Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 112 l Kakadu Orange Flash, coś jakby BW.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 112 l Kakadu Orange Flash, coś jakby BW.  (Przeczytany 3620 razy)
yoquierofumar
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 17, 2013, 15:05:04 »

Witam.
Nareszcie starczyło mi chęci na restart zbiornika, więc wypadało by się pochwalić... Tak na marginesie dodam, że akwarystyką interesuje się od kilku(nastu) lat, jednak poprzednich projektów profesjonalnymi bym nie nazwał, co mam nadzieję jest już etapem zakończonym Smiley
W założeniu zbiornik ma być zbliżony do biotopu czarnych wód, a teraz kilka kwestii technicznych:
Akwarium proste 112 l, szkło float, 80x35x40.
Oświetlenie: standardowa pokrywa 2x18 W, dodane prowizorycznie 11 W.
Ogrzewanie: grzałka Elite 100 W z termostatem.
Filtracja: wewnętrzna Halilea dedykowana zbiornikom jak mój, nie pamiętam tych cyferek z nazwy, BT 700 chyba Wink wkłady z gąbki, zeolitu i torfu granulowanego, dodatkowo filtr Aquaela zszabrowany z akwarium 25 l wypełniony ceramiką.
Parametry wody:
Temperatura 26 stopni i tylko tyle na razie wiadomo, pozostały parametry w najbliższym czasie zostaną uzupełnione...
To teraz kilka słów o aranżacji Smiley
Jako podłoże drobny piasek rzeczny, konkretnie to z Bugu Smiley zrabowany pod czujnym okiem Shengen Cheesy,
W lewym kącie i po środku  pod piachem jest mieszanka kamyków różnej granulacji i torfu granulowanego, mam zamiar posadzić tam Nurzańce spiralne.
Na tylnej szybie czarne tło strukturalne, myślę, że do podmianki na strukturalną Amazonkę, ale raczej nie w najbliższym czasie.
Około 4 kg łupków, których nazwy nie znam, 2 stosunkowo duże korzenie, jeden mały, dwa korzenie z Anubiasem, łupina kokosa, gałęzie Wierzby mandżurskiej i liście dębu.

Flora:
Anubias na korzeniu.
Pistia
Mech jawajski, z którym za bardzo nie wiem co zrobić, więc póki co zakrywa filtr Wink
W najbliższym czasie jeszcze wspomniane już Nurzańce.

Fauna:
1+2 x Pielęgniczki Kakadu Orange Flash, mam nadzieje, że przed świętami uda się uzupełnić harem o trzecią Panią Wink
1 x Zbrojnik Niebieski weloniasty.
1 x Zbrojnik Albinos/Złoty? sam nie wiem Smiley
6 x Razbora Klinowa, tak wiem, nie powinno być w BW, poza tym za małe stadko, zastanawiam się jak rozwiązać tą kwestie Tongue
1 x Ampularia.

Akwarium zalane 11.11.2013 r. podmianki wody około 20 l w tygodniu, uruchamiam również armatkę torfową i organizuje się z testami do wody. W okolicy dostępne tylko paskowe, a z tego co wyczytałem, to kropelkowe są precyzyjniejsze, więc zostają internety... W planach podmianka świetlówek i zastanawiam się również na ulepszeniem filtracji.
To teraz pora na galerię Smiley stan na 17.12.2013 r.
Ogólnie:




Apisto Wink :









Ampularia:

Zbrojnik Złoty:

Drugiego nie udało się złapać póki co w żadnym sensownym ujęciu Tongue
I jeszcze Razborki:


Ryby wpuszczone 23.11.2013, bardzo ładnie rosną, karmione mixem mrożonek i jako uzupełnienie granulatami Sery i płatkami dla zbrojników, które i tak generalnie przechwytuje ślimak.
Teraz zapraszam do oceniania, komentowania i ewentualnie zadawania pytań Panie i Panów akwarystów Smiley
Tak dla złamania rutyny, na koniec się przedstawię Smiley na imię mi Paweł.
Pozdrawiam.


Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #1 : Grudzień 17, 2013, 15:52:36 »

witam
Zbiornik bardzo ładny ma  swój  klimat , myślałeś  nad dołożeniem  roślinności  np mini odmiany micorosum ?
Zapisane
yoquierofumar
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Grudzień 17, 2013, 16:08:42 »

Dzięki za opinię Wink oprócz wspomnianych Nurzańców, ewentualne zmiany w florze dopiero po wymienieniu świetlówek, ta padaczka mi nic więcej nie pociągnie. Zastanawiam się też na bimbrownia, ale nie wiem czy to ma sens przy tym oświetleniu...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: