Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z ciążą mieczyka  (Przeczytany 4966 razy)
intros16
Nowy
*
Wiadomości: 46


« : Luty 25, 2013, 08:54:01 »

Mam problem z ciążą mieczyka ponieważ od ok czterech tygodni robiła się coraz grubsza i zrobiła jej się czarna plamka przy płetwie odbytowej więc zdiagnozowalem to jako ciąże , a ,że u mieczyków trwa to do 4-5 tygodni więc przeniosłem ją do kotnika przy czym po trzydniowym pobycie w kotniku samica nie urodziła a brzuch zmalał w znacznym stopniu .Czy ktoś już się spotkał z podobnym zjawiskiem??Dodam ,że samicy nie przenosiłem do innego akwarium tylko dałem ją do kotnika z podwójnym dnem.
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2013, 20:16:08 »

Sprawdziłeś czy plamka zniknęła? Możliwe iż samiczka zjadła młode.Jakiego rodzaju to kotnik? Taki z kratkami? Może młode sie przecisnęły i w głównym pływają Cheesy.Jeśli nie masz bardzo agresywnych ryb w akwarium zostaw samiczke następnym razem, nie wsadzaj do kotnika. Młode będą mogły po urodzeniu się schować.
Zapisane
intros16
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #2 : Luty 25, 2013, 20:43:14 »

Plamka jest nadal a kotnik mam taki ,że na dnie jest taki jakby ruszt przez który młode mogą uciec od matki a na dole są normalne ścianki plastkiowe ,więc nie ma opcji żeby młode uciekły ,no chyba ,że do góry ale w akwarium nie ma nic ,pozatym jak by uciekły to skalary by się nimi w miare szybko zajeły.
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #3 : Luty 25, 2013, 21:33:33 »

Skoro piszesz że mogą uciec to możliwe, że uciekły i skalarki miały uczte. Tak na marginesie jaki masz litraż ?

edit:
Plamka dalej o takim samym zabarwieniu co tydzień/ dwa temu? Bo jak zmienił sie kolor to prawdopodobnie urodziła.
Zapisane
intros16
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2013, 14:08:28 »

Kolor plamki jest cały czas czarny ,a akwarium ma coś ponad 100l
Zapisane
TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #5 : Marzec 22, 2013, 09:04:59 »

pewnie zjadla mlode. ja mialem podobny problem z gupikiem. wrzucilem do kotnika, okocila sie, mlode przetrwaly ale plamke miala po tym porodzie caly czas i przy nastepnym nawet nie wiedzialem ze byla w ciąży. obsadz gesto roslinami albo po porodzie wyciąg z podloza jakąś krzaczasta rosline i niech sobie plywa. tam beda sie mlode chowaly. ja juz nie odlawiam do kotnika. naturalna selekcja. a mlode chowaja sie wlasnie w takiej roslince. zawsze cos przetrwa. pozdrawiam
 papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: