Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [200L]Tank of the rising sun. Hybryda (ziemia + co2 + EI) - b0rn2bewild
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [200L]Tank of the rising sun. Hybryda (ziemia + co2 + EI) - b0rn2bewild  (Przeczytany 12509 razy)
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 05, 2010, 09:29:34 »

mały update obsady, wieczorem postaram się dodać więcej zdjęć Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 13:16:41 wysłane przez b0rn2bewild » Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 05, 2010, 09:57:29 »

Szczerze mówiąc akwarium na początku mi się nie podobało, to synchroniczne ustawienie roślin w zestawieniu z ciemnym tłem i bardzo jaskrawym żwirkiem nie było ładne, ale postanowiłem czekać na ewolucję zbiornika. No i jestem bardzo mile zaskoczony, akwarium wygląda przepięknie, elegancko się rozrosło i wygląda bardziej "dziko". Gratuluję, bo naprawdę kawał dobrej roboty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 14:34:39 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 05, 2010, 13:16:48 »

dziękuje Wink
teraz wygląda zupełnie inaczej, ze względu na to że glosia się trochę rozrosła i nie widać już tak podłoża.
Zapisane

b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 26, 2010, 20:05:32 »

Mały update, aktualnie przeżywam mały wysyp glonów: zielenic, rhizoclonium

foto :


Mam kilka opcji:
- Niedawno wpuściłem 10 otosków (2 padły), ale widocznych jest tylko 5, więc możliwe że te 3 również padły, ale ich nie widać (ciężko przeszukać niektóre partie dna).
- Rozrobiłem nowe nawozy do EI - może z czymś przedobrzyłem
- Kończy mi się CO2 w butli, indykator nadal wskazuje taki sam poziom CO2, więc raczej odpada.
- Filtr nie wyrabia, teoretycznie najbardziej prawdopodobna opcja ze względu na to że tetra ex 700 jest "dość" mało wydajna zwłaszcza że mam ją podłączoną jeszcze do reaktora.

Postaram się opisywać na bieżąco swoje spostrzeżenia w związku z walką z glonami Wink
Zapisane

b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #19 : Czerwiec 28, 2010, 16:15:55 »

Mam kilka opcji:
- Niedawno wpuściłem 10 otosków (2 padły), ale widocznych jest tylko 5, więc możliwe że te 3 również padły, ale ich nie widać (ciężko przeszukać niektóre partie dna).
- Rozrobiłem nowe nawozy do EI - może z czymś przedobrzyłem
- Kończy mi się CO2 w butli, indykator nadal wskazuje taki sam poziom CO2, więc raczej odpada.
- Filtr nie wyrabia, teoretycznie najbardziej prawdopodobna opcja ze względu na to że tetra ex 700 jest "dość" mało wydajna zwłaszcza że mam ją podłączoną jeszcze do reaktora.

- Otoski jednak żyją - zbrojnik zrobił nowe kryjówki pod korzeniami(JBL manado jest bardzo lekkim podłożem).
- Nawozy raczej są okej ze względu na to ze w drugim akwarium glonów nie ma Wink
- CO2 jeszcze trochę było w butli, po dłuższej obserwacji swoje 1,5b/s leciało.
- ostatnia opcja to filtr, chyba zdecyduję się na zakup nowego, tylko nie wiem czy kupić mocniejszy kubełek czy do tej tetry coś dokupić ?
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: