Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: orzolek1989 [300] - paletki  (Przeczytany 9087 razy)
orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« : Kwiecień 04, 2012, 16:01:37 »

Witam

Mała specyfikacja akwarium:

Akwarium - 120x50x50, szkło 10 mm
Oświetlenie - 2x45W i 2x 54W
Filtracja - JBL 1501e (biologiczny), Atman AT-203 2000l/h + gąbka (mechaniczny)
Grzałka - 300W

Fauna:

13 młodych paletek
10 - kirysków
4 - kosiarki
6 - neonków (pozostałość po 40 sztukach, które posmakowały bocjom w wersji modesta)


Flora:
A kto to wie i zna sadzone było to co dostałem  Grin

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

Aktualne zdjęcie akwarium:



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 21:23:10 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2012, 18:20:54 »

te paletki na takie młode nie wyglądają, ile planujesz sztuk pozostawić?

baniak nie w moim guście - chwasty i paletki imho do siebie nie pasują, mam tylko nadzieje, że chwasty rybom zbyt wiele miejsca zabierać nie będą.

btw rybcie ładne.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2012, 20:18:13 »

Baniak jest można powiedzieć estetyczny. Jakie masz tam świetlówki bo coś za niebiesko to wygląda. Palety śliczne.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2012, 20:26:32 »

czy ja dobrze widzę i te rośliny posadzone są w łupinach kokosów?! Tak zrobiłeś ze wszystkimi gatunkami, czy tylko z tymi z przodu?
Oczywiście to kwestia gustu, ale dla mnie wygląda to jak na zapyziałym parapecie w brudnych doniczkach.

Zresztą masz tam rośliny, które opierają pobieranie substancji mineralnych o swój system korzeniowy-czego byś nie napchał do tych 'doniczek' i tak nie zastąpi to roślinom swobodnego puszczania korzeni po całej powierzchni dna.
Zapisane

orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2012, 08:54:18 »

Ryb zostanie 6-8, ale bardziej opieram się na tej pierwszej cyfrze. Co do oświetlenia to posiadam SYLVANIA: Aquastar+Grolux. W kokosach posadzone są żabienice. Mi się podoba, innym nie musi:) Chyba wychodzimy z takego założenia, iż akwarium ma być dla nas, a nie dla ludzi  Wink
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 06, 2012, 19:18:01 »

Chyba wychodzimy z takego założenia, iż akwarium ma być dla nas, a nie dla ludzi  Wink

to mnie sie podoba - zdrowe podejście, którego ostatnio brakuje niektórym "chwaściarzom"...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 06, 2012, 21:54:03 »

Chyba wychodzimy z takego założenia, iż akwarium ma być dla nas, a nie dla ludzi  Wink

to mnie sie podoba - zdrowe podejście, którego ostatnio brakuje niektórym "chwaściarzom"...

Zgadzam się. Dlatego ja nie pokazuje swoich akwariów - mam nauczkę po pierwszym - spora pogarda i narzucanie własnych pomysłów i stereotypów. A co do tematu to mi się podoba, spodziewałem się sporej pogardy na temat niebieskiego żwirku, co np. mi w ogóle nie przeszkadza, ja w jednym ze swoich mam zwykły żwir rzeczny zmieszany z niebieskim, czarnym i czerwonym i do tego o różnej średnicy czyli total mix Smiley Poza tym wszystko dla mnie gra, prosiłbym tylko o większe foto co by się popatrzeć na szczegóły Smiley  Może przy następnej aktualizacji się trafi Smiley
Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2012, 22:20:21 »

spodziewałem się sporej pogardy na temat niebieskiego żwirku
Mi się wydaje, że żwirek jest czarny tylko oświetlenie daje taki efekt. 10000K + 8500K
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 22:22:32 wysłane przez Ropek » Zapisane

orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2012, 04:58:27 »


Mi się wydaje, że żwirek jest czarny tylko oświetlenie daje taki efekt. 10000K + 8500K

Dokładnie tak jak piszesz. Jest to czarny bazalt. I może nie tyle światło co zdjęcie tak oddało barwę niebieską.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2012, 08:03:08 »

Aha, no to byłem w błędzie, ale tak czy siak, skoro taki efekt to prawdopodobnie byłoby tak samo z niebieskim żwirkiem, innym światłem i aparatem Smiley No ale jak pisałem wyżej, akwarium prezentuje się spoko, będe tu zaglądać Smiley
Zapisane

orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #10 : Sierpień 26, 2012, 10:43:40 »

Witam,

W akwarium postawiłem na minimalizm i wymieniłem podłoże na drobny żwirek. Tak to się teraz prezentuje:




Pozdrawiam
Mariusz
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #11 : Sierpień 26, 2012, 15:35:34 »

Powinieneś zmniejszyć oświetlenie (opis w pierwszym poście prawie 200W) przy tej ilości roślin bo glon porośnie wszystko bardzo szybko. Rośliny jak wojsko wszystkie obciachałeś tak samo.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #12 : Sierpień 26, 2012, 17:38:48 »

Świeci się 2 x 45W.
Zapisane
orzolek1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #13 : Październik 28, 2012, 16:09:20 »

Witam,

Nie wiem czy jest czym się chwalić, ale każdy aktualizuje swój wątek więc i ja przedstawiam Wam zdjęcia. Dodam, iż akwarium jest że tak powiem troszkę zapuszczone z powodu braku czasu.
Niestety ryb jest zbyt wiele - to wiem, dlatego jeżeli ktoś by miał ochotę to pigeonów kilka sztuk jest to oddania. Nie są to okazy idealne, ale dla początkującego pasjonaty powinny wystarczyć.

Pozdrawiam
Mariusz







Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #14 : Październik 28, 2012, 22:35:12 »

Sorry że sę czepiam ale oświetlenie masz chyba tylko z tyłu bo na zdjęciach nie widać kolorów ryb są jakby prześwietlone nie wiem może to zasługa aparatu który to zniekształcił ale właśnie tak to wygląda. Rośliny wyglądają już zdecydowanie lepiej niż na początkowych fotkach no trochę można by je przyciąć choć akurat takie dają ciekawy efekt.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: