Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: ciaza molinezji  (Przeczytany 26108 razy)
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« : Marzec 23, 2007, 14:22:12 »

Interesuje mnie jakie macie doswiadczenia odnosnie molinezji.Jestem poczatkujacym posiadaczem akwarium w ktorym plywaja gupiki i molinezje.Na temat gupikow znalazlam duzo informacji,a jak to jest z molly?Mam parke Bllack Moly,2 samice zlotych  molinezji,1 samice srebna nakrapiana.Wszystkie sa kotne.Czy wystarczy mi na razie 1 samiec?Parka Bllac molly interesuje sie tylko soba-samiec podskubuje samice lub siedza w roslinkach.Jak zachowuja sie te rybki przed porodem?Czy jest mozliwosc ,ze czarny samiec moze kiedys zostac tatusiem zlotych molinezji?Czy sie pokrzyzuja?Pozdrawiam!
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 23, 2007, 14:35:05 »

Tak, wystarczy im 1 samiec (ale bęzie miał używanie....  Cheesy).
Tak, na pewno sie pokżyżują.
Tak, czarny samiec może zostać tatusiem.
Przed porodem zachowują się właśnie tak jak u Ciebie.

W google wpisz molinezja ostrousta rozmnażanie i czytaj czytaj czytaj....

Np tu:
http://www.akwarystyka.jaworzno.pl/ryby_slodkowodne/molinezja.html

Poza tym proponuję wykorzystać opcję Szukaj w tym dziale i wpisać molinezja. Znajdziesz na prawdę dużo informacji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2007, 14:38:39 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #2 : Marzec 23, 2007, 14:46:53 »

Dziekuje!Wiec chyba powinnam przelozyc juz czarna samiczke do kotnika?Zauwazylam u niej dziwna biala plamke na pupci,to normalne?Czy powinnam podniesc temperature wody (mam 26 stopni)?Czy normale jest to,ze jest agresywna w stosunku do innych rybek?Wczesniej taka nie byla.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 23, 2007, 14:49:50 »

Tak, tak, nie, tak.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2007, 15:23:36 »

najwyższy czas przenieść ją do kotnika!!!!! Cheesy w ogólnym akwa tylko nie potrzebnie sie stresuje. No chyba że nie zależy Ci na narybku....
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2007, 15:30:05 »

Na narybku mi bardzo zalezy,tylko,ze kupilam wczoraj plastykowy kotnik do ktorego ja wsadzilam,ale uciekla z niego,bo nie dalam pokrywy.Wyczytalam,ze te kotniki sa zle,bo nie ma w nich cyrkulacji wody.Wydaje mi sie,ze sie tam mocno meczyla.
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2007, 15:34:30 »

ja nigdy takich kotników nie używałem. miałem małe akwa z filtrem w którym zawieszałem plastikowy pojemnik w ktorym byly nawiercone dziurki przez które maleństwa opadały na dno
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #7 : Marzec 23, 2007, 15:37:08 »

Czy w takim razie wystarczyloby np pudelko po serku ze zrobinymi dziureczkami podwieszone gdzies na goze?
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #8 : Marzec 23, 2007, 16:32:42 »

nie wiem jakiej wielkości jest to pudełko, bo przecież musi mieć odpowiednią wielkość żeby samiczka miała gdzie pływac....
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #9 : Marzec 23, 2007, 17:57:50 »

A jak sie zachowuje przed samym porodem molinezja?
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #10 : Marzec 23, 2007, 20:52:47 »

mało ruchliwa jest i szuka spokojnego miejsca w którym młode beda bezpieczne (np chowa sie w roślinkach)
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #11 : Marzec 23, 2007, 23:13:51 »

wisnia_gc
 moja coreczka 4 letnia jest zachwycona wygladem Twojego akwarium,bardzo podoba jej sie domek dla rybek (pyta czy tam spia i siusiu robia) chyba bede musiala kupic cos takiego dla frajdy dzieciaka.Ciekawie to wyglada!Ladne ujecie
Zapisane
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #12 : Marzec 23, 2007, 23:25:03 »

Gdzies wyczytalam,ze zblizajacy sie porod molinezjii mozna tez rozpoznac po jej odchodach.Czy to prawda?Jesli tak to co sie zmienia?
Zapisane
angela
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 119


A to moje akwa:)


« Odpowiedz #13 : Marzec 23, 2007, 23:40:06 »

Nie pisz posta pod postem! Moderatorzy nie sa tym zachwyceni! Przeczytaj regulamin forum! Opcja zmien w prawym gornym rogu!  Cheesy
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #14 : Marzec 24, 2007, 11:29:46 »

wisnia_gc
 moja coreczka 4 letnia jest zachwycona wygladem Twojego akwarium,bardzo podoba jej sie domek dla rybek (pyta czy tam spia i siusiu robia) chyba bede musiala kupic cos takiego dla frajdy dzieciaka.Ciekawie to wyglada!Ladne ujecie

dzięki ale takie uwagi pisz w moim poście Grin w zamku to głównie krewecie siedzą
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: