Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciąza u Danio.  (Przeczytany 195123 razy)
rafał 999
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #165 : Luty 11, 2011, 23:59:48 »

Jeżeli chcecie rozmnożyć danio to trafiliście chyba na najprostszy do rozmnożenia gatunek ryb Jeżeli chcecie rozmnożyć te rybki to zacznijcie je pierwsze obficie karmić i to najlepiej żywym pokarmem może być mrożony,nie jest konieczne rozdzielanie samiczek i samczyków od siebie, musicie przede wszystkim przygotować akwarium bez podłoża a na dnie umieścić tzw.ruszt ikrowy który zabezpieczy ikrę przed jej pożarciem bo te rybki nie pozostawią ani jednego ziarenka ikry nie zjedzonego ,po drugie odpowiednia woda tj.pH6,5 TwO do 10,TwW do 2 i wszystko to filtrujemy przez ok 14 dni co stworzy wodę z odpowiednią równowagą biologiczną po czym koniecznie na wieczór po zgaszeniu świateł w akwariach wpuszczamy ryby najlepiej 2 samce i jedną samice możecie również dodać odpowiednią dawkę preparatu który dostaniecie w każdym zoologicznym znanym pod nazwą FMC Jeżeli spełnicie te warunki to na 100% rano po zaświeceniu im światła rozpocznie się tarło Nie polecam również wkładania do akwarium żadnych roślin albo jakichś elementów dekoracyjnych w akwarium może być tylko filtr i to najlepiej gąbkowy,grzałka,ruszt i termometr po zakończonym tarle rybki odłówcie a akwarium ustawcie w zacienionym miejscu lub zakryjcie częściowo ręcznikiem tak aby nie padało na nie zbyt mocne światło Rozwój zarodków możecie podglądać bez obaw ale młode pojawią się po kilku dniach a jak zaczną pływać swobodnie po akwarium to można zacząć karmienie bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że rybki które się ukarzą waszym oczom będą wielkości 2-3mm i pokarm muszą mieć odpowiedni do swojej wielkości najlepiej czerwony mikrovit lub najmniejsze larwy solowca Powodzenia
Zapisane
Lilek
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #166 : Marzec 13, 2011, 22:19:15 »

też mam danio 4 sztuki i jedno z danio jest bardzo grube już przez gdzieś 2 tyg i sie zastanawiam czy jest w ciąży czy nie ale jak by była to by już dawno urodziła już nie wiem co o tym myśleć ona jest chyba po prostu pazerna na jedzenie  Undecided
Zapisane
damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #167 : Marzec 18, 2011, 18:55:09 »

Długo mnie nie było, ale w tym czasie danio złożyło ikre więc okazuje się, że wszystko w porządku. Za to dwie słabe sztuki padły.  Wszystkim wielkie dzięki,  wszczegukności fr0towi. <papa>Pozdrawiam.

A tak wogóle znowu mam tarło Tongue.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 18:59:46 wysłane przez damian8597 » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #168 : Marzec 19, 2011, 11:06:17 »

Cieszę się, że moje porady się przydały, pozdrawiam i polecam się na przyszłość Smiley
Zapisane

cherrypassion
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #169 : Maj 18, 2011, 19:31:52 »

Witam Smiley
Mam 3 danio i ostatnio zauważyłam,że 2 z nich maja taki duży brzuszek(stale się gonią i zaczepiają, itd.) to samiczki?? a ten 3 danio to chyba meżczyzna?? długi, smukłu i wgl  a przede wszystkim spokojny. Co wy na to?? Jak można odróżnić samczyki od samiczek?? Pomocy, a i proszę o w miarę szybka odpowiedź:))
Zapisane
MatiKaj
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #170 : Sierpień 09, 2011, 21:04:00 »

Dołączam się do pytania powyżej i do tego chciałbym spytać jak można rozpoznać ciąże u danio we wczesnym stadium i jak zorientowac sie, że poród niebawem nastapi (to znaczy złożenie ikry)?
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #171 : Sierpień 14, 2011, 17:24:37 »

Witam Smiley
Mam 3 danio i ostatnio zauważyłam,że 2 z nich maja taki duży brzuszek(stale się gonią i zaczepiają, itd.) to samiczki?? a ten 3 danio to chyba meżczyzna?? długi, smukłu i wgl  a przede wszystkim spokojny. Co wy na to?? Jak można odróżnić samczyki od samiczek?? Pomocy, a i proszę o w miarę szybka odpowiedź:))

Dołączam się do pytania powyżej i do tego chciałbym spytać jak można rozpoznać ciąże u danio we wczesnym stadium i jak zorientowac sie, że poród niebawem nastapi (to znaczy złożenie ikry)?

Jakby były zdjęcia, to by było o czym mówić. Ale teoretycznie samice są grube a samce chude. I przy dorosłych osobnikach widać tą różnicę bardzo wyraźnie. Młode danio mogąbyć grube względem swojego ciała, ale wcale to nie oznacza, że to samice i że noszą ikrę. Moje dorosłe samice w okresie gotowości do tarła są tak grube, że jestem w stanie powiedzieć, że ponad 50% ich ciała to właśnie brzuch, wygląda to tak, że jakby przyczepił główkę i płetwy do małej piłeczki, a samiec jaki był chudy tak dalej jest chudy i zawsze będzie chudy.

Co do tego czy "poród niebawem nastąpi", nie wiem jak to skomentować, ale powiem krótko. Jak są sprzyjające warunki to do tarła dojdzie albo wczesnym rankiem, zaraz po tym jak się zacznie od słońca robić widno w pokoju, albo tuż po zapaleniu światrła. Ale jako tako nie ma sensu się "orientować" czy dojdzie do tarła. Albo będzie albo nie. Jeżeli myślisz o złapaniu rybek tuż przed tarłem i przełożeniem ich do innego akwarium to zapomnij o tym, nic z tego nie wyjdzie. Najlepiej dać tarlaki do docelowego akwarium i tam poczekać na tarło, a jak zobaczymy ikrę to tarlaki zabrać spowrotem do ogólnego akwarium.

Więcej nie ma co pisać, bo jest tego mnóstwo i w internecie i także na tym forum i wałkować w kółko to samo to strata czasu i miejsca na forum.
Zapisane

MatiKaj
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #172 : Sierpień 15, 2011, 23:15:47 »

Pomocy!!!
Niespodziewałem się złożenia ikry przez danio czerwone ale dla pewnosci na noc przelozylem rybki do słoika o pojemnosci 3 litry. rano nieoczekiwanie zlozyly ikre. Teraz przebywa ona w tym sloju. jak dlugo moge ja tam trzymac i czy musi miec napowietrzanie. Większe akwarium jest w drodze, ma dotrzec okolo piatku...
Zapisane
MatiKaj
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #173 : Sierpień 26, 2011, 09:06:15 »

Już nieważne. DZIĘKI za pomoc.
Zapisane
MatiQ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #174 : Sierpień 27, 2011, 13:55:36 »

Witam Wink

Mam pytanię czy ten Danio nosi ikrę?
Od dłuższego czasu ma taki brzuszek, inne Danio są chudziutke, ten wyjątkowo taki gruby jest.




Zdjęcia są więc powinno być łatwiej Good !

Pozdrawiam.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich!
Mateusz D.
amatorek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #175 : Styczeń 11, 2012, 16:15:40 »

Ja raz miałem tak że jak myłem akwarium to przesadziłem danio do kuli 2l tam ikrę złożyły i po kilkunastu godzinach się narybek wykluł
Zapisane
kapitanclaw
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #176 : Wrzesień 01, 2012, 17:58:34 »

W zoologicznym jest duży napis - DANIO CZERWONE. kupiłam 4, chcę je rozmnożyć. dużo o tym czytałam i patrzę, mam 2 danio lamparcie 2 pręgowane. Da radę rozmnożyć z takim małym pomieszaniem ? czy to bez różnicy ?
Zapisane
martynikk77
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #177 : Grudzień 16, 2012, 12:17:30 »

zuziabm dokładnie, trzeba byc w gotowości Wink
Zapisane

roger34
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #178 : Styczeń 13, 2013, 01:43:21 »

nie powinno być probemu z
z takim małym pomieszaniem ?
Zapisane

Profesjonalny kurs chińskiego warszawa dzięki, któremu poznasz język od podstaw!
LogMan
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #179 : Wrzesień 18, 2013, 12:44:39 »

Dzięki za pomoc Cheesy
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  
 
Skocz do: