Narybek Danio pręgowanego i nicienie..

(1/1)

Meg76:
Witam

Od wczoraj zaczął mi pływać już narybek danio pręgowanego..Ale zauważyłam innych niepożądanych mieszkańców akwarium.Na szybach pojawiły się też takie białe cienkie robaczki..Z tego co wyczytałam to chyba są nicienie,ale nie wiem jak się tego pozbyć i czy to jest niebezpieczne dla"daniowych przecinków"?Boję się wlać jakiegokolwiek preparatu żeby nie zabić tym narybku...Temperatura w akwa to 27 stopni..jest delikatne napowietrzanie i filtracja..Akwarium jest obsadzone roślinami pierzastymi.Bardzo proszę o poradę bo nie chce stracić tych rybci bo pierwszy raz mi danio się okociło i dla mnie to taki mały sukces w hodowli...:) Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

kafarski:
nie martw się -kiedy Danio zacznie pływać to zajmą się nicieniami. nie ma czego się pozbywać , to dobry pokarm dla narybku jeśli przedtem nie zniszczył ich jaj. dla małych rybek dobry jest cyclop-eeze albo artemia- rosną na tym lepiej niż na nicieniach ;).

Meg76:
Dziękuje za pomoc.Przecinków jest chyba już  z 50 jak na moje oko  i jeśli przeżyje chociażby 20 to czy sklepy przyjmą ode mnie danio pręgowane?Skalarom do jedzenia nie mam serca dawać.:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości