Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Jakie ryby jajorodne najlatwiej rozmnozyc?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie ryby jajorodne najlatwiej rozmnozyc?  (Przeczytany 9238 razy)
gloszlondynu
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Kwiecień 21, 2008, 00:08:55 »

Witam!
Bardzo prosze doswiadczonych chodowcow o rade jaki gatunek ryb jajorodnych najlepiej wybrac na poczatek , wielokrotnie udalo mi sie wychowac stadka mlodych mieczykow , molinezji czy gupikow , jednak chcialbym teraz sprobowac z rybami jajorodnymi prosze o pomoc !
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 21, 2008, 10:29:56 »

Jest już podobny temat  Roll Eyes "szukaj a znajdziesz".
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 21, 2008, 12:00:43 »

Zastanawiam się dlaczego uparleś się na rozmnażanie? Jeszcze nie masz tych ryb nic o nich nie wiesz a juz chcesz je rozmnażać  Huh
A po co ? Wiesz już co zrobisz z mlodymi? Im latwiej rozmnaża się jakiś gatunek tym trudniej potem znaleźć mu dom!
Zapisane

gloszlondynu
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 21, 2008, 17:54:53 »

Akurat z tym nie bedzie najmniejszego problemu Smiley
Zapisane
mania40
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 21, 2008, 19:50:40 »

Jest już podobny temat  Roll Eyes "szukaj a znajdziesz".

Zastanawiam się dlaczego uparleś się na rozmnażanie? Jeszcze nie masz tych ryb nic o nich nie wiesz a juz chcesz je rozmnażać  Huh
A po co ? Wiesz już co zrobisz z mlodymi? Im latwiej rozmnaża się jakiś gatunek tym trudniej potem znaleźć mu dom!

Naprawdę bardzo mu pomogliście. Jak ktoś najpierw kupi, potem pyta to źle! Jak pyta zanim kupi to też źle! Człowiek napisał pierwszego posta z prośbą o poradę i ... dostał kubeł zimnej wody na głowę.

gloszlondynu   trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie,  gdyż co dla jednego trudne dla drugiego łatwe. Składa się na to wiele czynników: oprócz doświadczenia akwarystycznego w hodowli ważne jest to czym dysponujesz tzn. jaki masz zbiornik i jaką osadę a co za tym idzie jakie ryby jeszcze będziesz mógł do nich dokupić, czy "jedziesz" na kranówce i/lub RO, jeśli tylko na kranówce to czy twoje doświadczenie pozwoli ci na właściwe spreparowanie wody aby dostosować ją do potrzeb rozmnażanych ryb, czy masz odpowiednie akwarium/a  tarliskowe, czy będziesz umiał utrzymać/wykarmić narybek.
Jeśli twoje doświadczenie nie jest tak duże, to zacznij  od ryb które będą pasować do twojej dotychczasowej obsady, a jednocześnie twoja woda pod względem parametrów będzie odpowiednia dla ich potrzeb tarliskowych.
Pozdrawiam.
Zapisane
gloszlondynu
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 22, 2008, 17:19:11 »

Bardzo bardzo dziekuje , jesli chodzi o zbiornik , posiadam dwa - jeden 250 l drugi 50 , ten mniejszy zawsze sluzyl do odchowywania narybku molinezji czy tez mieczykow. Tez wlasnie w tym akwarium chcialbym stwozyc jaknajodpowiedniejsze warunki dla gatunku ktory drodzy akwarysci polecicie i wtedy szukac dalej info o danym gatunku. Prosze o pomc! A moze 50l to zamaly zbiornik?!
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 22, 2008, 17:48:28 »

Ramirezki są podobno łatwe do rozmnarzania ale nie wiem bo nie rozmnarzałem . Jak masz takie duze akwa to napewno masz juz jakies jajorodne ryby w nim ?? Moze jakies zbrojniki niebieskie ?? Ich rozmnozenie tez nie jest wcale bardzo trudne . Moze jakies załobniczki ?? napisz co masz w akwa i w jakiej liczbie
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
gloszlondynu
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 22, 2008, 20:41:17 »

Dzieuje za odpowiedz! W swoim glownym akwarium mam 10 neonek , 2 glonojady , 6 danio , X? gupikow , 8 molinezji , 8 mieczykow , natomiast 
w mniejszym jak wczesniej pisalem odchowuje narybek mieczyka i molinezji
Zapisane
mania40
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 22, 2008, 23:52:27 »

To może spróbuj z danio skoro już je masz. Ja nigdy ich nie miałam więc nie podpowiem ci nic z własnych doświadczeń ale ten link powinien być pomocny
http://bzyku21.webpark.pl/daniopr.htm

Ponadto jeden z użytkowników forum rozmnożył je niedawno, spróbuj do niego napisać na pw. może ci coś doradzi od siebie, albo zapytaj go bezposrednio w tym wątku
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15005.0

Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 23, 2008, 09:03:33 »

Bardzo łatwo rozmnażają się zbrojniki niebieskie. Ja nie rozbiłem nic - tylko wrzuciłem kokosy do dwóch akwariach i w obu miałem parkę zbrojników. Jedna para rozmnożyła się w lutym, druga w kwietniu. Nie robiłem im żadnej pory deszczowej, nie zmieniałem warunków, nie stymulowałem zmianą temperatury. Potem też nic nie robiłem - samiec doglądał ikrę. A potem małe glonki - same sobie jedzenie znajdują. Jest tylko jeden mały problem - nie ma co z nimi robić... nikt nie chce zbrojników.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 23, 2008, 17:21:56 »

a powiec mi jakie wielkie były te twoje zbrojniczki ?? mój samiec ma około 9-10cm a samice  (mam dwie) około 7cm  czsy takie wystarczą do rozmnażania ?? bo zadawałem to pytanie wiele razy na forum ale ludzie unikają odpowiedzi . Rozmnarzałes je w kotnikach czy w ogólnych ?? no i jesli w kotniku to jak długo w nim siedziały zanim doszło do tarła??
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 23, 2008, 22:11:49 »

Moje były dość młode urodziny miały w okolicach września 2007. Dorastają max do 15 cm, do tarła podeszły jak miały: w większym zbirniku (216l) samiec 8cm samica 6 cm, w mniejszym (112l) samiec 6 cm samica jakieś 5,5. +-1cm. Rozmnarzałem je w kokosie w akwariach ogólnych. Zauważyłem jedną rzecz - lubią nieduże kokosy z raczej wąskim wejściem. Najpierw wszystkie zrojniki miałem w większym akwarium a w nim 2 kokosy jeden większy, drugi mniejszy ten większy nie przypadł nikomu do gustu Smiley.
Myślę, że jeśli masz "normalne" zbrojniki niebieskie - to rozmiary 9 i 7 cm spokojnie wystarczą. W akwarium 216l siedziały od grudnia - wtady je kupiłem i tarło miała pierwsza para w lutym. Drugą praę przełożyłem w marcu i jakoś pod koniec miała tarło. O kotnikach nie myślałem - bo nie zależało mi szczególnie na rozmnożeniu - chodziło mi o to, żeby się zbrojniki dobrze czuły po prostu dlatego wrzuciłem kokosy.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 25, 2008, 17:21:32 »

a to dzieki za odpowiedz Smiley no to sprubuje je rozmnozyc Smiley musze tylko0 jakies kryjówki pokombinowac Smiley powiedz mi jeszcze ile sztuk narybku odchowałes w ogólnym??
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 25, 2008, 21:15:19 »

W ogólnym 200l - nie mam pojęcia - jest tak zarośnięte że nic nie widać... pozatym miałem w nim przyduchę... W drugim 112l - narazie pływa ok. 30-50 sztuk - ciężko te przecinki policzyć - dużo w każdym razie.... a czy się odchowają - zobaczymy - myślę, że mają duże szanse - pływa w nim jeszcze stado maleńkich molinezji (ze 30) i dorosłych molinezji - myślę że najpierw będą zjadały swoje dzieci, a dopiero potem glonojadów. Zobaczymy.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: