Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kanibalizm ?  (Przeczytany 4932 razy)
nigera
Gość
« : Marzec 07, 2007, 12:09:33 »

 Słuchajcie, może wy się spotkaliście z takim przypadkiem...bo ja po prostu nie wiem co robić.
Wczoraj zauważyłam, że mój samiec bojownik ma takie jakieś...mniejsze płetwy. Ale jakoś nie za bardzo się tym przejełam, myślałam, że może mi się po prostu wydaje. Dopiero przed chwilą zobaczyłam coś strasznego....  otóż jedna z samic podpływa od tyłu do samca i... odgryza mu kawałek ogona, ucieka a następnie go po prostu zjada  Shocked

Traktuje jego płetwy jak 24 godzinną restaurację. A najgorsze jest to, że pół godziny temu je nakarmiłam, więc nie wiem, czemu to robi. Karmie je w miarę racjonalnie i regularnie, więc na pewno nie są głodne.
Miałam do tej pory 1+3, ale po przeniesieniu do większego zbiornika ( 55 litrów) dokupiłam czwartą samiczkę...i to własnie ta jest "kanibalką".

Odłowiłam ją do starego akwa...i nie wiem co robić. Jeśli nie znajde w miarę dobrego wyjścia do oddaje ją po prostu do sklepu. Samiec ma poszarpane płetwy, martwię się, czy mu kiedykolwiek odrosną. Nie ma jak się bronić, bo samica podpływa od tyłu lub od dołu, czyli tam, gdzie on jej nie widzi.

Jestem po prostu w szoku...jeśli ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem, to proszę o radę.
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 07, 2007, 14:24:46 »

IMHO nie potrzebnie dokupywałaś czwartą. 1+3 to raczej optimum. Poza tym to samiec chyba jakas ciapa jest ze se kobitek nie ptorafi ustawić  Grin
Poczekaj jeszcze troszkę, a jak nie to oddaj tego wrednego babola  Cheesy

P.S.
Nie używaj koloru w całym poscie ... plizzz ... zle się czyta. Zostań przy czarnym Smiley
Zapisane

nigera
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 10, 2007, 22:13:06 »

Wiesz co....no on je ustawia po kątach ....ale tej jednej po prostu nie widzi jak podpływa od tyłu. To naprawdę nie jest miły widok jak mu odszarpuje ten ogon.... wole nigdy nie widzieć, jak wygląda walka dwóch bojowników samców. Reszta samic nic takiego nie robi...wręcz przeciwnie... zchodzą samcowi z oczu.  Huh

Edit 10 marca :

Nic nie pomogło : musiałam oddać tą psychopatkę do sklepu, samiec nie ma prawie połowy ogona ....ale za to mi się trafiło !!! Akurat była dostawa i wśród samiczek bojownika mieli jedną, jedyną, śliczna albinoskę  Grin Cała bialutka z zakończonymi na różowo płetwami.... och i ach!!! Grin

Ta całe szczęście jest normalna.... Good !
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2007, 22:15:10 wysłane przez nigera » Zapisane
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 10, 2007, 22:27:09 »

WOW nigdy nie widziałam bojownika-albinosa. Mogłabyś dać fotkę??
Plzzz...
PoZdRoWiEnIAAaaaa
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 11, 2007, 00:13:02 »

Samiec ma poszarpane płetwy, martwię się, czy mu kiedykolwiek odrosną.

Nie martw się odrosną. Musisz tylko zadbać o niego trochę bardziej niż zwykle - podawaj witaminy i utrzymuj wysoką temperaturę (ok. 30 st), a powinien szybko wydobrzeć.

Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
nigera
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2007, 19:03:50 »

Ojejeje.... aż 30 stopni ?  Kiedys jak on miał ospę to podkręciłam do 30 i mi niektóre roślinki zaczęły normalnie gnić, teraz trzymam 25.... no, ale może spróbuje podkręcić o jakieś 2 stopnie.... wtedy nie miałam jeszcze filtra. Witaminy - tak, muszę zacząć chyba urozmaicać to moje akwarium w takie rzeczy jak witaminki, jakiś nawóz do roślinek itp.

Okej, zdjęcie "Albinoski" zrobię i postaram się wstawić.

Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2007, 19:55:20 »

widziałem bojowniki albinosy ale jakoś nizbyt mi sie podobały Undecided
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 12, 2007, 20:44:58 »

ja mam bojownika samca albinosa, o ile można go nazwać albinosem  Wink jest kremowy odm. crowtail (te strzępiaste) fotka w moim wątku, adres niżej
mi się bardzo podoba  Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Marzec 13, 2007, 14:17:18 »

ja mam bojownika samca albinosa, o ile można go nazwać albinosem  Wink jest kremowy odm. crowtail (te strzępiaste) fotka w moim wątku, adres niżej
mi się bardzo podoba  Smiley
to nie jest albinos
Zapisane

matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 13, 2007, 23:15:33 »

Ojejeje.... aż 30 stopni ?  Kiedys jak on miał ospę to podkręciłam do 30 i mi niektóre roślinki zaczęły normalnie gnić,


Nie na stałe, tylko dopóki rany się nie zagoją.
A co do roślinek, no cóż, Twoja decyzja co ważniejsze...
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: