Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « filtracja i napowietrzanie 160l?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: filtracja i napowietrzanie 160l?  (Przeczytany 11527 razy)
antekpawel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Styczeń 23, 2011, 21:32:05 »

Mam pytanie myślałem o założeniu akwarium 160l (100x40x40) i mam pytanie co do filtracji i napowietrzania.
1. Czy potrzebne mi 2 filtry mechaniczny(wewnętrzny) i biologiczny(kubełkowy) czy wystarczy jak do wewnętrznego włożę ceramikę?
2. Czy potrzebny mi brzęczyk i filtr czy wystarczy odpowiednio skierowany strumień lub wężyk napowietrzający dołączony do filtra?
PS. Akwarium z rybami z Malawi.
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2011, 15:36:56 »

1. Kubełek możesz potraktować jako mechaniczno - bilogiczny (gąbki + ceramika). Jeśli masz wewnętrzny dodatkowo - możesz użyć jako mechaniczny
2. Wystarczy skierować odpowiednio strumień. Natomiast warto sie zaopatrzyć w napowietrzanie dodatkowe w sytuacjach awaryjnych (jeśli masz wewnętrzny filtr powinien wystarczyć wężyk do napowietrzania)
Zapisane

antekpawel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2011, 16:22:30 »

Dziękuje za odpowiedź. Tylko taka sprawa co do filtra bo kubełkowy jest droższy zdecydowanie, a ja nie mam za bardzo kasy wiec można dać wewnętrzny z gąbka i ceramika(poza tym kubełkowe to praktycznie same mocne, a to akwarium nie jest za duże).
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2011, 20:44:30 »

Dziękuje za odpowiedź. Tylko taka sprawa co do filtra bo kubełkowy jest droższy zdecydowanie, a ja nie mam za bardzo kasy wiec można dać wewnętrzny z gąbka i ceramika(poza tym kubełkowe to praktycznie same mocne, a to akwarium nie jest za duże).
Nie pociągniesz malawi na jednym filtrze wewnętrznym.
Są dobre filtry wewnętrzne typu fluval U, Eheim biopower, JBL seria i i każdy z nich mógłby pracować w takim baniaku ale nie sam.
Jakiego byś rozwiązania nie wybrał, potrzeba Ci raczej 2 filtrów, typowo biologicznego i typowo mechanicznego.
Pyszczaki sporo brudzą, dodatkowo zasadowa woda podnosi ryzyko zatrucia ryb amoniakiem. Potrzeba sporo nitryfikacji by to wszystko przerobic, masz co prawda podłoże jednak nie wyrobi ono bez biologicznego wsparcia filtra.
Przewaga filtrów kubełkowych nad wewnętrzynymi to w zasadzie tylko pojemność wkładów.
Cena w/w filtrów wewnętrznych jest zbliżona do filtrów kubełkowych. Inny filtrów wewnętrznych nie polecam, im pojemność filtracyjna jest znikoma co w przypadku malawi nie zda egzaminu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 21:56:25 wysłane przez mrs » Zapisane

antekpawel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Styczeń 25, 2011, 10:45:05 »

Skora tak to możecie doradzić jakiej firmy filtr zewnętrzny myślałem nad takimi:
-http://allegro.pl/filtr-jbl-cristal-profi-e700-mega-zestaw-hit-i1418532332.html
-http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-1000l-h-hw-302-wklady-okazja-i1411983745.html
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #5 : Styczeń 25, 2011, 12:08:12 »

JBL. Ten pierwszy
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
antekpawel
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #6 : Styczeń 25, 2011, 15:25:35 »

Ok. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Zapisane
akwa
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 03, 2011, 18:20:45 »

Ja pojecam wewnętrzny fan3 biologiczny albo nie
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: