Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciąza u Danio.  (Przeczytany 195802 razy)
muszek92
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #135 : Styczeń 26, 2010, 16:42:34 »

właśnie chyba nie chodzi i to aby dno czyli tam gdzie spadnie ikra bylo plaskie itd zeby była widoczna, a ten mech po to aby mialy danio sie w czym trzeć
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #136 : Styczeń 26, 2010, 17:32:51 »

Z tym że ikra która zatrzyma się na mchu może zostać pożarta... ja bym wystawil kłaczki mchu przez otwory od siatki lub dal mało nad a więcej pod tak żeby jak najwięcej ziaren spadło poniżej rusztu...
Zapisane

kropeczka210
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #137 : Luty 02, 2010, 20:18:52 »

gdy danio skladaja ikre samiec gania sie z samica i wtedy samica rozrzuca ikre po calym dnie akwarium
Zapisane
mk666
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #138 : Luty 12, 2010, 23:00:49 »

Cześć mam dosyć dużo narybku danio już od miesiąca siedzą w przedzielonym akwa i jakoś nie widzę żeby coś urosły karmie je pokarmem Mikrovit temp. jaką mają to jakieś 24/5 * co może być przyczyną tak wolnego wzrostu.
Zapisane
slawa35
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2



« Odpowiedz #139 : Luty 28, 2010, 21:31:35 »

Jestem początkowym akwarysto bo akwarium mam około miesiąca.

I już mam 4 młode rybki danio

U mnie w akwarium zauważyłem ze samiec gania strasznie za samicami wiec wyłowiłem wieczorem 2 samice i jednego samca danio do małego zbiornika wlałem tam około wodę około 15 cm w tym 4 litry z głównego zbiornika i 2 litry świeżej wody (jakieś 6 litry) włożyłem mech jawajski na dno żeby rybki nie zjadły ikry i postawiłem akwarium na parapecie bo podobno danio lubią słońce. Temperatura wody około 25-26 stopni.  Po paru godzinach zajrzałem do akwarium i nic nie zauważałem wiec odłowiłem rybki do głównego zbiornika wyjąłem mech a tu patrzę na dnie zostało parę kuleczek takich prawie przezroczystych wiec z powrotem wrzuciłem mech i zakryłem akwarium gazetami bo podobno ikra nie lubi słońca i zostałem te akwarium na 4 dni. Po 4 dniach patrze a tu 4 rybki się uchowały są strasznie małe ale są i w taki sposób rozmnożyłem danio.
z tego co ja się orientuję to może być coś innego chodzi tylko o to żeby było coś na dnie żeby rybki nie zjadły swojej ikry ale większość osób uważa ze mech nadaje się do tego najlepiej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 17:01:20 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Sagra
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #140 : Lipiec 05, 2010, 07:35:18 »

Mi jakimś cudem się udało. Wcale ich nie oddzielałam. jakiś czas temu zobaczyłam że na dnie leży ikra. Niestety zjadły ją kirysy Angry

U mnie w akwarium zauważyłem ze samiec gania strasznie za samicami wiec wyłowiłem wieczorem 2 samice i jednego samca danio do małego zbiornika


prawidłowo daje się 1samica i 2 samce więc nie wiem jak ci to to wyszło Shocked
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 10:01:01 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
misisia14
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #141 : Sierpień 09, 2010, 14:29:18 »

moje danio złożyła ikrę i przeniosłam ją z liści ami do akwarium czy one tam się wykluje czy nie a mogę przenieść je do kuli ale bez filtra będzie ogrzewane w dzień przez słońce a w nocy to się zobaczy woda w nocy i w dni chłodne będzie maiła 20-18s czy małe by się wykluły czy male po wykluciu mogę przenieść do kuli jak nie będą w kotniku to boje się że inne ryby je zjedzą
Zapisane
Matekxdx
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #142 : Październik 27, 2010, 19:10:05 »

Witam ,mam 2 danio czerwone (samiczkę lamparci i samca pręgowanego) i dzisiaj jechałem obok centrum zoologicznego i wszedłem zobaczyć co tam nowego i patrze a tam danio green (ale było podpisane jako danio malabarski hehe) i kupiłem 2 młode bo kosztowały tylko 2.20 i teraz moje pytanie cy jak danio podrosną i będzie można rozpoznać płec to czy można by skrzyżować  danio green z danio czerwone ??
Zapisane
damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #143 : Styczeń 13, 2011, 16:31:45 »

Na tym forum doradzono mi 8 danio do 30l akwa.A ja chciałbym sprubować je rozmnożyć.Wiem dużo o tym wszędzie no ale za wszystkie info będe wdzięczny.Moje danio jakby się biło (strasznie sie gonią,w wynikiem są postrzępione płetwy).A wiec jak wogule rozróżnić samca od samicy?Słyszałem coś o tym ,że samice mają większy brzych i srebrzysty połysk.No i dajcie coś od siebie (jak doprowadzić do tarła itp.).I jescze jedno cy to prawde ,że do tarła może dojść dopiero w tedy gdy rodzice mają minimum rok??? Z góry dziękuje.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #144 : Styczeń 13, 2011, 21:18:06 »

Moje danio jakby się biło (strasznie sie gonią,w wynikiem są postrzępione płetwy)


Masz troche dużo tych danio tam, ale nie wnikam, z co do płetw... bo to taki gatunek - one się poprostu ganiają, zaczepiają itp. Moje dorosłe wszystkie maja poszarpane płetwy i jakoś im to nie przeszkadza. To gatunek z potoków, szybkich rzek itp. lubi szybką wodę i być cały czas w ruchu.

Co do tarła to tutaj:

http://www.akwarium.net.pl/forum/jak-rozmnozyc-rybki/zaloty-danio-rozowych-(lamparcich)/

No i zbierz do kupy te "dużo o tym wszędzie" i zrób jak tam napisane ;]
pozdrawiam
Zapisane

damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #145 : Styczeń 20, 2011, 17:33:51 »

Od trzech dni Danio są w akwa tarliskowym i nic.Samice rozpoznałem może dlatego że jako jedyna na osiem danio ma okrągłą płetwe ogonową.Czy sie z tym zgadzacie???Z a uważyłem że dwie rybki z weloniastymi płetwami ogonowymi w akwa tarliskowym(według mnie samce) biją sie o terytorjum,a z samicą karzdy osobno się pociera.Samica z reguły też jest waleczna ,gdy widzi jak jeden samiec przegania drugiego to goni ich obydwu,a potem podpływa do jednego z nich no i jak wyżej napisałem pocierają sie.Jak myślicie będzie coś z tego???Z góry dziękuj.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #146 : Styczeń 20, 2011, 22:18:43 »

Te "pocieranie" czy tam zaczepianie to normalna sprawa u danio, bez względu na tarło czy coś innego, te gatunki lubia się ganiać itd, pisałem o tym wyżej. U danio nie ma "okrągłej płetwy ogonowej". Zrób tak, karm je 2x więcej niż do tej pory, przez około 2 do 3 dni. I po tym będziesz wiedział kto jest on a kto ona, samica będzie jak beczka, a samiec, podczas karmienia będzie grubszy, ale szybko się zrobi chudy no i będziesz wiedział, kto jest panią, a kto panem. Poza tym po kolorach widać kto jest kto.

A co to tarliskowego - napisz jak najwięcej w jakim ono jest stanie, temp. światło (jakie i jak długo, od której do której, napowietrzanie, filtr, inne zyjątka w akwarium, ... zrób fotkę i będzie QL :]

Co do terytorium... jak ryba stadna może być terytorialna ?!

I jeszcze jedno - nakarm ryby obficie, tak, żeby aż "pękały" i z samego rana - jak tylko światło się włączy (tak po 5-15 minutach), zobacz czy nie ma u nich wystających wąsów - jedna para w górę i druga w dół i u samców i u samic i zwróć uwagę czy częściej pływają przy dnie czy przy powierzchni.

No i najważniejsze - do tarła nie dawaj całego stada - na siłę to 1 samica + 2 samce lub 2 samice + 5 samców - w zależności od rozmiarów akwarium - w tłoku rybki Ci nie złożą ikry.

Pozdrawiam
Zapisane

damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #147 : Styczeń 21, 2011, 18:43:15 »

Rybki teraz pływają raczej przy dnie.Temp.26*przez noc ,28* dzień.Światło od 8.00 do 9.00.A samice poznaje po tym że te dwa moje niby samce podchodzą do niej delikatniej niż do siebie wzajemnie.Z foto będzie ciężko.
4 dni nic jasie chyba poddam bo jedyne co do tej pory rozmnożyłem to gupiki.Daje moim rybciom czas do jutra.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 17:04:13 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #148 : Styczeń 21, 2011, 20:43:38 »

Przy obecnej porze roku, ja bym zaświecił światło juz o 6:30 - jeszcze przed słońcem. Co do płci to kurde... jak ktoś ma problemy z odróżnieniem to albo ktoś jest ślepy, albo masz młode rybki i jeszcze nie dorosły. Samica jest zawsze gruba, taka tęga, nawet po tarle, a samiec tylko troszkę grubawy jak się tylko najje ale zaraz chudnie. I tarło zawsze jest bardzo burzliwe, rybki sią dużo bardziej pobudzone niż zazwyczaj, ganiają się wszędzie, po całym zbiorniku, przepływają przez roślinki - między liśćmi jak strzały z łuku, cały mół z dna idzie odrazu w górę - tego nie da się nie odróżnić od normalnego codziennego zachowania rybek i przede wszystkim - odstają im bardzo mało widoczne wąski i samcom i samicom.

Bardziej się skup na odpowiednim przygotowaniu zbiornika, niż na tym co robią rybki. Mogą one przystąpić do tarła z marszu i zakończyć po 5 minutach, możesz obserwować, pójść do toalety i nim wrócisz to już będzie po wszystkim. Ja często myślałem, że tarła nie było, a po 3 dniach miałem setki przecinków poprzyklejanych do szyb i roślnek - a gdzie była ikra?! Przez 3 dni nie widziałem ani jednego ziarnka ikry. Musisz doczekać pierwszego razu, następne będą już łatwiejsze bo nabierzesz doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 20:45:18 wysłane przez fr0t » Zapisane

damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #149 : Styczeń 22, 2011, 19:43:48 »

U jednej rybki spostrzegłem te wąsy ale nie jestem pewien czy to czasem nie były płetwy brzuszne.Jedno z moich danie jest wyrażnie większe i grubsze cy to samica???
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Drukuj  
 
Skocz do: