów.
Prętnikowi samic nie dokupię bo już i tak z bojownikami jest ciągła zabawa w rodzinę - samiec od miesiąca ma permanentnie gniazdo u góry po prawej w zaroślach i co pare dni jest tarło, tyle że cala ikra spływa do filtra bo akurat tam jest wpływ Grin
Czerwoną roślinę bym wywalił ale dziewczyna ją lubi, więc zostaje.
@Owlman - jakie ja mam rośliny nieakwariowe Huh
@thunderdome - akwarium wystaje poza szafkę z obu stron 2-3cm, ale szafka jest solidna więc nie powinno być problemu.
@bloniu - glonów nie mam prawie wcale, miałem przed zakupem kosiarki i przed wymianą oświetlenia (oryginalna pokrywa miała 1x18W i rośliny mi zdychały). Co do ustawienia AquaGlo i SunGlo to AquaGlo (niebieskawa) podkresla kolory ryb więc wolę ją mieć z przodu, pod SunGlo (biało-żółta) ryby wyglądają blado.
@Ricco wyślę pm bo jestem ciekaw co to za sklep  Huh
@Kubik118 - trawnik jest w planie tylko nie wiem co kupić żeby był krótki, bo nie chcę długiej trawy? Może mech?
Gupików szkoda ale od paru dni samica bojownika ich nie goni więc może się znudziła. Samiec od początku traktuje je jak powietrze. Kosiarka jest najbardziej przyjazną rybą w całym akwarium, nikogo nie goni, tylko "merda ogonem" i sprząta  Cheesy
Filtr daje radę, sprawdzałem parametry wody parę razy i były ok.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 17:29:21 wysłane przez wiktordublin » Zapisane
Kerton
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #8 : Listopad 13, 2010, 17:55:48 »

te cabomby wyglądają jak prawdziwe Cheesy
Daj trochę więcej roślinek i będzie jak znalazł  Wink
Zapisane
wiktordublin
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #9 : Listopad 13, 2010, 18:04:00 »

@Kerton
Cabomby są prawdziwe, tło jest czarne. Więcej roślin już nie wejdzie - tylko trawnik albo mech jakiś.

Oto link do zdjęcia boku akwa - widać szerokość Cabomb:

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 20:25:58 wysłane przez wiktordublin » Zapisane
Kerton
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #10 : Listopad 13, 2010, 19:00:56 »

@Kerton
Cabomby są prawdziwe, tło jest czarne. Więcej roślin już nie wejdzie - tylko trawnik albo mech jakiś.

jeżeli tak to przepraszam- pomyliłem się mój błąd  Afro
Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #11 : Listopad 13, 2010, 21:33:09 »

B. ładne akwa.

Podoba mi się ten korzeń z lewej strony zdjęcia Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: