Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 109 110 [111] 112 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 623023 razy)
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #1650 : Styczeń 02, 2011, 14:20:28 »

A widziałeś zdjęcia??
Ewidentnie samiec i samica.
Zapisane
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #1651 : Styczeń 02, 2011, 14:22:46 »

To na pewno jest samiec i samica nawet na podanych zdjęciach to widać .
Samiec ma rogi a samica nie posiada na początku myślałem ze jest to inny gatunek ale nie.
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #1652 : Styczeń 02, 2011, 14:23:37 »

A powiedz mi czy to jest bardziej coś z samica czy samiec ciągle zaczyna? I w ogóle to wątpie, żeby coś z tego samca było..Nie wiem czy nie lepiej byłoby go uśmiercić..
Zapisane
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #1653 : Styczeń 02, 2011, 14:32:09 »

Nie martw się kolego samca jeszcze tego samego dnia zabrałem do innego zbiornika już jest wszystko z nim ok Gdyż od tego zdarzenia minął już tydzień a dopiero dziś miałem czas zamieścić to na forum:) Samiec jest jucz cały i zdrowy ale pływa w innym zbiorniku.Z tamta samica pływa inny samiec ale na pytanie kto zaczyna trudno mi odpowiedzieć tak jak widać na załączonym przez zemnie filmiku.
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #1654 : Styczeń 02, 2011, 14:36:42 »

To ja już nie wiem, który to był samiec na filmiku?
Zapisane
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #1655 : Styczeń 02, 2011, 14:38:44 »

nie widziałem fotek ani filmu bo nie mam takiej możliwosci ale to jest mało możliwe. Może jakieś inne rybki to zrobiły? Albo samiec jest samicą. Nieraz samice tez maja pare krotkich wąsików
Zapisane

amiboo
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #1656 : Styczeń 02, 2011, 14:40:32 »

Ten ciemniejszy ten co na poczatku filmiku się porusza bo samica jest nie ruchoma Smiley


amiboo  To napewno jest samiec i samica jak będziesz miał mozliwosc zobaczenia fotek to się przekonasz sam.Poza tym teraz z ta samica pływa inny samiec (filmik) i tez się atakują jak widać na pewno już mniej niż z tamtym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 14:44:12 wysłane przez Grygioł » Zapisane

amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #1657 : Styczeń 02, 2011, 14:45:19 »

To samica może czegoś broni? Albo miała ciężkie dzieciństwo. :|
Zapisane

amiboo
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #1658 : Styczeń 02, 2011, 14:53:58 »

Wątpię jak ja kopiłem już to powiedziano mi ze jest naprawdę ładna taka grubsza:)
A może nie było gry wstępnej i to wszystko  Grin Nie wiem jak na razie jest tak z tym nowym samcem ze to on siedzi w korzeniu a samica w innym.Czasem tylko wpłynie w ten co jest samiec.Ale jak samiec ja zobaczy to ja przegania no coz trafil sie teraz i samiec z mocnym temperamentem xD
Zapisane

bobi06
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1659 : Luty 07, 2011, 16:46:34 »

Pytanie brzmi czy mam odzielic samiczke z glownego akwa od samca? bo siedza w wazoniku(samiec,samica) a nic z tego .posiedza 2 godz i wychodza juz tam 3 dni. Co polecacie zebym zrobil??
Zapisane
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1660 : Luty 10, 2011, 11:52:10 »

Może się zbrojnik niebieski albinos(samica) 8cm, rozmnożyć z samce zwykłym zbrojnikiem niebieskim(samiec) ok 5cm?
Zapisane
rafał 999
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #1661 : Luty 10, 2011, 13:06:13 »

światło nie ma znaczenia bo one ikrę składają przez dzień a jeżeli chodzi o rozmnażanie glonojadów to sprawa wygląda tak Po pierwsze rozmnażają się one wtedy kiedy my tego się najmniej spodziewamy Po drugie najlepszym stymulatorem jest długo nie podmieniana woda po czym podmieniamy ją w znacznej ilości na świeżą i odstaną wolną od chloru Po trzecie nie możemy dopuszczać do dużych wahań pH które powinno utrzymywać się w granicach od 7,2 do 7,5 Po czwarte jeżeli samiec obrał sobie tego kokosa to postaraj się tak go obłożyć kamieniami aby się nie przemieszczał bo każdorazowe ruszanie go na pewno nie pomaga samcowi w zadomowieniu się w nim a otwór ustaw tak aby był skierowany na bok a jego dolna krawędź była na wysokości poziomu żwirku a po piąte to czy samiczka jest gotowa to można poznać po jej okrągłym i pełnym brzuszku a jeżeli złoży ikrę to jej brzuszek stanie się wciągnięty jak by była zagłodzona do tarła najlepsze są osobniki młodsze czyli w granicach 7-10 cm i najlepiej jest wychować takie rybki samemu z małych gdyż wiesz że są to osobniki młode a nie stare które były trzymane w zbyt małych zbiornikach i nie urosły a mają po kilka lat a podsumowując całą tą moją paplaninę to rozmnażanie tych ryb było dla mnie zawsze zagadką bo jak się wycierały to samiec potrafił wytrzeć mi się nawet z 5 samicami a jak coś mu nie spasowało to cały rok nie wytarł się z żadną
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #1662 : Luty 10, 2011, 13:25:58 »

moje zbrojniki kocą sie bez problemu wystarczy wrzucić im muszelkę i mam małe za kilka tygodni  Cheesy
Zapisane
Adiii
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #1663 : Marzec 03, 2011, 10:59:30 »

Witam Zacznę od początku:
26 luty w grocie zauważyłem ikrę glonojada przeniosłem ją wraz z samcem do akwarium gdzie są krewetki red shery i narybek(głupki, mieczyki, molinezje).
3 marca z ikry wykluły się młode samca odłowiłem przed grotą jest kostka napowietrzacza ustawiona na maksimum.
Moje pytanie brzmi co dalej czy narybek może zostać w tym akwarium?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1664 : Marzec 03, 2011, 16:05:52 »

Przede wszystkim nie powinienes odlawiac samca. Powinien byc z młodymi tak długo jak chce/potrzebuje, i jak długo młode tego potrzebują (natura w tej kwestii sama sobie radzi).
Ponadto jeśli przenosisz młode to powinienes do takiej samej wody.
A odpowiadając na pytanie - tak mogą zostać - problem może się pojawić kiedy będziesz je chciał odłowić, dlatego nalepiej je przenosić do pustego akwarium (szkło, woda, filtr, jakies kryjówki)
Zapisane

Strony: 1 ... 109 110 [111] 112 113
  Drukuj  
 
Skocz do: