Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żałobniczki  (Przeczytany 9958 razy)
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Kwiecień 14, 2013, 15:46:51 »

Cześć, jestem nowy na forum . Mam parkę żałobniczek (prawdopodobnie) jedna ma 4 cm długości , a druga 5,5 cm  maję po 2 lata
. A pytanie brzmi : Czy mogę je rozmnożyć ? Jeśli tak to jak ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 18:48:14 wysłane przez CytruS » Zapisane
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2013, 18:48:34 »

HELP!!!!!!!!!!
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2013, 19:22:35 »

Po pierwsze. Spokojnie, ktoś odpisze Wink Z moich zbiorów wynika, że dojrzałą parę lub dwa samce i jedną samicę umieszczamy w gęsto zarośniętym akwarium. Temperatura 26-28 stopni, pH 7, woda miękka lub bradzo miękka. Z ikry po 2-3 dniach wylęga się narybek, rodziców usuwamy. Zaczynami karmic po 2 dniach drobnym pokarmem. Samica pewnie jest grubsza do samca.
P.S Google nie gryzie, jest tam tego duuużo Wink
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 19:24:59 wysłane przez Morlinek » Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2013, 20:15:09 »

http://rybkiwakwarium.eu/zalobniczka-czarna-tetra-ryba
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Maj 14, 2013, 15:18:30 »

A jak mogę je sprowokować do tarła Huh  o to mi chodzi
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 14:23:19 wysłane przez CytruS » Zapisane
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #5 : Maj 14, 2013, 16:08:04 »

plisssss
 help

Zapisane
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #6 : Maj 16, 2013, 06:25:11 »

pomożecie  Huh plissss
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #7 : Maj 16, 2013, 12:39:24 »

Co ty czytać nie potrafisz czy co ....?
Przecież dostałeś odpowiedź oraz wskazanie linku z opisem.

Żebyś znowu nie przegapił to powtórzę:
http://rybkiwakwarium.eu/zalobniczka-czarna-tetra-ryba
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #8 : Maj 19, 2013, 18:02:34 »

Czytałem na internecie i zastosowałem się do porad (akwarium 30 l tem. 27 napowietrzanie mech jawajski na spodzie akwarium + 2 samce jeden w wieku samicy <2 lata> a drugi młody ,samica strasznie gruba ) ale nic się nie dzieje , a podobno po max 4 dniach powinna być ikra 
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #9 : Maj 19, 2013, 20:11:00 »

Tam na tym linku piszą o akwarium minimum 40litrów, może w twoim czują że jest ciasno. Aby woda była kwaśna wyjmij kamienie jeśli są w akwarium i dorzuć korzeni jeśli ich nie ma.
I za bardzo ci jakoś zależy na ich rozrodzie, pewnie jak ci się uda jer sprowokować to i tak 100% młodych zdechnie w przeciągu tygodnia. Jak nie to i tak będziesz się bujać by sprzedać jakieś sztuki "zarobisz" 5zł, więc jeśli mnożysz je na handel to sobie odpuść. Urządź ładnie akwarium i niech pływają, a jak padną za parę lat to sobie dokupisz lub przyjmiesz za free od kogoś co będzie zmieniał obsadę.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 07:40:08 wysłane przez iro1979 » Zapisane

CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #10 : Maj 19, 2013, 20:28:19 »

czemu uważasz , że 100% młodych zdechnie w ciągu tygodnia Huh
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #11 : Maj 20, 2013, 06:05:39 »

Rybki składające ikrę są bardzo małych rozmiarów po wylęgu, zanim się wyklują to ikra już jest narażona na ataki wypławków. To co się wykluje ciężko wykarmić bo aby zachęcić do jedzenia, jedzenie powinno się ruszać czyli małe robaczki co zmieszczą się w mikroskopijnej paszczy. Sam szukałem w zoologach takiej karmy i nie mają, nigdy n ie mają, pytałem wiele razy w różnych sklepach. Na allegro znajdziesz nicienie mikro, ale trzeba je hodować by zawsze były i były żywe. Pierwszym pokarmem powinny być i tak mniejsze stworzonka - pierwotniaki, czytałem jak założyć hodowlę i też mi się nie udało. Karmienie drobnym suchym pokarmem brudzi wodę i nic poza tym, rybki traktują taki pokarm jak piasek czy coś nie do jedzenia.
Uważam, że młode padną z głodu i zabite przez wypławki. Życzę ci powodzenia, kto wie, może ci pójdzie lepiej niż mi. Kiedyś miałem kilka lat akwarium i nie udało mi się odchować nawet 1 rybki z ikry (a ikrę miały wielokrotnie kirysy pstre, prętniki karłowate, pielęgnice zebry i może coś jeszcze). Teraz akwarium zakładałem z myślą o wyglądzie nie hodowli i mi ramirezy złożyły ikrę już chyba ze 20x. Zawsze to samo. Pewnie trzeba by się pozbyć wypławków, załatwić miękką wodę z RO bo sporo ryb takiej potrzebuje, założyć hodowlę pierwotniaków. Nie wiem czy odchowanie kilku sztuk rybek na handel jest tego warte bo jak pisałem rybki często można pozyskać na np. gumtree za darmo, tu na forum tez oddają (np skalary wydziałem ostatnio). Jak chcesz rozmnożyć w innych celach, jakiś poznawczych czy coś to próbuj.
Zapisane

CytruS
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #12 : Maj 20, 2013, 13:45:03 »

dzięki iro1979 o taką odpowiedź mi chodziło  Grin Grin Grin
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: