Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 207471 razy)
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #345 : Marzec 13, 2007, 17:46:43 »

Witka

PROSZE O MOZLIWIE SZYBKA ODPOWIEDZ (zanim sklepy zamkna)


wiec mam tarlo bojkow w ogolnym
i mam tam 4 skalary
ale nie mam ich gdzie wsadzic.

Ikra juz jest.

Czy moge cos wykombinowac z kotnikiem wewnetrznym
tzn wsadzic tam ikre i samca czy cos, czy sama ikre Huh
jak tak - to kiedy?

PLZ HELP!!!!!!!!!!!!!



EDIT
Kupilem nawet fajny kotnik i zrobilam taka akcje, bo myslalem, ze podstawie powoli kotnik pod bojka i ikre i wszystko bedzie tak jak bylo, tylko bojek bedzie bezpieczny. I ... shit - cala ikra opadla na dol kotnika, bojek byl zdezorientowany, skalary podplywaly pod kotnik, a on probowal je przeganiac, walac w szybe i robiac chaos w kotniku. W kazdym razie chyba zjadl cala ikre, ktora opadla na dno kotnika. Nie zostalao nic  Cry
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2007, 12:34:45 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
hergar
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #346 : Marzec 14, 2007, 12:20:06 »

Oswald nie ma co przenosic samca z ikra czy pakowac go do kotnika w ogolnym akwarium bedzie zachowywal sie tak jak to opisales czyli szalal
ja tutaj widze jedno rozwiazanie
otoz przeniesc sama ikre bardzo delikatnie na lyzeczce do kotnika - nie musi byc duzy i tam pozostawienie ikry najlepiej wsrod wglebki czy innych roslinek plywajacych
dzieki temu rybki ktore sie wykluja beda mialy wieksza szanse na niespadniecie na dno akwarium i smierc
tylko nie licz na liczny przychowek tym sposobem ale jest szansa ze kilka maluchow uratujesz Smiley
Zapisane
dominik88330
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #347 : Marzec 21, 2007, 22:17:43 »

nie chce mi sie czytac calego watku bo jest 24 stron ile trwa rozmnazanie bojkow od zaczecia robienia gniazda przez samca az do zlozenia ikry??
Zapisane

zostalo tylko skromne 300l Wink
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #348 : Kwiecień 18, 2007, 17:47:12 »

Kurcze zafascynowałem się bojkami. Poniedzieli mam zamiar kupić sobie nowy zbiornik ile litrów będzie na nich najlepszy żeby doprowdzić do tarła??? Przeczytałem cały ten temat ale tego nie znalazłem i mam pytanie czy morzna kupić z zoologu samca bojka z takiego kubeczka, bo tylko takie u mnie są??? Czytałem że oni nie mają instynktu to tarła?? I czy wogule morzna nimi symulować tarło???
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #349 : Kwiecień 18, 2007, 20:32:10 »

I czy wogule morzna nimi symulować tarło???

he...  Huh Huh Huh co to znaczy "symulowac tarlo"?

To idzie dosyc szybko. Bojek buduje gniazdko i tak w 1,2,3 dni jest tarlo i (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) juz jakby podczas tarla samica spuszcza ikre a samiec ja lapie i przykleja do gniazda. Tarlo wyglada b. romantycznie i efektownie.

Ja mam bojka z kubka i sie trze - i to ostro. Najwazniejsze sa jakies plywajace roslinki gdzies w rogu, gdzie nie ma ruchu wody.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #350 : Kwiecień 19, 2007, 15:16:53 »

Oswald mi chodzi z tym symulowaniem o to, że jak kupie samca z zoologu i wpuszcze do akw. tarliskowego bez samicy to jest morzliwe że będzie robił gniazdo??? Czy to tak jest że trze się np. co miesiąc, albo jeszcze żadziej???
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #351 : Kwiecień 19, 2007, 19:10:33 »

czy buduje gniazdo bez samicy to nie wiem. moze ktos podpowie ale to chyba nie jest zbyt istotne.

U nie bylo tak, ze pierw mialem samego samca i nie robil nic. Potem dokupilem 2 samice i sie "podwalal" tzn podplywal napuszony, ale poza tym nie dzialo sie nic. Dopiero jak wrzucilem troche wglebki, to odwalil takie gniazdo ze szok i jakos zaraz po tym bylo tarlo.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #352 : Kwiecień 19, 2007, 19:26:02 »

a czy jest morzliwe tarło jednego samca z dwoma samicami na raz, bo ja do aqw. 50l. chce kupić samca i dwie lub trzy samice???
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #353 : Kwiecień 19, 2007, 19:29:01 »

imho jest malo mozliwe. jedna samica bedzie dominowac. ja musialem samice rozdzielic bo jedna drugiej cale pletwy poobgryzala.
moze wiecej samic jest lepsze niz 2, bo uwaga tej dominujacej nie skupi sie wylacznie na tej slabszej - ale z tym doswiadczenia nie mam. Moze bedzie tak, ze jak bedziesz mial 4 samice to ta najslabsza bedzie goniona przez wszystkie, ta troche silniejsza przez pozostale 2 a ta trzecia przez ta najsilniejsza.

PS to nie jest zabawne bo walki sa na smierc i zycie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 19:32:46 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #354 : Kwiecień 19, 2007, 19:40:42 »

tak też myślałem:)))
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #355 : Kwiecień 19, 2007, 19:41:51 »

czy buduje gniazdo bez samicy to nie wiem. moze ktos podpowie ale to chyba nie jest zbyt istotne
oczywiście że buduje

Cytat: szymczak16
a czy jest możliwe tarło jednego samca z dwoma samicami na raz, bo ja do aqw. 50l. chce kupić samca i dwie lub trzy samice???
nie jest możliwe tarło samca z 2 samicami na raz
Zapisane

szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #356 : Kwiecień 19, 2007, 19:48:07 »

No ale jak bym kupił np. jutro samca to długo musiałbym czekać aż zbuduje gniazdo???
Zapisane
pan glut
Gość
« Odpowiedz #357 : Maj 04, 2007, 14:56:30 »

napewno niecale 3 dni w dogodnych warunkach
Zapisane
słoneczko2
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #358 : Czerwiec 04, 2007, 10:26:05 »

Witam . Mam pytanie dotyczące rozmnażania bojowników . Postanowiłam spróbować . Umieściłam samca w osobnym , małym akwarium . Zaczął budowe gniazda i siedzi już trzy dni i gniazdo buduje , tylko że to gniazdo porozpraszane jest po całym akwa . Trochę tu , trochę tam . Dla zachęty postawiłam koło akwa słoik z samiczką i w tym momencie budowa przestała go interesować , zajął sie stroszeniem . No to ja hops samiczkę do samca no i zaczęła sie gonitwa . Martwi mnie to gniazdo że jest takie rozproszone , i czy nie za wczesniej wpuściłam samiczkę . Samiczka chyba jest gotowa , wygląda jak zebra ,cała w pasy . Właśnie patrzę do akwa , samiec przestał ją gonić , chyba dalej buduje , a samica leży na dnie (wystraszyłam sie że ją zamęczył , ale całe szczęście nie). Poradźcie co dalej robić , zostawić tak i czekac na rozwój sytuacji , czy wyciągnąć samiczkę i czekać aż samiec dokończy budowę
Zapisane
Ralfik
GG 9607089
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #359 : Czerwiec 12, 2007, 17:10:55 »

A dlaczego u mnie to samica goni samca? Mało tego, tak mu oskubała płetwy, że ten ledwo zipie. Różnych rzeczy próbowałem ale efekt zawsze jest ten sam - jak samiec z samicą są w jednym zbiorniku to dostają świra ( ten cienias ucieka o ona by go zabiła gdyby nie moja interwencja).  Huh
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39
  Drukuj  
 
Skocz do: