Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 205719 razy)
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #540 : Maj 22, 2009, 20:44:48 »

Co rozumiesz przez kotnik? Bo jak taki pływający, to to nie jest dobry pomysł. Powinno być oddzielne akwarium tarliskowe.

Ja bojowników nie rozmnażam, i nie zamierzam, ale z tego co czytałam wynika, że najpierw powinno się odłowić do zbiornika tarliskowego samca, a samice później.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #541 : Maj 22, 2009, 20:54:11 »

Moje bojowniki juz 2 razy rozmnazaly sie tak "same z siebie" w ogólnym. Po wpuszczeniu 3 samic, samiec maniakalnie budował gniazdo, a panienki puchneły od ikry. Delikatny ruch wody sprawiał ze gniazdo sie rozlatywało. W pewnych odstepach czasu doszło do 2 tareł (tarł?) bez gniazda z ta sama samica (ta najbardziej pogryziona). Huh Samiec "wkleił" ikre w 3 bable i ciagle próbował je na nich utrzymac. W nocy, gdy zgasła lampa, wszystkie jajeczka opadły na dno.

Czy samiczka nie szkodzi gdy sa ciagle pełne po brzegi ikry?
Co z samcem który przestał robic gniazdo? Czy gdy w przyszlosci umieszcze go w tarliskowym mu sie "przypomni"?
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #542 : Maj 22, 2009, 20:58:26 »

próbował je na nich utrzymac. W nocy, gdy zgasła lampa, wszystkie jajeczka opadły na dno.
Czy samiczka nie szkodzi gdy sa ciagle pełne po brzegi ikry?
Może trzeba było świecić cały czas?
W naturalnych warunkach, gdy w niesprzyjających warunkach nie dochodzi do tarła (a dzieje się to nawet w Polsce), ikra zostaje wchłonięta.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #543 : Maj 22, 2009, 21:00:59 »

Ja wcale narazie nie chce ich rozmnazac, one same tak zaczeły. Mysle ze swiecenie cała noc zaszkodzi im na ich zegar biologiczny, pozatym mam akwarium w sypialni. Moje pozostałe samiczki "chodza" z ikra juz miesiac. Sad
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #544 : Maj 22, 2009, 21:06:59 »

Mysle ze swiecenie cała noc zaszkodzi im na ich zegar biologiczny, pozatym mam akwarium w sypialni.
Myślę, że bardziej chodzi Ci o Twój zegar biologiczny  Wink
Rybom nic nie będzie, włącz zwykłą lampkę nawet 10W energooszczędną i będzie w porządku.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #545 : Maj 22, 2009, 21:59:08 »

Samcowi daj jakis budulec na gniazdo, najlepiej liscie pływające.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #546 : Maj 24, 2009, 13:04:55 »

polecam lekturki

1 lekturka
2 lekturka
3 lekturka
Zapisane

qspy
Zainteresowany
**
Wiadomości: 117


« Odpowiedz #547 : Październik 20, 2009, 15:08:45 »

Witam wczoraj kupilem 2 Bojowniki Samca i Samice. Kiedy dojdzie do Tarla Huh
Zapisane
prętnik
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #548 : Październik 22, 2009, 19:22:25 »

heh morze i to późny temat ale jak zresztą większość labiryntowców w tym bojownik syjamski Betta splendens  jest rybom dość opiekuńczą rzadko się zdarza żeby zjadał ikrę choć miałem takie przypadki ale w tedy od razu wiedziałem że nic z tego nie będzie bo
i tak ich nie odchowam ale powracając do tematu  myślę że dziej się tak bo pewnie kupiłeś bojownika syjamskiego z małego plastikowego kubeczka  właśnie to robi u nich zaburzenia psychiczne bo jak wejdzie do akwa np 60l to jest oszołomiony i często atakuje inne ryby  myślę że warto pozostawić takiego osobnika płci męskiej w  większym akwarium przez miesiąc a  potem prubować  doprowadzić do tarła         Smiley                 pozdrawiam
Tomasz
Zapisane
Squ3sh
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #549 : Listopad 10, 2009, 14:53:27 »

Witam,

W moim akwarium z bojownikami zauwazylem plywajace malenkie bojowniki. Nie zagladalem ostatnio do akwa zbytnio z powodu braku czasu wiec nie wiem kiedy tarlo zaszlo i ile dni maja male rybki. Teraz mam pytanie poniewaz parka nadal robi swoje zaloty i w gniezdzie widac kilkanascie jajeczek to co zrobic z parka czy odlowic je zeby nie zjadly narybku czy poczekac az sie cos wykluje z tych jajeczek czy zostawic oboje rodzicow i liczyc na to ze nie zjedza mlodych?

Pozdrawiam Squ3sh
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #550 : Listopad 10, 2009, 21:37:08 »

Wyciągnij samice a samca zostaw. Kiedy wyklują się maluchy to i samca odłów, jak narazie samiec będzie się opiekował jajeczkami.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Squ3sh
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #551 : Listopad 11, 2009, 09:39:01 »

Tylko wlasnie problem w tym, ze tak jak napisalem wyzej czesc maluchow juz sobie plywa po akwa. A troche jajeczek jest jeszcze w gniezdzie. Tylko nie wiem czy to ten sam miot i tamte sie nie wykluly jeszcze czy to po nowym tarle Huh Samice juz odlowie, a samca zostawie poki co i tak nie jest zainteresowany narybkiem, a mlode trzymaja sie zdala od gniazda i nie maja z bojkiem praktycznie kontaktu gdyz on siedzi tylko pod gniazdem.
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #552 : Listopad 11, 2009, 14:16:38 »

Narazie maluchów nie atakuje ale jak młode podpłyną pod gniazdo może je zaatakować a narazie nie zwraca na nie uwagi, jak reszta sie wykluje to musisz go odłowić.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mateusz13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #553 : Grudzień 07, 2009, 18:23:30 »

Witam chcę zaprezentować wam mój dziennik związany z tarłem bojownika

Na początek chcę wam przedstawić akwarium tarliskowe

link :http://img38.imageshack.us/img38/9906/p1010339ai.jpg

I samca ,samicy nie udało mi się sfotografować ,bo siedziała w kokosie ;d.

Samiec

link :   http://img263.imageshack.us/img263/4787/p1010340z.jpg

Temp wynosi 28 stopni

Na razie nie mam pokrywy macie pomysł z czego ją zrobić ??

Samiec będzie pływał w akwarium dopóki wykąbinuję jakaś pokrywę ,żeby po prostu nie wyleciał ;d.
Zapisane
mateusz13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #554 : Grudzień 07, 2009, 19:15:11 »

Ok pokrywa zbudowana z kobiałki fajnie nawet to wygląda ,i ma nawet dziurki na powietrze nawet spore to duży plus Cheesy. ok teraz biorę się za przełożeniem bojownika do akwarium tarliskowego .

Mam pytanko pierw przełożyć tylko samca i czekać aż zrobi gniazdo czy jak ?
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39
  Drukuj  
 
Skocz do: