Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzeń w białe plamki  (Przeczytany 3247 razy)
Hubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


« : Marzec 02, 2007, 09:28:52 »

Cześć,

wczoraj odebrałem moje akwarium, sprzęt i przy okazji korzeń. Całość odkupiłem od poprzedniego właściciela, który zlikwidował kilka miesięcy swojego holendra.

Mam pytanie: na korzeniu są białe plamki, bardzo małe, przypominające trochę kropelki białej farby. Nie wiem, co to jest i czy mogę ten korzeń wykorzystać. Oglądałem te kropki pod lupą, nawet jedną rozłupałem (w środku jakiś proszeczek brązowo-szary).
Dodam tylko, że korzeń przez kilka miesięcy leżał u poprzedniego właściciela na strychu.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Hubert
Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2007, 13:53:04 »

Cześć,

wczoraj odebrałem moje akwarium, sprzęt i przy okazji korzeń. Całość odkupiłem od poprzedniego właściciela, który zlikwidował kilka miesięcy swojego holendra.

Mam pytanie: na korzeniu są białe plamki, bardzo małe, przypominające trochę kropelki białej farby. Nie wiem, co to jest i czy mogę ten korzeń wykorzystać. Oglądałem te kropki pod lupą, nawet jedną rozłupałem (w środku jakiś proszeczek brązowo-szary).
Dodam tylko, że korzeń przez kilka miesięcy leżał u poprzedniego właściciela na strychu.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Hubert

może to jakas pleśń  Tongue
Zapisane

[45] [15] [4]
Hubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #2 : Marzec 02, 2007, 14:37:44 »

Też miałem takie podejrzenie.
Jeśli to pleśń, to czy mogę w jakiś sposób pozbyć się jej? Czy tn korzeń jeszcze może być wykorzystany w moim akwarium?

Pozdrawiam,
Hubert
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2007, 09:45:21 »

Ja też mam cosik takiego. I nie jest to pleśń bo jest też to na kamieniach.
Ostatnio słyszałem, że są to jajeczka ślimaka z rodziny Neritina.
Ja akurat mam jednego więc stawiam na to. Jeśli nie masz takowych ślimaków no to problem dalej pozostaje nierozwiązany ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 09:47:48 wysłane przez Seboos » Zapisane

Hubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #4 : Marzec 05, 2007, 16:12:41 »

Problem w tym, że oprócz żwiru, wody i korzenia nie mam jeszcze nic Smiley A korzeń przyjechał od poprzedniego właściciela.
Skrobałem całąsobotę każdą plamkę, ale kilka zostało :/ były ich setki.
Mam nadzieję, że nie pojawią mi się ślimaki :/

Dzięki!!
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 06, 2007, 01:10:22 »

no... gdyby pojawily Ci sie slimaki z rodziny Neritina to nie bylo by tak zle. to dosyc wartosciowe slimaczki -  cus jak ampularie
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 06, 2007, 08:22:41 »

no... gdyby pojawily Ci sie slimaki z rodziny Neritina to nie bylo by tak zle.
To fakt ... ale rozmnażanie tych ślimaków w warunkach akwariowych jest trudne niestety Sad
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: