Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Razbory Galaxy...  (Przeczytany 4914 razy)
zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Październik 31, 2012, 09:17:52 »

Wlasnie weszlem w posiadanie cudownych razbor galaxy, swietne male rybki...mam pytanie??czy komus z was udalo sie je rozmnozyc i jak??? u mnie beda plywac z krewetkami crystal red w jednym akwarium...czy krewetki beda jakos przeszkadzac w rozmnazaniu tych rybek...
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2012, 10:27:14 »

Cienko to widzę
Rybki bardzo ciężko utrzymać przy życiu a to przez to że młode są bardzo małe a więc istnieje problem z karmieniem narybku.
Dodatkowo ciężko zmotywować je do składania ikry, dodatkowo krewetki raczej nie dadzą wykluć się młodym.

Mam jednak nadzieję że ci się uda.

Pozdrawiam
Zapisane

zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2012, 23:05:24 »

poczytalem troche o nich na necie...  z tego co ludzie pisza zmuszenie ich do rozmnazania nie jest takie trudne ale faktycznie krewetki moga troche przeszkadzac, no coz zobaczymy, rybka swietna idealna do nano akwarium z krewetkami polacam...moze ma ktos z was doswiadczenie z tymi rybkami??we wlasnych akwariach...
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2013, 01:31:55 »

Ja u siebie karmiłem tetra discus i żółtkiem gotowanym roztartym na pył woda ph 6,8-7 i tw 4-8 taką mam w kranie co tydzień wypływało kilka młodych i dość szybko rosły - były trzymane razem z red scherry . Akwarium było gęsto zarośnięte mchem nad którym dochodziło do tarła -temperatura ok.20-24 , podawałem też torfin , ale to zapobiegawczo by ikra nie pleśniała . Bez krewetek na bank miałbym jednorazowo 20-30 szt. narybku papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: