Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: didus141 112L.  (Przeczytany 3805 razy)
didus141
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« : Grudzień 05, 2009, 17:34:42 »

Chciałbym przedstawić wam moje nowe akwarium 112L.
Sprzęt:
-Brzęczek firmy Boost'R (2.5W)
-Grzałka z termostatem firmy Aquael (250W)
-Filtr wewnętrzny firmy Aquael (2.9W, dziś rano się spalił, ciągle pracował od czwartku przez 24h)
-Kamień napowietrzający (35cm)
-2 Świetlówki (2x18W T8)
Rośliny:
-Nie znam nazw mam ich 10.
-Mam dno pokryte trawą.
Podłoże:
-Piasek (1cm)
-Białe i Czarne kamyki (1cm)
-Żwirek (2cm)
Ozdoby:
-Statek
-Korzeń
-Termometr
-Czaszka
Ryby i Glonojady:
-4 Brzanki Różowe
-6 Neon Innesa
-4 Mieczyki
-ok.20 Molinezji (Czarne)
-6 Molinezji (Białe)
-ok.25-30 Gupików
-3 Zbrojniki Niebieskie.
Teraz dodam parę zdjęć zrobione 2 dni temu:
http://img8.imageshack.us/i/p1070300ph.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/p1070301b.jpg/
Gdy są głodne:
http://img19.imageshack.us/i/p1070303m.jpg/
Przy choince:
http://img5.imageshack.us/i/p1070302p.jpg/

I mam dla was pytanie jaki filtr proponujecie kupić na takie akwarium ??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 20:54:21 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Akwarium 112L -- 4 Brzanki Różowe, 4 Mieczyki, 15 Gupików, 2 Zbrojniki Niebieskie, Molinezje.
Akwarium 40L -- Narybek (gupiki, molinezje, mieczyki) ok. 50.
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2009, 18:19:06 »

A tu pokazałeś jeden z twoich rodzynków.Mniej więcej tego się spodziewałem,bardzo dużo ryb mało roślin.W dodatku to wszystko w tej chwili bez filtra.Akwarium też pewnie świeżo załozone i na 2 dzień zarybione.Mi się nie podoba,kompletna amatorszczyzna,wyjmij te pseudo ozdoby,dosadź roślin,zmniejsz obsadę.Filtr to już do takiego litrarzu wypadałoby dać zwenętrzny.Daj zdjęcia następnych rodzynków- akwarium 240l papa
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 18:21:39 wysłane przez mario27-28 » Zapisane

kamil4737
112l. lubie roslinki:)
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


112l hybryda


« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2009, 20:09:43 »

Nie ma na co popatrzeć.., Huh przerybione, nie dojrzałe , do tego w baniaku ceramiczne coś.  Lips Sealed
Zapisane

bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2009, 10:54:57 »

kurcze... masz bardzo duze pole do popisu a Ty wywazasz otwarte drzwi...  Shocked
zrob tlo jakies, czarne, niebieskie, granatowe (jednolite oczywiscie tlo)
wiecej daj na dno zwiru zeby mogly sie nowe rosliny ukorzenic dobrze
filtr osobiscie mam aquael fan2 i mi wystarcza do 112l ale jak wyzej kolega podpowiedzial ze do takiego litrazu juz zewnetrzny sie przydaje, posluchaj jego rady, chyba ze nie masz tak duzo funduszy to kup czym predzej jakis filtr wydajny wewnetrzny
WIECEJ ROSLIN!! idz do zoologicznego i wybierz po 10-15 sztuk najtanszych sadzonek chociaz i wypelnil te akwarium
usun te pseudo ozdoby, psuja cala idee akwarystyki (zobaczysz ze wrzucisz roslinki i poukladasz je to zapomnisz o jakichkolwiek dodatkowych ozdobach!)
No i chyba najwazniejsze, mniej ryb! prawie 70 ryb to jest STANOWCZO ZA DUZO!!!

dodam ze masz przyzwoite oswietlenie 2x18W wiec roslinki beda Ci ladnie rosly, ryby wygladaly (oczywiscie kupujac tez odpowiednie swietlowki, np hagen aqua glo, lub jego zamiennik z ressun firmy-tansze prawie o polowe ale zywotnosc jest takze znacznie krotsza swietlowki)

wykorzystaj to wszystko! nie lec w ten "biznes" w ogole jak chcesz sie zachowywac jak amator (nie wyzywam! szczera prawda, nie odbieraj tego jak atak na Ciebie, chce tylko pomoc:))

PS jak brakuje Ci kasy na roslinki to oddaj czesc ryb w zamian za roslinki, i tak musisz sie pozbyc wiekszosci ryb niestety...
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
didus141
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2009, 15:46:15 »

Zauważyłem że 2 gupiki zrobiły się płaskie i jakoś nie potrafią pływać. Co się z nimi dzieje ?? Wczoraj były normalne a dziś jakieś płaskie.
A co do tego filtra zewnętrznego mam 2 pytania:
1. Czy zmieszczę się z kupnem do 70zł ?
2. Czy ta pokrywa na akwarium nie będzie przeszkadzać ??
A tak przy okazji jakie proponujecie ryby i ile na takie akwarium ?? Te mogę sprzedać albo wymienić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 15:51:12 wysłane przez didus141 » Zapisane

Akwarium 112L -- 4 Brzanki Różowe, 4 Mieczyki, 15 Gupików, 2 Zbrojniki Niebieskie, Molinezje.
Akwarium 40L -- Narybek (gupiki, molinezje, mieczyki) ok. 50.
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2009, 16:03:18 »

 Grin Grin Grin Roll Eyes paletki i takie pytania  Shocked Huh Good !
Zapisane
didus141
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2009, 16:15:41 »

Ale to się dzieje w akwarium 112L. Pomocy !!!! One pływają w pionie !!!
Zapisane

Akwarium 112L -- 4 Brzanki Różowe, 4 Mieczyki, 15 Gupików, 2 Zbrojniki Niebieskie, Molinezje.
Akwarium 40L -- Narybek (gupiki, molinezje, mieczyki) ok. 50.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #7 : Grudzień 06, 2009, 16:24:22 »

A czemu się dziwisz? też byś pływał w pionie w szambie.
Bez urazy, ale tak się dzieje, gdy ktoś wpuszcza za dużo ryb, za szybko i do niedojrzałego akwarium.
Możesz podmieniać często wodę, byle nie całą (z 30%), posadzić rośliny szybko rosnące, albo chociaż niech pływają bez sadzenia (rogatek, moczarka itp.), kupić jakiś środek do zobojętniania związków azotu, a najlepszym wyjściem jest oddać rybki komuś na przechowanie na miesiąc i wziąć z powrotem tylko kilka i to rozwiązanie polecam.
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2009, 16:25:38 »

Ale to się dzieje w akwarium 112L. Pomocy !!!! One pływają w pionie !!!
To szybko z nimi do woreczka i do sklepu. Im u Ciebie nic nie pomoże.... To nie akwarium tylko  mordownia... Za takie coś powinno się wsadzać!  Bez filtra, zaraz po zalaniu.... Nie myślałam że sa tacy pseudoludzie jeszcze.... Choćby mieli nawet 10 lat.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2009, 17:29:57 »

To szybko z nimi do woreczka i do sklepu. Im u Ciebie nic nie pomoże.... To nie akwarium tylko  mordownia... Za takie coś powinno się wsadzać!  Bez filtra, zaraz po zalaniu.... Nie myślałam że sa tacy pseudoludzie jeszcze.... Choćby mieli nawet 10 lat.

To 112l to jeszcze nic,w porównaniu z jego największymzbiornikiem.Zobaczcie co koleś ma w 240l.Paletki z welonami i karasiami Shocked.Pokaż inne akwaria,bo ja nie wierzę że z tak małą wiedza chodujesz paletki,co najwyżej platki,ale pewnie też sie u ciebie męczą Wściekły Zlikwiduj to wszystko bo szkoda ryb, i twojej kasy,widac że ciebie nie da się zreformować,popełniasz błąd za błędem.
Zapisane

Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2009, 17:35:45 »

didus141 słuchaj ludzi on dobrze radzą
Akwa nowo zalane musi postać 3-4tyg!! bez ryb!!!!!! bo NO2 je zabija tym bardziej dosadź dużo roślin szybko rosnących typu moczarka,limnophilia sesiflora itd i oddaj te rybki bo bedzie przerybienie i wyciag je z akwa natychmiast bo wszystkie zdechną Sad daj je komuś przechować i żwirku dodaj tak 8-10cm
Co do dekoracji czaszka,statek wywal i by się przydał dużoooo większy korzeń no i tło jakieś zrób lub kup fototapete.
Teraz będziesz miał 100% inwazje glonów

Co do ryb to gupiki/mieczyki/molinezje to sie mnoży strasznie. Ja bym wsadził albo w dużej ilości jedną ławice np 20 neonek albo dwie ławice.
Zasada czym mniej ryb tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 17:41:02 wysłane przez Łukasz87 » Zapisane
oste
Zainteresowany
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #11 : Styczeń 31, 2010, 11:38:53 »

1-Jeśli chcesz szybciej to dodaj do wody nitriveku firmy sera    2-Woda musi być filtrowana tani a dobry filtr to turbo 950 dobrze mi sie sprawdzal mam osobiście kubełek ELITE 3-Masz zamalo żwiru aby ukorzeniły ci sie rośliny 4Te ozdoby dla dzieci podwyższają niepotrzebnie pH bo jest to ceramika 5 Oulnie mówiąc może warto zainwestować w jakąś ksiażke akwarystyczną bo tak to pisać można co jest żle i jak tonaprowić ze 3 strony ciąiem                                                                                         
Zapisane
maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 31, 2010, 12:36:24 »

Ehh witki mi opadły jak to zobaczyłem. Gdyby to były np psy to można by to było nagłośnic i  chwilowa afera na pół Polski gotowa a tak, pozostaje nam tylko miec nadzieję, że rybki nie będą długo cierpiały.
didus141, pamiętaj że ponosisz pełną odpowiedzialnośc za zwierzęta które bierzesz pod swój dach!

EDIT:

-Filtr wewnętrzny firmy Aquael (2.9W, dziś rano się spalił, ciągle pracował od czwartku przez 24h)

W naszych akwariach filtry pracują przez kilka lat w zasadzie bez wyłączania...coś mi się wydaje, że to akwarium nigdy nie widziało czegoś takiego jak filtr :/ Jeśli jednak to prawda, to jest coś takiego jak gwarancja....a Ty się rozglądasz za nowym filtrem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 12:40:19 wysłane przez maskotus » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: