Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hokejówka amazońska  (Przeczytany 7224 razy)
jacek14p
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


« : Luty 03, 2009, 00:16:50 »

4 Hokejówki ma już od 2 lat,teraz zacząłem myśleć o ich rozmnożeniu ale jest to dosyć trudne,ponieważ nigdy jescze nie uzyskałem narybku z ikry!
Jestem jednak optymistą i dzięki waszym odpowiedziom może uda mi się powiększyć moją populacje!
Samiec jest smuklejszy,a samica troche okrąglejsza,więc nie umiem rozpoznać kiedy jest w ciąży!
Czy te hokejówki zjadają ikre?
Co zrobić by chętniej przystępowały do tarła?
Zapisane

Poszukuje fajnych i obszernych książek na temat akwarystyki,głównie rybek.Jak wiecie to piszcie do mnie na priva!
rogerakva
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2009, 00:44:15 »

Nie ukrywajmy...rozmnażanie hokejówki nie jest łatwe.Ale... z tego co wiem a wiem trochę więcej bo kiedyś hodowałem te rybki to żeby  doprowadzić je do tarła należy je obficiej karmić. Samice gotowe do tarła mają zaokrąglony brzuszek.
Przygotuj zbiornik tarliskowy. Najlepiej żeby był trochę większy.Woda - 27-29 stopni, lekko kwaśna.
Do tego akva wybierasz najlepszą parę.  Wieczorem już powinny przystąpić do tarła.  Ikrę rzucają partiami po całym zbiorniku.  składają ikrę, a pózniej ją zjadają więc  zaraz po tarle musisz odowć dorosłe osobniki.
 Samce w trakcie tarła wydalają bardzo dużo spermy, więc trzeba  wymienić trochę wody po tarle, żeby zapobiec zmętnieniu.  Ikra hokejówek jes wrażliwa na światło dlatego trzeba zasłonić akva . Młode wylegają się po około 15 godzinach. Narybek zaczyna pływać po jakiś 4 dniach. Wtedy można odsłonić akva. Małe hokejówki karmisz wrotkami i pantofelkami. Później można podawać im larwy solowców. Jak będziesz miał dobre warunki to młode szybko urosną.
Zapisane
Rparys
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Lipiec 30, 2013, 20:07:00 »

Witam

Dzisiaj odkryłem, że w akwarium ogólnym pływa sobie jedna sztuka młodej Hokejówki. Niespodzianka wielka Smiley
Zdjęcie ciężko zrobić ale postanowiłem wstawić

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: