Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żyworódka ślimak  (Przeczytany 8834 razy)
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« : Wrzesień 18, 2009, 19:27:41 »

Obserwowałem moje ślimaki żyworodne (rodzime) i w końcu zobaczyłem na czym polega ta żyworodność. Pani ślimakowa składała dzisiaj kładki z malutkimi ślimakami i różnica była tylko taka, że w kładkach są już prawie zupełnie wykształcone malutkie ślimaczki, jeszcze przezroczyste, ale już prawie gotowe do wyjścia. Spodziewałem się jakiegoś porodu Cheesy a tu taka niespodzianka.

Ps. 1.
W następny dzień zobaczyłem moją ślimaczycę, jak się męczy. Pomyślałem, że chyba padnie po złożeniu jajeczek, bo tak to wyglądało, zupełny brak reakcji. Zobaczyłem za godzinę, że obok pojawiły się 4 ślimaczki ok 3-5 mm długości. To w końcu jak jest? Bo zgłupiałem zupełnie.  Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 20:15:57 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2009, 12:59:32 »

Może tamte to był wcześniaki? :lol:
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2009, 13:45:50 »

Jakieś ślimaki składają kładki i już tam są młode, ale który to ślimak, nie wiem. Undecided Ślimaki żyworodne są już duże, gdy się rodzą, podobno mają od razu po 5-7 mm długości. Bardzo szybko rosną, aż się zdziwiłem, zabrakło im wapnia na skorupy w wodzie i musiałem dorzucić.  
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 20:14:55 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
Szambonurek
Nowy
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #3 : Grudzień 26, 2009, 18:37:06 »

Żyją one jeszcze? Bo młode żyworódki trudno jest utrzymać w akwarium przy życiu - z przyczyn przeze mnie niestety nieznanych.
Zapisane

A wokół tylko morze, Północne, zimne Morze...
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Grudzień 26, 2009, 20:03:40 »

Żyją i mają się dobrze. U mnie młode są już jak połowa największych.
Zapisane
Szambonurek
Nowy
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #5 : Grudzień 26, 2009, 20:05:21 »

Gratuluję Grin.
Zapisane

A wokół tylko morze, Północne, zimne Morze...
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: