Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « reakraacyjne akwa 100x40x40 - pytanie obsada
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: reakraacyjne akwa 100x40x40 - pytanie obsada  (Przeczytany 6574 razy)
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Październik 12, 2010, 10:29:04 »

cześć jestem nowy na forum i w temacie malawi. wcześniej miałem tanganike ale niestety musiałem likwidować no i po kilku latach znowu kupiłem akwa i chcę obsade zrobić pod malawi. 

zależy mi na kolorystyce, i efekcie wizualnym tylko i wyłącznie. więc mam pytanie czym zarybić takie akwa i ile tego ma być. ;]]

z góry dziękuje za pomoc
Zapisane
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2010, 10:19:34 »

wiem że dla Was temat jest banalny że nie chce sie nawet odpisywać. ale prosze może komuś sie zechce stuknąć w klawisze kilka razy ,to mi naprawde sporo pomoże. 


czyli jeszcze raz . zależy mi na kolorowej obsadzie niewielkich rybek (więcej małych niż miej dużych) wiem że nie ma szału przy rozmiarach mojego akwa ale na[ewno coś sie znajdzie.
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2010, 12:06:36 »

Przy Twoim litrażu dobre będa na początek pyszczaki Saulosa. Tylko jeden gatunek, ale na pewno będziesz miał kolorowo.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #3 : Październik 13, 2010, 12:07:22 »

Proponuję poszperać w google. Przykład:
http://www.google.pl/images?hl=pl&expIds=17259,26637,26997&xhr=t&q=pseudotropheus&cp=7&safe=off&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=QZK1TNCXHIufOv36yf4J&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&sqi=2&ved=0CCEQsAQwAA&biw=1126&bih=639

I poczytać:

http://malawi.pl/index1p.html

Zapoznaj się z wymaganiami tych ryb, aby w przyszłości nie mieć kłopotów z hodowlą.
Zapisane

noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Październik 13, 2010, 12:15:18 »

ok wielkie dzięki za pomoc, aha a propo saulosa to widziałem na necie że są niebieskie i żółte, niebieskie to napewno ale żółte to też saulosa?


a propo  malawi.pl   to większość linków na podstrony  w tym portalu mi nie wyświetla .  też tak macie?
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 12:20:00 wysłane przez noizex » Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #5 : Październik 13, 2010, 12:50:12 »

Niebieskie to samce, żółte to samice:

Zdjęcie ze strony http://www.cichlidae.com
Zapisane

Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #6 : Październik 13, 2010, 16:24:12 »

1Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot”
Pseudotropheus saulosi

2Pseudotropheus sp. “elongatus ornatus”
Iodotropheus sprengerae

3Melanochromis dialeptos
Metriaclima livingstoni

4Labidochromis sp. perllmut
Melanochromis cyaneorhabdos "maingano”

Źrodlo to klub-malawi.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 16:26:02 wysłane przez Tomaszek15 » Zapisane
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #7 : Październik 18, 2010, 13:37:43 »

ok wielkie dzięki . dziś zakupiłem p.saulosi   8 samic i 2 samce.     dziś wieczorem zrobie zdjęcie akwa i wrzuce do działu zdjęć,        

aha a prócz spiruliny to dawać im jeszcze jakiś pokarm miesny?  wyczytałem że dafnie i artemie można podawać. a suchy np.taka mieszanka dla pyszczaków sklepowa też nie zaszkodzi?


włąśnie dokładnie przejżałem zdjęcia w internecie i porównałem je ze swoimi "samiczkami"   okzazało sie że to estherae red a nie saulosi samica...... lol to nieźle . nie zanam sie na tym a facet co w sklepie sprzedaj e ma takie pojęcie jak ja.    ktoś ma rade co teraz zrobić? oddanie odpada bo pewno nie przyjmą z powrotem... masakra 
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 13:46:23 wysłane przez noizex » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: