Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: rozmnażanie Skalarów  (Przeczytany 96652 razy)
Mike
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« : Styczeń 23, 2006, 13:41:13 »

Witam wszystkich,

mam pytanie: Otóż moje piękne sklaray po raz 3 złożyły ikrę na żabienicy  Cheesy  po czym po 30 min same wszystko zjadły ojej.  Sad  
Proszę o radę jak uchronić na przyszłość ikrę.

Zbiornik: 160 l
3 skalary
6 glonojadów
4 mieczyki
Zapisane

zbiornik: 160l
3 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
3 bocje wspaniałe

GG:1771878
szef1992
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 23, 2006, 15:54:06 »

Musisz odłowić ikre (np. pensetą) do oddzielnego zbiornika.
Zapisane
Mike
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2006, 15:58:56 »

Cytat: szef1992
Musisz odłowić ikre (np. pensetą) do oddzielnego zbiornika.


i czekać aż coś się "wykluje" :lol: czy też należy o coś jeszcze zadbać?
Zapisane

zbiornik: 160l
3 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
3 bocje wspaniałe

GG:1771878
szef1992
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2006, 16:02:23 »

Oczywiście o jakość wody Smiley. Najlepiej będzie jak do zbiornika do którego przełożysz ikre wlejesz wode ze zbiornika w którym została złożona, wtedy ikra będzie bezpieczna Cheesy. Mam nadzieje że nienamieszałem i da sie coś zrozumieć Smiley

P.S. Nie zapomnij że po wyluciu młodych musisz je dobrze wychować Smiley. Ale o tym niech powie ktoś inny, nie mam skalarów i nie znam sie zabardzo Smiley
Zapisane
Mike
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Styczeń 23, 2006, 16:14:39 »

P.S. Nie zapomnij że po wyluciu młodych musisz je dobrze wychować Smiley.

dzięki bardzo za radę. jeśli chodzi o wychowanie to wychowuję 2-letnią córeczkę więc ze skalarami sobie tym bardziej poradzę  Cheesy
Zapisane

zbiornik: 160l
3 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
3 bocje wspaniałe

GG:1771878
szef1992
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2006, 17:41:31 »

Mam nadzieje Smiley Trzymam kciuki Cheesy
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2006, 19:24:46 »

Pensteto to ty nie odławiaj ikry, no bo jak?? Pognieść je chcesz??

Cały liść odetnij i wsadź do zbiornika z tą samą wodą, z dobrą filtracją, z taką samą temperaturą jak w poprzednim zbiorniku, i trzeba zabezpieczyć ikre przed spleśnieniem preparatem które powinno sie dostać w zoologu a że ikra skalarów jest bardzo delikatna jest to konieczne.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Sebekk_pol
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2006, 12:18:13 »

ja też mam skalary, i własnie teraz tez moja parka przygotowuje sie do tarła:) to u moich skalarów bedzie juz 3 tarło, pierwsze zjadły tak jak powiedziałeś. przy drugim juz sie czegos nauczyły i zaczęły pilnować i nawet nieźle im to szło pilnowały go 2 dni a musze powiedzieć ze w akwarium mam kilka innych skalarów i około 10danio czyli akwarium ogólne Za drugim razem uzyłem preparatu aby ikra nie spleśniała Biodesinal firmy Tropical.
Jezeli chcesz ikre odłowić i pozostawić ją samemu to musisz co raz usówać spleśniałe jajeczka, ale tego nie wiem jak. Poprostu musisz robić za mamusie i tatusia:D Z tego co wiem to najlepiej poświecić kilka następnych tarł aby rodzice sie nauczyli opiekować nim. w końcu to są pielęgnice Cheesy napisz jak tam Twoje poczynania?Huh
Zapisane
Mike
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2006, 12:25:43 »

obecnie czekam z niecierpliwością aż skalary znowu będą baraszkowały i złożą ikrę. Liść żabienicy pójdzie wtedy pod nóż (wyrwę chwasta) i będę niańczył, zobaczymy co z tego wyniknie.

Naprawdę skalary po paru próbach składania ikry i jej konsekwentnego zjadania staną się bardziej opiekuńczymi rodzicami???
Zapisane

zbiornik: 160l
3 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
3 bocje wspaniałe

GG:1771878
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #9 : Styczeń 25, 2006, 17:38:49 »

Tak i to nie tylko skalary. Wszystkie pielęgnice (zresztą jak i u ludzi) z pierwszym potomstwem mają problem, bo nie wiedzą co robić. Z czasem się uczą i wyrastają na dobrych rodziców, no ale zdażają się też takie rybki (ludzie też niestety) które do końca życia nie będą dobrymi ojcami lub matkami. Zawsze będą żreć ikre lub młode. No ale to zależy od charakteru ryb. Ja mysle że nie ma co zabierać ikry rodzicom, niech sie nauczą, a że skalary to ryby długożyjące to z czasem się wszystkiego nauczą.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Sebekk_pol
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #10 : Styczeń 25, 2006, 18:02:05 »

Cytuj
Ja mysle że nie ma co zabierać ikry rodzicom, niech sie nauczą,


popieram komandosa:) uważam ze te rybki powinny sie nauczyć tego i nie trzeba w to ingerować, ja swoje skalarki trzymam w ogólnym akwa i jutro mam zamiar wstawić siatke która przegrodzi akwa na 2 częsci tak zeby moja parka skalarów miała swoją cześć do której nie bedą wpływały inne rybki, a nie przenosze ich do innego akwa bo nie mam warunków, nie mam 2-go filtra, grzałki, napowietrzacz,i dlatego
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #11 : Styczeń 25, 2006, 18:32:09 »

Wyobraźcie sobie co będzie za 100 lat jeśli tak akwaryści będą zabierać potomstwo rodzicom, nawed pyszczakom już zabierają (samicom z pyszczka wyjmują)
Pielęgnice wymrą. Nie będzie już pielęgnic bo zrobi się z nich stado pożeraczy potomstwa tak jak gupiki czy danio pręgowane.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Marek Robert
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #12 : Styczeń 25, 2006, 18:51:25 »

Przy okazji mam kilka pytań:
1. Jak duża jest przerwa pomiędzy tarłami u skalarów ?
2. Co to znaczy, że ikra jest spleśniała? (jest może biała ?).
3. Po jakim czasie od złożenia ikry na np. liściu można liśc z ikrą przenieść do innego zbiornika ?
4. Po jakim czasie powinny się wykluć "młode"?
5. Czy zbiornik, w którym umieściłem liść z ikrą ma być zaciemniony ?
Zapisane

Z poważaniem
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #13 : Styczeń 25, 2006, 19:41:25 »

no to co napislal Komandos ze nie powinno sie zabierac ikry od rodzicow  :wink:
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #14 : Styczeń 25, 2006, 21:14:49 »

No ale to prawda. Już i tak skalary nie są tak opiekuńcze jak być powinny i to właśnie przez akwarystów zabierajacych ikrę.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1] 2 3 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: