Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 207241 razy)
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #495 : Październik 31, 2008, 10:52:04 »

Genetyka jest bardzo skomplikowaną nauką i raczej zwykły posiadacz akwarium sobie z takimi rzeczami nie poradzi. W każdym razie, żeby wiedzieć, jaki bedzie kolor potomstwa, nie wystarczy tylko wiedzieć, jakich kolorów są rodzice, ale także wcześniejsi przodkowie, które geny mają dominujące, a które recesywne,  etc.

Odpuść sobie.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #496 : Listopad 18, 2008, 12:42:05 »

To i ja postanowilem opisac proces rozmnazania naszego staruszka. Zdjecia wrzuce jesli wszystko sie uda. Pan samiec bojownik Leon ma juz ponad rok, ale chyba nadal jest sprawny. Wiem ze juz bral kilka razy udzial w tarle, wiec doswiadczenie ma. Wczoraj przenioslem go do oddzielnego akwarium 25L z pistiami, rogatkiem, itd. Przez 2 godzinki poznawal teren. Kiedy sie zadomowil postanowilem pokazac mu samiczke  (niebieska terrorystka). Do akwa wlozylem sloik z samiczka. Leon sie postroszyl, strzelil kilka rundek, itd. Po jakichs 10 minutach terrorystka wrocila do ogolnego akwa. Leon zostal sam. Pletw nie stroszyl, plywal dalej jak gdyby nigdy nic. Balem sie ze moze byc za stary. Wstaje jednak dzisiaj rano do pracy, patrze a tam calkiem przytulne gniazdko o wymiarach mniej wiecej 5x5cm. Staruszek pokazal ze jeszcze ma troche sily. W takim razie jak jest gniazdo to dostanie terrorystke dzisiaj kolo 15. Mam nadzieje ze nie bedzie zaniedbywal procesu budowy gniazda. Na bierzaco bede opisywal przygody Leona i Terrorystki.
------------
Wczoraj Terrorystka zostala wpuszczona do Leona. Chlopak mocno ja przegonil. Ta miala sliczne pionowe pasy. Caly czas mu sie chowala a on budowal duze sliczne i mocne gniazdo. Jak dzisiaj wychodzilem do pracy to gniazdko bylo juz spore, ale samiczka nadal sie chowala. Wroce z pracy to sprawdze jak wyglada sprawa.
Co radzicie, po zabraniu samiczki nakarmic samca?
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 16:06:37 wysłane przez sakaguczi » Zapisane

205L, 40L, 25L.
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #497 : Listopad 20, 2008, 10:28:46 »

Konczy sie juz 2 dzien jak samiczka jest wpuszczona do samca. Caly czas ma pionowe pasy i nieustannie sie chowa. Samiec zbudowal duze i mocne gniazdo, poprawia je caly czas. Samiczka niestety nadal nie wyplywa z kryjowki. Od wpuszczenia jej minelo juz 40godzin. Dam jej jeszcze szanse do jutra. Jesli nic sie nie stanie, to chyba pora pomyslec o podmianie samicy?
Zapisane

205L, 40L, 25L.
kolacz
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #498 : Listopad 20, 2008, 10:44:41 »

Natury nie da się popędzać  Wink.Jak samiczka będzie naprawdę gotowa,to myślę,że się uda.Daj im jeszcze troszkę czasu.
Pozdrawiam
Zapisane

sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #499 : Listopad 20, 2008, 10:55:50 »

Ok, w koncu przeciez bedzie woz albo przewoz. Jesli sie nie zdecyduje, pasy znikna lub bojek mocno zacznie ja ganiac to wtedy pomysle nad zmiana. Narazie niech sobie tam siedzi Smiley
Zapisane

205L, 40L, 25L.
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #500 : Listopad 24, 2008, 12:24:47 »

Dzisiaj minie tydzien od momentu wpuszczenia samiczki do akwa tarliskowego. Samiec wkolko buduje gniazdo, samiczka wkolko ma pasy i sie chowa. Nie uwazacie ze to trwa za dlugo? Co z tym fantem zrobic? Dac im jeszcze czas czy rozdzielic, bo i tak nic z tego nie bedzie? Moze dac im z tydzien przerwy i po tygodniu spowrotem skompletowac pare ( tylko że z druga samiczka).
Wszelkie rady mile widziane. Jakie mogly by byc objawy gdyby samiec byl za stary do tarla?

Zapisane

205L, 40L, 25L.
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #501 : Grudzień 04, 2008, 20:39:04 »

No i stało się - dzisiaj wpuściłem samice do akwarium 112l które zamieszkują 10 milnezji, stadko narybku (pojawiło się w 1 dzień po oddaniu skalarów ;-), 4 mieczyki i samiec bojownika. Zobaczymy co się będzie działo - narazie to jest tylko teoretycznie samica bojownika - zaprzyjaźniony sprzedawca przyznał że on te bojowniki kupił jako samice... ale czy to są samice - pojęcia nie ma... ja też - zobaczymy co z tego będzie.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #502 : Grudzień 04, 2008, 20:43:58 »

No i stało się - dzisiaj wpuściłem samice do akwarium 112l które zamieszkują 10 milnezji, stadko narybku (pojawiło się w 1 dzień po oddaniu skalarów ;-), 4 mieczyki i samiec bojownika. Zobaczymy co się będzie działo - narazie to jest tylko teoretycznie samica bojownika - zaprzyjaźniony sprzedawca przyznał że on te bojowniki kupił jako samice... ale czy to są samice - pojęcia nie ma... ja też - zobaczymy co z tego będzie.
Ziomek jak uda Ci się odchować to ja chętnie odkupie parę sztuk od Ciebie
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #503 : Grudzień 04, 2008, 20:45:12 »

spoko ;-)
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Przemo219
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #504 : Grudzień 12, 2008, 22:21:33 »

Czy ruch wody może być przyczyna popsucia gniazda bojowników  w akwarium i czy mogę je trzymać w temp. 21st. C
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #505 : Grudzień 13, 2008, 10:56:35 »

Tak ruch tafli wody mógł zniszczyć gniazdo (a raczej napewno ruch tafli wody je zniszczył). Dla bojowników temperatura wody 21*C to trochę za mało zwiększ do ok 26*C, oczywiście stopniowo co jakiś czas o 1*C.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #506 : Grudzień 22, 2008, 10:05:13 »

Dzisiaj minie tydzien od momentu wpuszczenia samiczki do akwa tarliskowego. Samiec wkolko buduje gniazdo, samiczka wkolko ma pasy i sie chowa. Nie uwazacie ze to trwa za dlugo? Co z tym fantem zrobic? Dac im jeszcze czas czy rozdzielic, bo i tak nic z tego nie bedzie? Moze dac im z tydzien przerwy i po tygodniu spowrotem skompletowac pare ( tylko że z druga samiczka).
Wszelkie rady mile widziane. Jakie mogly by byc objawy gdyby samiec byl za stary do tarla?


Ogolnie rybcie razem byly jakies 1,5 tygodnia. Myslalem ze nic z tego nie bedzie, gdyz nie widzialem ani ikry ani zadnych maluszkow! Bylem pewien ze nic z tego nie wyszlo. Samice odlowilem do ogolnego a samca wylowilem i przenioslem do jego 25L. Od tamtego czasu minelo jakies 3 tygodnie. Wczoraj, podmieniam wode, patrze a tam plywa jakas malutka rybka. Po chwili patrze, jest i druga! Po dokladniejszych ogledzinach, stwierdzam ze to 2 male bojowniki!!!!!!! Niesamowite, w zwiazku z tym wniosek taki ze jednak tarlo sie odbylo i kilka malenstw przenioslem nieswiadomie podczas przenoszenia Leona do jego zbiornika. Niestety reszta zostala przeze mnie zlikwidowana (nieswiadomie). W kazdym badz razie mam przynajmniej 2 male bojowniki bez zadnego specjalistycznego karmienia. Dodam, ze ostatnie 1,5tygodnia bylem na urlopie i do zbiornika Leona nie bylo dodawanego zadnego zarcia. Wniosek... bojowniki to naprawde silne ryby i wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno cos odchowac Wink Oczywiscie, jesli swiadomie bym pilnowal calego procesu to liczba bojownikow bylaby znacznie wieksza.
Zapisane

205L, 40L, 25L.
Przemo219
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #507 : Styczeń 04, 2009, 13:04:14 »

A co ile mogę dopuścić samice do samca? Co ile możne składać ikrę?
Zapisane
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #508 : Styczeń 04, 2009, 16:03:02 »

Z tego co wiem to dosyc czesto, nawet co 2-3 tygodnie, z tym ze pytanie jest! Co zrobisz z malymi?
Zapisane

205L, 40L, 25L.
Przemo219
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #509 : Styczeń 04, 2009, 21:15:52 »

Tak wiem ale moja samica wcześniej miała dwa tarła niestety z niewiadomych przyczyn małe zniknęły a teraz siedzi 2 tygodnie z samcem i nic
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39
  Drukuj  
 
Skocz do: