Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zawodowa HODOWLA SKALAROW  (Przeczytany 10136 razy)
beton23
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Marzec 29, 2009, 12:40:11 »

Witam od 2 lat posiadam skalary ktore składają ikere, w koncu postanowiłem je odkładac i pomyslałem mozna by było zaczac hodowac dla pieniedzy od paru miesiecy odkladam male skalarki mam juz troche wychodowanych. Mam taką pare ktora od 3 miesiecy regularnie co 2 tygodnie sklada ikre mam nawe sposob co Zrobic by ją złozyły, po pary dniach jakis czwarty dzien gdy ikra juz sie dobrze rusza sciągam ją wezykiem  ( stare skalary opiekują sie nią tak długo az zaczną pływac i inne ryby je pozjadają bo stare nie są w stanie ich upilnowac) więc wydaje mi sie ze warunki w akwarium mam dobre  wiec sciagam je do małego akwa temp ok 27 - 31 stopni mocne napowietrzanie proble mam w pokarmie poniewaz na suchym jakims micro to one strasznie pomału rosną i duzo zdązy padnąć zanim dorosną mam jeszcze hodowle artemi ale tu jest problem bo jak ją wyhoduje to nie wiem przez co je przecedzic by oddzielic ją od skorupek i wody zasolone aby tego nie wlewac do mlodych. chciałem załozyc hodowle pokupic cały sprzet nawe bede miał na to zbyt, lecz problem cały w tym aby szybko i zdrowo rosły wiem ze na artemi one pujda jak z bicza ale jak to zrobic z tą artemia. Duzo przez ten czas obserwowałem duzo zmieniałem i musze powiedziec ze  juz nie mam problemu z wyhodowaniem skalara i utrzymaniem go lecz chodzi o to aby szybko i zdrowo roną i by nie padały w pierwszych dwuch tygodniach i pytanie czy moge tak powiedzmy dziennie soli sypnąć np godzinke po karmieniu by woda sie nie zepsuła. Jesli sa tu jacys zawodowi hodowcy i chcieli by sie podzielic swym doswiaczeniem to bardzo prosze poradzcie.
Zapisane
Xmodsss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 145



« Odpowiedz #1 : Marzec 29, 2009, 12:57:11 »

Zdradzi mi  Pan tą tajemnice o ty sposobie rozmnażania co 2 tygodnie skalarków
na forum bądź PW
Bardzo proszę
Zapisane
jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #2 : Marzec 29, 2009, 13:00:17 »

młode skalary możesz karmić np nicieniami micro, jest z nimi łatwiej niż z artemią
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
ostryx18
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Marzec 29, 2009, 13:09:31 »

najlepiej karmić oczlikiem najszybciej na nim rośnie narybek
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Marzec 29, 2009, 13:25:28 »

myślę że z micro jest najmniej problemów, a są pożywniejsze niż artemia.
Zapisane

beton23
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #5 : Marzec 29, 2009, 20:54:26 »

Szukałem na necie i powiem nie znalazlem nic konkretnego jak wychodowac prostym sposobem te nicienie micro moze wy macie jakies sposoby sprawdzone.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 21:22:45 wysłane przez beton23 » Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Marzec 29, 2009, 21:44:39 »

A co w tym skomplikowanego? Robisz pożywkę w postaci papki (płatki owsiane+cukier+mleko) dodajesz do tego szczyptę zarodową. Całość umieszczasz w plastikowym pojemniku (najlepsze są takie po gotowych surówkach) i zakrywasz folią zabezpieczoną gumką recepturką. Ro 3 dniach zbierasz pędzelkiem ze ścianek nicienie. Hodowla taka funkcjonuje ok 4 tygodni. Potem należy ją odnowić. W czasie intensywnego karmienia narybku najlepiej mieć kilka hodowli aby zapewnić sobie ciągłość w produkcji nicieni.
Zapisane

beton23
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #7 : Marzec 29, 2009, 22:04:18 »

Dobrze ale wszedzie pisza cos ze hodowla odbywa sie w ziemi?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Marzec 30, 2009, 17:46:17 »

Dobrze ale wszedzie pisza cos ze hodowla odbywa sie w ziemi?
mylisz micro z doniczkowcami
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: