Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie żwawików  (Przeczytany 3033 razy)
acytryna
Nowy
*
Wiadomości: 22


« : Maj 17, 2004, 21:10:26 »

Mam atadko żwawików paragwajskich czy ktoś wie jak te rybcie sie rozmnażają a może ktoś dochował się tarła i małych niekoniecznie tego gatunku a może innych żwawików. U mnie pływa stadko 12 sztuk a nie wiem nawet ile facetów i kobitek.
POZDROWIONKA
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 18, 2004, 12:04:17 »

Niestety nie mogę podzielic się żadnymi doświadczeniami związanymi z rozmnożeniem tej rybki. Bądź co bądź piszą że nmie jest to łatwa sprawa. Jakwiększość ryb amerykańskich do rozmnożenia potrzebna będzie raczej miękka woda. W akwa tarliskowym powinien być ruszt ikroby bądx drobno liścienne rośliny np mech jawajski lub rogatki umocowane na dnie. W taki  akwa umieszcza się parę (samica za pewne jest bardzoej zaokrąglona od samca i może być od niego ciutk większa) Ryby składają około 300-400 sztuk ikry , po tarle należy je odłowić. Wylęg po 30 godz. od złożenia ikry. Karmienie zacząć się powinno po 2 dniach - pierwotniaki, lub rostarte na pył żółtko (uwaga nie za dużo bo ztyuwa wode!) można stosować też SERA MICRON . Osobiście po tarle zaciemnił bym zbiornik do czasu wylęgu i dbał o dobre napowietrzanie wody. Nie wiem na ile to się może przydać ale chyba warto spróbować , życzę powodzenia ! Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: