Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pleśń w akwa  (Przeczytany 2545 razy)
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« : Kwiecień 04, 2007, 15:05:13 »

Czyli tak, zauwazyłem wczoraj, że na żwirku jest biały nalot tzn widać, ze włoski, od razu się skapnąłem, że to pleśń, i teraz problem jest taki, czy rybom może coś grozić?? Kupiłem Mycocid jest to lek zoolka na pleśń i pierwotniaki, jest napisane, żeby nie podawać gdy w zbiorniku są bezkręgowce ?? A może rybom i krewetce cos się stać po tym leku??!! A pleśń to chyba dlatego, bo za dużo jedzenia dawałem, a nie mam żadnego zwierzątka dennego  Undecided
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2007, 15:13:04 »

czesc jesli masz to w jednym miejscu to po prostu sprzatnij to przy okazji odmolajac dno.i kup sobie kiryski Wink
pozdrawiam   papa
Zapisane

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2007, 15:32:23 »

Ale czy kiryski nadają się do skalarów?? Aha czyli to nie będzie się rozsprzestrzeniać, a ten lek to mogę dać tak, żeby chuchać na zimne??       A w ogóle jak poznać, że w akwa są pierwotniaki??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 15:36:40 wysłane przez mihco » Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2007, 17:27:34 »

Ale czy kiryski nadają się do skalarów??

Tak.

Aha czyli to nie będzie się rozsprzestrzeniać, a ten lek to mogę dać tak, żeby chuchać na zimne??

Lepiej nie. Nie powinno się lać do akwarium niczego "tak na zapas".

A w ogóle jak poznać, że w akwa są pierwotniaki??

Pierwotniaki są w każdym akwarium, gorzej jak jest ich za dużo. Wtedy poznać to po mętnej wodzie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 04, 2007, 18:39:16 »

Po mętnej, ale w sensie takim, że nawet podmiana wody i filtr nie dadzą rady?? Aha czyli kiryski byłyby okej Smiley myslałem szczerze mówiąć nad otoskami, bo fajne mordki mają. Czyli samo odmulenie pomoże??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 04, 2007, 19:12:46 »

a wąchnij wodę czy śmierdzi pleśnią - taki charakterystyczny zapach pewnie znasz.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 04, 2007, 19:59:01 »

Pachnie normalnie, a nie wspomniałem o najważnieszym w niedziele ryby zostały wpuszczone do akwa
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Julka10
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 08, 2007, 10:54:46 »

Mi się tylko glony zjawiły. Ale nie chce żeby w moim akwarium była pleśń.  Smiley
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 08, 2007, 21:07:22 »

Hm pleśń zeszła nawet jak ją ręką zdjąłem więc luzik gorsze są u mnie glony :-/ z którymi nie mogę dać sobie rady
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: