Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 205704 razy)
mateusz13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #555 : Grudzień 08, 2009, 14:05:45 »

Witam mam akwarium tarliskowe i czy 27 26 stopni wystarczy dla rozmożenia bojowników ?
Na noc otwieram okno i temp mi spada i nie wiem co mam zrobić, a w nocy u mnie w pokoju jest strasznie duszno .
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #556 : Grudzień 08, 2009, 14:21:44 »

Może grzałka z termostatem?? To było by najlepsze rozwiązanie...
Zapisane

adria.n1
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #557 : Styczeń 21, 2010, 09:35:11 »

jest ktoś jeszcze na tym forum bo mam problem z bojownikami
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #558 : Styczeń 21, 2010, 22:43:32 »

jest ktoś jeszcze na tym forum bo mam problem z bojownikami

odswiezasz temat po ponad miesiacu, z zapytaniem czy ktos jest na forum ? Oo
to nie widac tego ze forum nadal istnieje... chocby po datach ostatnich tematow ?
Zapisane

adria.n1
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #559 : Styczeń 22, 2010, 12:03:19 »

Nie wiedzialem czy ktoś mi moze pomoc umisz pomoc mi masz duzo wiedzy na temat bojownikow?

bo chodzi o to ze mam w 10l zbiorniku 2 bojowniki samica ma juz pionowe pasy temperatura od 27 do 29stopni samiec ciągle gania samice po akwarium i sie stroszy ale nie buduje gniazda juz drugi dzien  Huh Huh stosowalem podmiany parametrow wody przeczytalem caly ten temat i robilem jak mowili ale dalej nic

Są tylko jakies pare bąbellków po kątach
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 13:21:55 wysłane przez adria.n1 » Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #560 : Styczeń 22, 2010, 19:31:44 »

Nie wiedzialem czy ktoś mi moze pomoc umisz pomoc mi masz duzo wiedzy na temat bojownikow?

bo chodzi o to ze mam w 10l zbiorniku 2 bojowniki samica ma juz pionowe pasy temperatura od 27 do 29stopni samiec ciągle gania samice po akwarium i sie stroszy ale nie buduje gniazda juz drugi dzien  Huh Huh stosowalem podmiany parametrow wody przeczytalem caly ten temat i robilem jak mowili ale dalej nic

Są tylko jakies pare bąbellków po kątach
W 10 litrach... to niedługo bedziesz miec 1 sztuke, bo samiec zatłucze samice na amen
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
adria.n1
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #561 : Styczeń 22, 2010, 22:32:53 »

nie, on jej nie gryzie własnie zaczeły tarło ale nie umią tego tzn on.
Nawet nie buduje gniazda a w tym zbiorniku jest dużo kryjówek i roślin, że samica może się schować co mogę zrobić w tej sytuacji ? Sad
Zapisane
adria.n1
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #562 : Styczeń 23, 2010, 12:21:43 »

bojownik zbudowal gniazdo ale dzisiaj po poludniu juz go nie ma Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 15:50:38 wysłane przez adria.n1 » Zapisane
Lady in blue
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #563 : Luty 20, 2010, 15:14:01 »

Witam , zajmuję się hodowlą bojowników od około roku . Aktualnie mam 3 ( dwie samice i samiec - Merci , Kaskada i Atos ) . Teraz aktualnie hoduje i rozmnażam Bojowniki , Gupiki , Kiryski spiżowe i Ampularie . Moim osiągnięciem były liczne tarła i mioty . Chciałam bym pomuc nowicjuszom w hodowli tych rybek ( bojowników ) .
Przygotowania do tarła :
 . Baniak ( 10-15l. ) nie powinien mieć żwirku . Musimy wstawic liczne kryjówki dla samicy , może to być : Kokos , jakieś skałki ( bezostrych rogów i kantów ) ,mogą ruwniesz być roślinki typu : rzęsa ( ułatwia budowę gniazda ) , jakieś trawki w koszyczkach itp.
Grzałka ok 25w. I najmnięjszy filtr gąbkowy , można już założyć i przymocować kawałek rajstopy co utrudni wessanie maluchów .
Wpuszczanie rybek :
Ustawiamy taką temperature jak w akwarium w którym dotychczas były bojowniki . Wpuszczamy samca , a po jakiś 20 min. samice . Napoczątku samiec bedzie bardzo agresywny i rybki wyjdą z tego ,, postrzępione ,, . Jeżeli samiec nie budyje gniazda można dla ułatwienia położyć liść dębu lub przykrywke od kubeczka .
Tarło :
Atakowanie samicy przez samca jest potrzebne , ponieważ dzięki temu ikra szybciej dojrzewa . Podnosimy stopniowo temperature do 30C. Rybki w tarle sobie poradzą  Grin Po tarle wyławiamy samicę !

To narazie na tyle  Wink
Zapisane
maw
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #564 : Sierpień 14, 2010, 14:59:26 »

U mnie jest bojowniczka Maria i bojownik Malcom. Mają około 40 małych.
Muszę powiedzieć, że podobno samiec zjada  obumarłą ikrę
oraz widziałem, że samica zjadła krewetke red cherry, bo była zdeterminowana przed tarłem  Shocked

« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 15:36:13 wysłane przez maw » Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #565 : Sierpień 14, 2010, 15:58:29 »

Na pewno dojdzie do tarła Smiley
Zapisane
maw
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #566 : Sierpień 16, 2010, 15:32:06 »

  Mam taką radę. Weźcie wężyk od napowietrzania, żeby po czyszczeniu nalać nową wodę do akwarium z młodymi bojownikami . Dzięki temu nie przeszkadzacie   młodym bojownikom.             




                                                                                                                                            Pozdrawiam! papa
Zapisane
maw
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #567 : Sierpień 18, 2010, 10:14:57 »

Ostatnio udało mi się doprowadzić do tarła bojowników. Samca Malcoma i samicę Marię umieściłem wieczorem w 20- litrowym akwarium. Temp. wody wynosiła 28 stopni. Nie zdecydowałem się na większą, ponieważ podobno młode w zbyt wysokiej temp. wykluwają się zbyt wcześnie i są jeszcze zbyt słabe. W akwarium tarliskowym znajdowały się oczywiście korzeń oraz rośliny- kryjówki dla samicy. Na początku Malcom robił pojedyncze bąble w całym akwarium. Później zaczął budować większe gniazda. Psuł je często ogonem, przeganiając Marię. Maria jest energiczną samicą, więc sama podpływała do gniazda, stroszyła się . Nie raz zdarzyło jej się zniszczyć gniazdo. 2 godz. przed tarłem zaczęła podpływać do samca, zwisała głową w dół, delikatnie popędzała go, dziobiąc. Ostateczne gniazdo było wielowarstwowe. Wreszcie, 3 dnia po umieszczeniu rybek w akwa tarliskowym o godz. 10.00 zaczęło się upragnione tarło. Przez pierwsze pół godz. nie widziałem ikry. Potem, kiedy zaczęła się pojawiać, Maria zaczęła ją zjadać. Jednak na szczęście szybko jej się to znudziło. Po zakończeniu tarła spokojnie odpoczywała w roślinach. Samiec za bardzo się nią nie interesował. Był zajęty opieką nad gniazdem. Jednak odłowiłem ją, żeby spokojnie się kurowała w większym akwarium. Malcom bardzo troskliwie zajmował się swoim potomstwem. Nie było mowy o zjadaniu ikry. Nie miał nawet ochoty na jedzenie. Młode zaczęły się wykluwać następnego dnia wieczorem. Włączyłem dla nich napowietrzanie (młode nie mają jeszcze wykształconego labiryntu). Było bardzo delikatne i nie psuło gniazda. Po paru dniach Malcom zaczął się normalnie odżywiać. Gniazdo stawało się coraz mniejsze. Niektóre młode zaczynały pływać i żerować. W końcu zdecydowałem się na odłowienie bojownika. Nie zamontowałem bojowniczątkom żadnego filtra, ponieważ bałem się, że je wciągnie. Jeśli przyczypiłbym do filtra rajstopę to młode i tak mogłyby się do niej przyssać i nie miałyby siły się uwolnić. Wobec tego codziennie wymieniam 50% wody. Odlewam ją przezroczystą szklanką, żeby mieć pewność, że nie wciągnąłem żadnej minirybki. Czystą wodę nalewam wężykiem od napowietrzania. Jest to bardzo delikatna metoda. Młode karmię 5 razy dziennie żółtkiem, pierwotniakami, węgorkami mikro oraz nobil fluidem. Rosną jak na drożdżach.  Good !
Zapisane
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #568 : Wrzesień 16, 2010, 13:18:39 »

Witam,mam pytanie do akwarystów którzy hodują Bojowniki.
        Wczoraj wykluły mi się małe Bojowniki,w dniu dzisiejszym odłowiłem samca ( wcześniej samice ).
 Moje pytanie
                       -czy dobrze zrobiłem odławiając ojca i czym te "kijanki" się żywią...
         
           .Proszę o pomoc lub jakiś odnośnik jak już o tym było gdzieś pisane...
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #569 : Wrzesień 16, 2010, 13:22:37 »

http://www.bojownik.pl/index.php?showforum=14
To powinno Ci chyba pomóc Smiley

Trzymam kciuki za narybek Cheesy
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39
  Drukuj  
 
Skocz do: