Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 207362 razy)
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #480 : Maj 10, 2008, 20:41:16 »

Hej, wpadłem na super pomysł. Jak wiecie filtr Aqua fan mikro plus ma regulacje przepływu wody, ja nastawiłem ją na 0 (czyli wogóle woda nie przechodzi przez filtr). Jeśli podłączymy ten filtr do prądu, a woda nie będzie przepływać, to tylko on będzie napowietrzał (słabo, ale tek musi być, bo tak pisał Adriano). U mnie wszystko działa jak w normalnym napowietrzaczu. Skomentujcie tą ,,teorię potwierdzoną doświadczeniem"  Wink(głupio by wyszło,gdyby to był plagiat Sad).
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2008, 20:42:51 wysłane przez damjakas » Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #481 : Maj 12, 2008, 13:26:51 »

Hej ,moje bojowniki złożyły ikre wczoraj około 15.00, a dzisiaj rano zostało kilka ziarenek w gnieździe (i wszystkie które leżą pod żwirkiem). Nie wiem ile trwa okres lęgowy bojowników, wiec nie wiem czy sie wykluły czy moze stało sie coś innego, tu moje pytania:
1) czy bojownik mógł zjeść ikre, którą się takopiekował i wkładał do gniazda
2) Czy glony mogły coś zrobić z ikrą (niestety je mam, bo 2 dni temu zmienił oświetlenie (bo wcześniejsze było za mocne, przez co powstawały glony)?
3) Czy w tak krótkim czasie mogą wykluć się bojowniki?
Jeszcze jedno, nie wiem czy da coś ta wiedomość, ale mój bojownik znów zaczął budować gniazdo.
Bardzo prosze o pomoc w tej krytycznej sytuacji Sad
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #482 : Maj 12, 2008, 17:56:40 »

A dlaczego u mnie to samica goni samca? Mało tego, tak mu oskubała płetwy, że ten ledwo zipie. Różnych rzeczy próbowałem ale efekt zawsze jest ten sam - jak samiec z samicą są w jednym zbiorniku to dostają świra ( ten cienias ucieka o ona by go zabiła gdyby nie moja interwencja).  Huh
powód to zbyt mały lub źle urządzony zbiornik. samica prawdopodobniej w akwarium była pierwsza dlatego broni własnego terytorium.
Zapisane

giermek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #483 : Czerwiec 14, 2008, 21:35:45 »

pomuszcie z tarłem bojowników mam 1 samca 2 samice narzazie w akwa 17l jest 1 parka niebieskich bjków.

na jedne stronie pisałe że trzeba na 2 dni octawić samice do takiego worka co się kupuje ryby i włożyć do akwa z samcem.

czy to prawda Huh
pomocy  Undecided
Zapisane

obsada 54
1 hokejówk
14 mieczyków
1molezja
1kirysek
2 glonojady
xxx slimaów
                                                  obsada 17
nic porucz roślin
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #484 : Czerwiec 15, 2008, 08:39:59 »

jak wsadzisz rybę do plastikowego worka na dwa dni to co najwyżej ci zdechnie  Angry nie słuchaj takich idiotycznych rad. masz dwa akwaria rozumiem? to do tego 17l wsadź samca, a samicę zostaw w ogólnym, i potem przenieś ją do samca.
Zapisane
Olcia
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #485 : Lipiec 23, 2008, 18:28:54 »

z tego co sie dowiadywalam i czytalam na stronach dwa samce bojownikow ..jesli to rodzenstwo potrafia byc na cale zycie razem ..bez walk !
Zapisane
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #486 : Sierpień 27, 2008, 19:25:40 »

Witam wszystkich kolegów i kolezanki  Smiley
Mam pare pytań czy samiczka około 3,5 cm <mierzone z ogonem> moze podejsc do tarła?  Huh
Czy pokladelko moze byc az takie male ze je prawie nie widac?  Sad
 Wink Czekam na odp!
Zapisane
gerardek8
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #487 : Październik 13, 2008, 13:23:27 »

czesc.Chciała bym sie zapytać jak zachęcić samice bojwnika do tarła.Nie jest za młoda ale ciagle pokazuje poziome pas Sad nie wiem co robić.
Mam dwie samiczki jedna dość mała a druga za durza i samiec myśli ze to inny samiec i ją bardzo gryzie a ona nie pokazuje żadnych pasów.Bojek nie zrobił jeszcze gniazda

Moje akwarium terliskowe ma 19 l poziom wody to około 14 cm temperatura 28-29 stopni w akwa zdnajdują cie 3 durze sztuczne roślinki bardzo durza  muszla do której moze sie zamica schować grzałka termometr i filtra
 Prosze o  rady szybko  proszę:( Undecided  Zgury dzięki
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #488 : Październik 13, 2008, 13:37:58 »

druga za durza i samiec myśli ze to inny samiec i ją bardzo gryzie a ona nie pokazuje żadnych pasów.

Bo to może własnie jest samiec.

Wyrzuć muszlę.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
gerardek8
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #489 : Październik 13, 2008, 13:48:58 »

Durza samica ma pokładełko więc nie jest samcem!!! A muszla nie jest prawdziwa.
Pytałam się czy wie ktoś  jak zachęcić  tą miejszą samice do tarła a nie czy moja samica to na pewno samica! Wściekły
Proszę  by ktoś "doświatczony" powiedział mi jak zachęcić samice do tarła.
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #490 : Październik 15, 2008, 10:20:46 »

Gdzieś czytałem że jak się samicy postawi lusterko to wtedy ona jest "zachęcana"  Tongue
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
male gupiki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #491 : Październik 30, 2008, 18:34:31 »

Jak rozmnożyć bojowniki proszę o wszelkie informacje typu temperatura czy pokarm.
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #492 : Październik 30, 2008, 18:58:12 »

A musisz je rozmnażać?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #493 : Październik 30, 2008, 19:42:27 »

A jakie masz do tego warunki??
Zapisane

gg-733380
male gupiki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #494 : Październik 31, 2008, 10:09:32 »

W sklepie zoologicznym są tylko czerwone i niebieskie bojowniki. Gdzieś czytałem ze pierwotnym kolorem bojownika jest zielony bardzo chciałbym miec zielonego bojownika jakie kolory można skrzyżować żeby wyszedł zielony??
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39
  Drukuj  
 
Skocz do: