Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 207336 razy)
Alisha161
Wielbicielka Crown-tail'i
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #360 : Lipiec 06, 2007, 11:46:35 »

Lukasie, czyli kotnik minimum 15-20l.?
Jak poradzisz sobie z natelnieniem wody po tarle, żeby narybek nie został wessany do filtra?
Wystarczy nie filtrować.
Zapisane

I pomyśleć, że myślę tylko o rybkach!
Zapraszam na moją stronę internetową:
http://www.zwierzakiwdomu.fora.pl
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #361 : Lipiec 06, 2007, 12:58:16 »

Bój się Boga, dziewczyno! Dlaczego dajesz ludziom takie rady?

Jeśli ktoś boi się aby narybek został wessany do filtra stosuje się zazwyczaj filtr gąbkowy podłączany do napowietrzacza (brzęczka).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #362 : Sierpień 16, 2007, 00:05:21 »

moje bojowniki sie rozmnozyly Smiley
Zapisane

KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #363 : Październik 23, 2007, 15:07:45 »

moje bojowniki sie rozmnozyly Smiley

Plz. napisz mi na pw jak to sie wszyystko dzilo i jakie miales parametry w akwa


Co do tematu, to nareszcie mam samiczki, i chcem zaczoc je rozmnazac !!
I mam jeszcze jednp pytanko: moje samiczki maja ok. 3 cm : czy da sie je rozmnazac??
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 15:05:30 wysłane przez KreciX » Zapisane
M@teusz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52


nieobliczalne piękno


« Odpowiedz #364 : Październik 29, 2007, 18:44:50 »

a ja mam tak: akwarium 30 litrów : 1 samiec i 3 samice. Samiec buduje gniazdo, jak na razie to bardzo skąpe jest Wink, a wszystkie 3 samiczki są chętne i mają pionowe paski i z dnia na dzień co raz większe brzuchy. Jak on sobie poradzi z 3 samicami na raz? Chyba nie da rady? A jak zrobi to z tylko jedną to te 2 będą miały zakorkowanie się ikry? ciemno to widzę. coś poradzicie?

Oj już zdecydowanie większe te gniazdo jest. tak z 20 cm2.i grube owszem. Samiczki troszkę mniej gania bo jest zajęty ciągłą budową, ale samiczki maja duże brzuszki pełne ikry.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 15:10:38 wysłane przez M@teusz » Zapisane

"...Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni?
Noce i dni!
I pory roku krążyć zaczną znów
Jak obieg krwi:
Lato, jesień, zima wiosna -
Do Boliwii droga prosta!
Wiosna, lato, jesień, zima -
Nic mi się nie przypomina!..."
KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #365 : Listopad 04, 2007, 10:03:54 »

Juhu! zaczelo sie!! Samica podplywa do samca, szturcha go pyskiem w bok, samiec ja tez, czasem sie stroszy... ciekawe co z tego bedzie xD
Zapisane
joel3
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #366 : Listopad 06, 2007, 23:35:28 »

po moich probach rozmnozenia ramirezek sprobowalem z bojownikami i musze powiedziec ze chyba nie ma nic prostszego niz rozmnazanie bojownikow jesli chodzi o rybki skladajace ikrejesli bede mial troche wiecej czasu sprobuje to opisac dokladniej
Zapisane

Aqwa 112 l
Bocja wspaniala 5
Bocja pregowana 2
Zbrojnik niebieski 2 + 20 mlodych
Bojownik syjamski 3
Razbora klinowa 4
Bystrzyk ozdobny 1
Mieczyk 3
Gupik 2
Ramirezki 1
Krewetki 4
Slimaki moze 10
MARCIN141115
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #367 : Listopad 18, 2007, 19:01:23 »

moje bojowniki po raz 4 sie tra Cheesy:D tylko mam zawsze problem z wychowaniem mlodych SadSad niemoge ich wykarmic Sad dajcie jakies rady jak to latwo zrobic Cheesy:D
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #368 : Listopad 18, 2007, 19:36:16 »

Może mrożony cyklop i niecienie mikro a do tego karma dla narybku dadzą radę Wink .
Zapisane

karmel
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


www.myspace.com/karmeljarzomb


WWW
« Odpowiedz #369 : Grudzień 06, 2007, 02:24:07 »

Może mrożony cyklop i niecienie mikro a do tego karma dla narybku dadzą radę Wink .


nie polecam... przez pierwszy okres najlepiej pierwotniaki - polecam pantofelki (paramecium sp.) , narybek może nie poradzić sobie z cyklopsem i z nicieniami
jak hodować pantofelki mozesz poczytać tu:

http://komandos56.w.interia.pl/zrobtosam/hodowla_pantofelkow.htm

sam hoduje pantofelki na skórce od banana ;>

a co do natleniania to przez pierwsze 3 tygodnie musi być bo dopiero po tym czasie wytwarza sie labirynt...
zawsze można podłączyć pompkę i użyć starych sposobów jak zgięcie wężyka żeby leciało mnie bąbli (chociaż można kupić rozdzielacz) ;> ale opcja z filtrem gąbkowym tez jest dobra... używam jej przy hodowli pielęgnic afrykańskich i doskonale zdaje egzamin...

pozdrawiam


aaa jeszcze jedno odnośnie hodowli pierwotniaków i innych "pokarmów żywych" Tongue można poczytać z najnowszy wydaniu "magazynu akwarium" ;]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 02:25:56 wysłane przez karmel » Zapisane

170l , 50l, 50l, 40l, 15l, 15l, 15l
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #370 : Styczeń 07, 2008, 15:25:49 »

MARCIN141115 a nie będziesz miał później problemów z samcami?? będą walczyć przecież ze sobą.. no chyba że będziesz oddzielał każdego w inny zbiornik..  Wink
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #371 : Styczeń 09, 2008, 11:13:11 »

powiedzcie mi czy kiedy małe bojowniki zaczynają bójki między sobą.. w jakim wieku?? bo chciałbym ich rozmnożyć ale nie wiem co później zrobić z samcami jak podrosną trochę żeby nie wykończyły siebie nawzajem..  Wink
Zapisane
MARCIN141115
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #372 : Styczeń 09, 2008, 15:09:40 »

david zadales pytanie co zrobie z samcami
moje maja teraz troszke ponad 2 cm i przy takiej wielkosci juz zaczynaja ze soba wolaczyc, ale na razie sie tylko odganiaja poprostu zajmuja terytoria jak to bojownik a przy takiej wilkosci nieda sie rozruznic ktore to samce a ktore to samice
samce mozna odruznic dopiero jak zaczna zapuszczac pletfy a to moze byc nawet przy 6 miesiacu

a co do moich bojownicza to trzymaja sie bardzo dobrze szybko rosna Cheesy ale zostaly tylko 3:(SadSad bo zabily swoich mlodszych braci i siostry ;p a nie mialem ich jak odizolowac i nie chcialem im zmieniac srodowiska
mam nadzieje ze przy nastepnym bd wiecej mlodych Smiley ale do tego jeszcze duuuuuuuzo czasu Cheesy
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #373 : Styczeń 09, 2008, 16:11:33 »

ok dzięki za info Wink
Zapisane
Liczek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #374 : Styczeń 28, 2008, 17:43:54 »

Mam pytanie,więc mam pare bojków ale samiec wogóle sie nie interesuje samicą Angry?Samica jest młoda kolor ma taki nijaki tylko płetwy troche czerwienią zapodają.Czy to jeszcze za wczesnie na jakies gody?Ile samica dojrzewa aby była gotowa do rozrodu?Dzieki pozdrawiam
Zapisane

Prosto z Janowa to jest Widzew kolego,na każdym osiedlu znajdziesz cos nowego...
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39
  Drukuj  
 
Skocz do: