Jak długo rosną platki?

(1/1)

Pito:
Szukałem w archiwum ale nie znalazłem nic na ten temat.
W ostatnią sobotę miałem iść dokupić do akwa molinezje, bo jak na razie mam tylko 2 platki bo akwarium nowe, wtedy dwutygodniowe. ALe plany popsuła mi ospa, samiec platki cały był pokryty białymi kropkami i nici z zakupu nowej rybki. Zastosowałem Costapur i już rybki zdrowe. Zrezygnowany chorobą patrzę, a tu w awarium pływają małe rybki - szok. Ledwo się znam na akwarystyce, akwarium mam od dwóch tygodni a tu mi się platka okociła. Narybku mam w sumie 10 sztuk, trzymam je w dużym słoiku umieszczonym w akwarium i napowietrzam. Mam pytanie, ile czasu zajmie, żeby te rybki miały chociaż 1 [cm] długości, tak żeby dało się je wypuścić do akwarium, bo na razie nie wiem czy byłoby to bezpieczne. Chociaż jednej małej rybki specjalnie nie przekładałem do słoika i pływa w akwa od tygodnia i nic jej nie jest. Karmię je praparatem TetraMin Baby. A więc ile będą rosły i co możecie mi poradzić w związku z tymi narodzinami.

angela:
Ja bym proponwala zamiast sloika plastikowy kotnik plywajacy! A co do wzrostu to jakies 3-4 tygdnie i beda mialy okolo 1 cm. moze troche krocej!

żałobniczka:
Jeśli ryby będą miały dobre warunki ( wode, jedzenie, temp. ) to szybko urosną, a jeśli nie to wiadome.  ::) A jakiej wielkości się urodziły ?

Pito:
tak na oko 2 - 3 mm miały. Teraz wydaje mi się że są takie same, a już rosną od soboty, dlatego pytam jak długo one rosną bo za tydzień jakoś nie widzę postępów. Kotnik kupie może jutro. Na razie trzymałem je w słoiku poza akwarium, bo w akwa miałem ospę. Słoik wsadziłem dopiero wczoraj, teraz mają lepszą temperaturę, około 26 *C więc może zaczną lepiej rosnąc (jak drożdże jak jest cieplej  :) ).

numiko:
Witam!
Moje mają po miesiącu ponad centymetr, a zamiast słoika proponuję kotnik - ja miałam siatkowy zawieszony w akwarium ogólnym.
Od paru dni pływają już "luzem" w ogólnym akwa!
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości