Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Jak poznać czy welonica będzie miała ikre
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak poznać czy welonica będzie miała ikre  (Przeczytany 11245 razy)
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« : Grudzień 22, 2005, 14:20:50 »

Siemka Prosze o pomoc jestem początkujący i niewiem czy moja welonica będzie miała ikre czekam na odpowiedz
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Grudzień 22, 2005, 14:51:48 »

a z kąd wiesz  że welonica?? Płeć da sie rozpoznać tylko wtedy kiedy będą podchodziły do tarła

Może byśpodał jakie akwa i wogule.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #2 : Grudzień 22, 2005, 15:41:22 »

Tak mi się wydaje że to samic abo cały czas lata za nią samiec i ona jest bardzo gruba
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #3 : Grudzień 22, 2005, 16:25:18 »

A jakie akwa i wogle bo pewnie słoik nie akwa i się pyta jeszcze(sory że od razu tak stwierdzam ale najcząściej tak jest Smiley )
Zapisane
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #4 : Grudzień 22, 2005, 17:56:51 »

Ma akwarium 112l i mam parke molinezji 2 neonki 2 welony 2 gurami parke bojowników parke mieczyków glonojada 2 parki gupików Smiley
[/url][/list][/code][/quote]
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #5 : Grudzień 22, 2005, 19:10:40 »

Oj to welony zupełnie nie nadają się do tej obsady!Do welonów pasują jedynie inne welony,kardynałki i w ostateczności podobno danio malabarskie(ale te lubi duże akwa)Radze oddać welony i zrobić coś z resztą obsady np .neony(ryby stadne) :wink:
Zapisane
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #6 : Grudzień 22, 2005, 20:59:09 »

Dobrze jest wszyskie ryby się lubiom nic nikomu nie robi wszystko jest ok tylko jak poznać że welonica będzie składać ikre ??
Zapisane
Skalarowski
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #7 : Grudzień 22, 2005, 22:05:46 »

Cytat: Pablito
Dobrze jest wszyskie ryby się lubiom nic nikomu nie robi wszystko jest ok tylko jak poznać że welonica będzie składać ikre ??

Skąd wiesz ze jest dobrze? ryby ci mówiły że sie lubią??(W wigilie sie spytaj)Bojowniki won bo w parkach ich sie nie trzyma i nie pasują do welonów, gurami won bo to sumatra zupełnie inne wymagania co do wody,
neonków mieczyków molinezji nie trzyma sie w parkach to ryby stadne więc won.glonojad(to też ryba) tak samo tylko 1.

A jak chcesz welony to zmien akwa na 200L i dokup więcej welonów bo dla nich akwa 112L to za mało.

A skąd wiesz ze to samiec lata za samicą?? Pozatym welony raczej są grube. Po welonce nie wiem jak poznać ale jak samiec bedzie miał wysypke czy coś takiego to samice będzie składać ikre.
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #8 : Grudzień 23, 2005, 02:21:58 »

Samiec przed tarłem dostaje wysypko na głowie(wygląda to jak ospa Smiley )
Zapisane
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #9 : Grudzień 23, 2005, 13:48:42 »

a jak mam poznać czy mój samiec będzie miał wysypke bo on ma czerwoną plame na głowie jakiego koloru jest ta wysypka :oops:
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #10 : Grudzień 23, 2005, 13:52:27 »

wysypka wygląda tak jak ospa :wink: (kolor taki jakby biały)
Zapisane
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #11 : Grudzień 23, 2005, 16:17:46 »

dzięki serdeczne jesteś the best
Zapisane
Pablito
Nowy
*
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #12 : Grudzień 24, 2005, 16:42:52 »

a po jakim czasie przebywania ze sobom welonów może zajść do tarła prosze o szybką pomoc
Zapisane
remol;]
Bywalec
****
Wiadomości: 390


« Odpowiedz #13 : Grudzień 24, 2005, 21:02:30 »

co do czasu to nie wiem ale tarło zachhodzi bodajże nocą.woda po tarle ma kolor mętny :twisted: (wiadomo od czego Cheesy ).Aby doszlo do tarła woda musi mieć temp. ok 20st.(jak się myle to mnie porawcie)Jeśli welony są dojrzałe i samica posiada ikre to do tarła może dojść szybko Smiley (nie wiem jak często składają ikre ale inne rybki na ogół co miesiąc Smiley )rodzice często zjadają ikre :evil:
Zapisane
Para aqa
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #14 : Luty 04, 2006, 15:33:14 »

ehh to i ja sie doloze mam jednego welna (welonice chyba) jest baaaaaardzo gruba i chcial bym sie dowiedziec czy moze byc w ciazy Wink rybke przynioslem ze sklepu calkiem nie dawno??
P.S.
mam 10 litrów akwarium ;/ troche male wczoraj kupilem pompke z filtrem i w poniedzialem ide kupie jeszcze jednego welona pomozcie jak ich rozpoznac ;p bo ryby to prawie takie same sa Wink
@EDIT
nie mam zadnej grzalki ani termometru :/
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: